Skocz do zawartości
kapq

Który ssd wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z wyborem dysku.

Właściwie to wybór pomiędzy vertexem4, a crucialem m4. Chodząc po różnych forach, oglądając różne porównania już 3 razy zmieniałem zdanie co do wyboru.

Widzę, że na forum ludzie piszą, żeby brać m4. Co sądzicie o vertexie4?

Głównie chodzi mi o bezawaryjność i kontakt z producentem (szybkość gwarancji itp).

Co do dysku, to myślę, że 64gb mi wystarczy - na sam system.

Ew. coś innego do 350pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyboru nie ma - tylko Crucial M4 w tej cenie .

 

Vertex jak i inne SSD na kontrolerach Sandforce ( większość dysków OCZ ) są dość problematyczne a dokładnie kontroler jest problematyczny .

 

Warty rozważenia jest też Samsung 830 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reyden - Vertex 4 jest na Indilinx 2, a nie na SF i jest to bardzo dobry dysk. Choć niestety cenowo zdecydowanie przegrywa z Crucialem, który obecnie niszczy innych stosunkiem wydajność/cena. Tak więc brać M4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest tylko delikatnie szybszy - przy podobnych cenach jego i Cruciala, można go brać, zbyt dużo (więcej niż 30-40 zł) dopłacać jednak nie ma sensu, w codziennym użytkowaniu różnica między Crucialem a Samsungiem i tak będzie nie do zauważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coż Vertex 4 ma przynajmniej jeden ogromny plus w porównaniu do innych, czyli 5 letnią gwarancję - co w mojej opinii stawia go w roli faworyta, szczególnie że po upgradzie firmware dysk spooro zyskuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - Vertex 4 128GB z nowym FW 1.4.1.3 niszczy wszystko w swojej klasie, łącznie z Samsungiem 830 i Crucial M4, a jego cena spadła do 470 zł i jest tańszy od M4. Niedługo będzie test to sami się przekonacie, bo OCZ w tej chwili pozamiatało. Osobiście brałbym teraz V4 128GB.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do pytania, właśnie stoję przed wyborem ssd i prawie na S830 jestem zdecydowany ze względu na niezawodność i osiągi. OCZ kusi ceną ale sporo o problemach z nim się naczytałem więc sam nie wiem. Mogę trochę dopłacić za tzw. święty spokój ale jeśli nowe modele OCZ wyzbyły się problemów i mają konkurencyjna cenę to jestem zainteresowany :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy nie są/były z samym OCZ tylko z dyskami na kontrolerze SandForce. Vertex 4 jest na zupełnie innej konstrukcji nie mającej zupełnie nic wspólnego z poprzednikiem.

 

@Caleb jak testy będą z najnowszymi FW to porównanie będzie fare a jak nie - to ciężko w ten sposób porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb naprawdę aż taka różnica? na dniach kupuje SSD to dla mnie ważna wiadomość a postawiłem już na S830. Zaraz będę szukał jakiś informacji na ten temat.

 

Jest różnica na korzyść V4, dyski ogólnie teraz wymiatają, ale i SSD Samsung 830 i Crucial M4 wciąż trzymają się mocno. 7.07 test.

 

@Caleb jak testy będą z najnowszymi FW to porównanie będzie fare a jak nie - to ciężko w ten sposób porównywać.

 

FW 1.4.1.3 czyli świeżak :) 7.07 test.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam Vetex 2 120GB miałem przy składaniu innego komputera Samsunga 830 120GB.

Sklonowałem system na Samsunga i porównałem. Dodam iż posiadam SATA 3.

Napiszę tak w testach syntetycznych Samsung 2 x szybszy w codziennym życiu różnica praktycznie żadna. Start Windowsa o kilka s szybciej....

Jedynie przy kopiowaniu dużych plików > 1GB jakaś była (przy kopiowaniu z Vertex na Samsunga było szybciej niż odwrotnie) ale to było zauważalne ponieważ maiłem 2 SSD podpięte razem, jak jest jeden to i tak zawsze ogranicza HDD czy inne źródło i czas na pojedynczym SSD zależał od szybkości źródła.

 

Przy takim zwykłym użytkowaniu nie licząc startu systemu różnica pomiędzy Vertex 2 a Samsung 830 niezauważalna.

 

Masz propozycje tańszych 120 GB.

 

http://www.agito.pl/...-83-510798.html

 

http://www.morele.ne...0gb3-bk-404832/

 

 

Moim zdaniem trzeba patrzeć tylko na cenę, pojemność i niezawodność, praktycznie wszystkie sprzedawane SSD są wystarczająco szybkie. Ja bez sekundy zastanowienia kupiłbym tego Kingstona 120GB zamiast 64GB Samsunga 830 czy Vertex 4, Crucual m4.

 

Oczywiście jeśli dla kogoś wydatek więcej PLN na Samsunga i spółka nie jest problemem to oczywiście tak. Ja zdecydowanie radze kupić 120GB starszej generacji niż 64GB nowej generacji.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile Corsair Force 3 120 GB całkiem dobry i tani dysk, to Kingston V200 traktuję jako żart.

 

Ten Kingston jest szybszy niż mój Vertex 2 i wcale nie jest żartem, niedawno był jeszcze tańszy w Agito była promocja. Najważniejszym parametrem SSD jaki mu daje p[przewagę nad HDD to czas dostępu a ten jest praktycznie identyczny dla każdego SSD. Wiem transfery transfery transfery... w praktyce po załadowaniu systemu różnica pomiędzy Vertex 2 a Samsung 830 oba 120 GB niezauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston V200 128GB to nie tylko dziadowe transfery, ale również kłopoty z kopiowaniem dużych plików (może nowszy FW coś poradził). Czas dostępu jest oczywiście kluczowy ale V200 prezentuje się zwyczajnie cienko. Zresztą polecam sprawdzić samemu: http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/wielki_test_ssd_120_gb_przeglad_dyskow_ssd_z_sata_3?page=0,28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe FW poprawiło bardzo dużo w kwestii V200 i znów wrócił do sprzedaży po uprzednim wstrzymaniu przez producenta.

 

Właśnie miałem to napisać ale mnie uprzedziłeś. Jak już pisałem niedawno była promocja w Agito kosztował coś koło 330 PLN. Przy obecnej cenie nie jest już taką fajną ofertą i sam bym się zastanawiał czy nie lepiej tego Corsair Force 3 120 GB. Powtórze raz jeszcze moją ogólna opinię znacznie lepiej kupic sprawdzony dysk SSD 120 GB niż najnowszej 64GB. Różnica na co dzień bardzo mała a powierzchnia dużo większa. Dodam iz wersje 64 GB mają zawsze słabsze osiągi od wersji 120 GB.

 

Tu macie test http://www.notebookr...newsID=6488&p=2

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...