Skocz do zawartości
siloos

Chłodzenie do phenom II x2/x4 550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam boxowe chłodzenie phenom II x2/x4 550 które w czasie ostatnich cieplejszych dni pracuje jak odkurzacz. Zresztą nigdy nie pracowało cicho, dlatego chce je zmienić aby w końcu zapanowała cisza.

Jako że nie znam się zbytnio na chłodzeniach liczę na waszą pomoc w wyborze.

Procesor to phenom II x2 550 który chodzi jako x4. Podkręcał nie będę gdyż to co jest w zupełności wystarcza. Jedyne na czym mi zależy to na ciszy więc wymóg jest aby nowe chłodzenie było jak najcichsze gdyż dużo siedzę wieczorami przy kompie. Obudowa ma niestety głębokości max 16cm. Kwota jaką chcę przeznaczyć to max 140-150zł. Oczywiście im mniej tym lepiej :)

 

Mam jeszcze pytanie czy większość chłodzeń wymaga odkręcania płyty głównej ? Gdyż chciałym tego uniknąć chyba że nie będzie innej alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądając film z montażu który jest w Twoim odnośniku:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gsD0cZU8E_A

A film który ja znalazłem

http://www.youtube.com/watch?v=Csx2O1CrCuk

Jest różnica w przykręcaniu tej blaszki od spodu płyty( 4x nakrętki). Jak to ma być prawidłowo.

Edytowane przez siloos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od miejsca zaznaczonego strzałką (ramki) do boku obudowy mam 15,7 więc powinno wejść.

post-155846-0-53622200-1341421093_thumb.jpg

 

Nie będzie to w niczym przeszkadzało że będzie tak ciasno ?

Edytowane przez siloos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

 

Chłodzenie weszło na styk zostało może z 1-2mm miejsca :)

 

Może jeszcze mi coś podpowiesz gdyż chciałem Sobie sprawdzić jak wygląda sytuacja z temp. po zmianach i uruchomiłem program Hw Monitor i nie wiem dlaczego nie podaje temp ??

 

Dołączona grafika

podobnie jest w programie Everest.

 

W biosie pokazuje mi 43st poprzednio mialem 51 st. Zastanawiam się dlaczego spod Win7 nie pokazuje temp.

Płyta to Asus m4a77t.

 

A tak na marginesie to chłodzenie naprawde ciche w końcu cisza :)

Edytowane przez siloos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMPIN0 to temperatura procesora. Temperatura rdzeni jest mniej więcej taka sama, wyższa o 2-3 stopnie przy obciążeniu.

 

Zastanawiam się nad kupnem Fortisa, ale nie jestem pewny czy mi się do obudowy zmieści. Mam SilentiumPC Brutus 310. Obudowa ma 182mm całkowitej szerokości - cooler się zmieści, ale moja płyta M5A78L ma dosyć wysoko położony procesor i nie wiem, czy listwa na haki od obudowy nie będzie przeszkadzać. Czy koszyk Fortisa pozwala na skierowanie go w dowolną stronę?

 

Siloos jaką masz obudowę, że ci się mieści na styk?

 

Jeszcze jedno - czy Fortis wystarczy do bezproblemowego podkręcenia Phenoma II X4 955 do 4 GHz?

Edytowane przez Faf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.silentiumpc.com/brutus-310-pure-black-bt-310/

 

Obudowy Brutus są kompatybilne z chłodzeniami CPU: Spartan HE923, Fera HE1224, Fortis HE1225

Jak płyta (nie chłodzona sekcja zasilania cpu) i procesor (potencjał oc danej sztuki) dadzą radę to Fortis też da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis wszedł na styk, tylko nie jestem pewien czy było warto. Różnica temperatur jest stosunkowo niska w stosunku do boxowego coolera - 5 stopni mniej w idle i 8 stopni mniej przy 100% obciążeniu wszystkich rdzeni. Zastanawiam się co zrobić - powinienem wymienić pastę, spróbować docisnąć cooler, czy po prostu zaczekać aż pasta z czasem osiągnie wyższą efektywność? Używam Arctic Silver 5, może z Fortisem powinienem nałożyć ją nieco inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...