Skocz do zawartości
koparka

Spięcie na płycie głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, parę dni temu kupiłem sobie nowy procesor Intel E8400 do tego zestawu:

MSI P35 Neo2-FR

Goodram 800Mhz 4x1Gb

Gefore 8600gt

Corsair 450W

i oczywiście zabrałem się za podkręcanie. Słabo się kręcił procesor bo tylko z 3.0 na 3.2Ghz mimo zwiększania vcore z 1,1 do 1,375. Co mnie dziwiło to, że programy (np cpu-z) pokazywały vcore ciągle 1.1 mimo zmiany ustawień.

Postanowiłem zmierzyć je miernkiem i... nawet nie wiem ile wyszło, chyba 1,1 ale to nie o tym piszę.

 

Przy mierzeniu nagle obsunął mi się styk i w jednej chwili komputer się wyłączył :(

Nie da się teraz włączyć, zupełny brak reakcji.

 

Czy płyta główna jest do wymiany? Nie mam mozliwości sprawdzić. Czy w takich wypadkach procesor też mógł pójść?

I przede wszystkim czy mogę pomierzyć jakieś napięcia, żeby choć mniej więcej wiedzieć co może być?

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mierzeniu nagle obsunął mi się styk i w jednej chwili komputer się wyłączył :(

Nie da się teraz włączyć, zupełny brak reakcji.

 

Możliwe, że płyta oberwała, ale sprawdź na wszelki wypadek czy zasilacz podaje wszystkie napięcia. Gdyby to było zwarcie na wejściu, to można by obstawić bezpiecznik w zasiłce (brak napięć na wszystkich liniach).

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak sprawdzić ten zasilacz czy podaje?

Przy naciśnięciu power nic się nie dzieje, a w tym czasie na +12 i +5 zero

 

Ale jutro będę miał zastępczy Enermax Liberty 400W. Powinien starczyć

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlącz wszystkie wtyczki zasilacza od urządzeń. W głównej wtyczce ATX zewrzyj np. spinaczem zielony kabel z czarnym (masą). Zasilacz rusza jak po wciśnięciu przycisku Power. Potem sprawdzasz poszczgólne napięcia na wtyczkach :)

 

Jak to zrobić - pierwszy lepszy opis: http://www.dobreprog...tera,25460.html

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dokładnej diagnostyki nie wiadomo dokładnie co poszło. Może to jakiś drobiazg albo coś rozległego. Jeśli uda Ci się tanio zakupić nową płytę, to nie zawracaj sobie głowy. W przeciwnym razie możesz skontaktować się z www.pccenter.pl Kilka razy wysyłałem do nich, które z sukcesem naprawiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to coś drobnego. Nic się nie spaliło, choć dokładniej płytę obejrzę wieczorem.

 

A ten serwis niestety już nie naprawia płyt głównych? Znasz może jakiś inny godny polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie "wypadki" wysyłałem po wcześniejszym uzgodnieniu tylko do nich. A to kondensatory do wymiany w zasilaczach i na płytach, innym razem urwane gniazdko USB, albo laptop zalany colą i inne tego typu przypadki. Od czasu do czasu znajomi coś podrzucali, a że elektronikiem z krwi i kości nie jestem i nie mam pod ręką porzebnych narzędzi, to wysyłałem pacjentów do Koszalina. Sprzęt działa do dziś. Więc mogę ich polecić. Jeśli zaprzestali naprawy płyt to byłby problem dla mnie - nie znam innej, dobrej firmy.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tygodniach płyta jest naprawiona (sekcja vcore). Dla informacji, wysłałem ją do http://evr.com.pl/ i tam ją odżywili.

 

Cały czas jednak mam problem, który miałem:

nieważne ile ustawie w Biosie vcore jest zdecydowanie za małe:

1,100 daje 1,080V

1,175 daje prawie 1,1V

1,275 daje 1,112V

odczyty z cpu-z jak i pary innych programów.

Miernik to samo ale po powyższej przygodzie już go nie tykam.

 

Czy ktoś wie o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia nie mierzymy programami.

Zmierz miernikiem tylko wyprowadz sobie punkty pomiarowe na zewnątrz na wyłączonym kompie.

 

W tych płytach trzeba na wstępie zmienić napięcie mostka północnego bo inaczej z OC nie ruszysz ani kroku.

Polecam tematy z przed 2-3 lat tam masz wszystko opisane (na naszym forum)

 

 

EDIT: ile zapłaciłeś za naprawę płyty?

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieprzyjemne wspomnienia z mierzeniem, więc wolałem już tego uniknąć. Jednak pamiętam, że przed awarią jak sprawdziłem to rzeczywiście było koło 1,1V zamiast 1,250 ustawionego w Biosie.

Przez wyprowadzenie na zewnątrz masz na myśli dolutowanie prowizoryczne jakiegoś kabelka?

 

Za naprawę zapłaciłem 85,60 + transport (dałem jednak przy zleceniu limit 90 i możliwe, że względem tego dostosowują...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...