Skocz do zawartości
trzycha

HD 4250 problem ze sterownikami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Rok temu wymieniałem części w komputerze. Niestety wbyór płyty głównej chyba nie był najlepszy. Otóż od samego początku występuje problem z "sterownik ekranu amd driver przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". Dzieje się tak podczas przeglądania stron typu youtube lub mających dużo reklam (w tym animowanych). Gdy wyłączę przyspieszenie sprzętowe to jest ok...na stronach. Filmy 720p (i wyżej) również powodują chwilowy zwis bądź całkowity komputera. Początkowo czasami pojawiał się zwis z artefaktami.

 

Instalowałem różne sterowniki, różne systemy (xp i 7). Tak samo dzieje się na różnych przeglądarkach (ie, opera, ff, chrome)

 

Płytę wysyłałem na gwarancję dwa razy i za każdym razem wracała jako sprawna... Karta graficzna to integra Radeon 4250 http://www.proline.pl/?p=ASUS+M4A88T-V+EVO Komputer nie był kręcony. Obecne sterowniki to catalyst 12.1, ponieważ wyższa wersja powoduje małe błędy w grach. Jednak na wyższej wersji również występuje ten problem.

 

Procesor to Athlon II x3 450, 4GB Goodram 1333, dysk Samsung f3, zasilacz Be quiet! Pure Power L7 430W.

 

Da się coś z tym zrobić czy tylko gwarancja? Jeżeli zły dział to przepraszam.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować wyłączyć Sideport.

Ja mam np. na 99% uwalony Sideport, tj. albo mama kość albo luty pod kością BGA. Inna przyczyna to uszkodzona kość pamięci. Jak masz dwie kości, popracuj trochę raz na jednej, raz na drugiej. Jeśli kość jest jedna, podnieś napięcie na pamięci na 1,6V, przetestuj Goldmemory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta korzysta jedynie z ramu. Ram to jedna kość 4GB. Myślałem również czy nie dokupić jeszcze jedną kość. Ogólnie jak wyłączę przyspieszenie sprzętowe we flashu to jest ok ale kilka dni później przyspieszenie znowu jest włączone.

 

Można sprawdzić temp. chipsetu? Co do chłodzenia to kupić sam wentylator czy zestaw radiotor z wentylatorem? Coś polecacie?

 

 

 

Jakiś czas temu testowałem przez kilka godzin ram programem memtest i nie było żadnych errorów.

 

Po przełączeniu sie na tylko sideport dzieje się coś takiego http://msgundam.pl/portal/include/gallery/5f239fa95e2e03c18c600c4ae6325b6d61f0e7a9.jpg

Edytowane przez trzycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...