Jump to content
robotek

Overclock athlonka 2500+ do 3200+ system sie nie uruchamia

Recommended Posts

Bo tylko sprytnym udają się sprytne rzeczy.

Jeśli zabrakło sprytu na podanie modelu mobo, pamięci, pozostałych ustawień w BIOS. Nie ma się co dziwić, że procesor nie chciał wstać na 3200+

Share this post


Link to post
Share on other sites

ad. proc to axda2500xxxx - zaraz spr.

pamięć 2x512 ddr 400 + 333

Bios:

szyna z 166 na 200

napięcia:

0 - nie idzie dalej niż szukanie boota

+3% - widać zapraszamy i restart

+6% - przy ładowaniu windy robi się "zwarcie" nie eraguje na power sw ani reset a po resecie biosu jak nigdy nic ;p

 

płyta ASrock K7s41GX

 

zasilacz ModeCom feel 350watt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płyta nie wspiera oficjalnie procesorów na FSB 200(400)MHz. Może nie mieć odpowiedniego dzielnika dla pci/agp. Nie wiem jak na tym chipie wyglądała blokada/dzielniki fsb/cpi/agp.

 

Spróbuj jednak na początek odrzucić tą kość 333MHz, może to ona powoduje problemy.

Warto też sprawdzić jak wyglądają napięcia 3,3V, 5V oraz 12V na tej platformie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wydaje mi się że właśnie to:

albo temp. jest nieodpowiednia albo napięcia padają ;p bo podaczas gry komp nagle się wyłącza i trzeba mu odciąć zasilanie na 10 sekund (rozładowanie kondziorów) i płyta działa normalnie aż do następnego "stopa"

Share this post


Link to post
Share on other sites



×
×
  • Create New...