Skocz do zawartości
szymko

Bardzo słabe wyniki Memory Benchmark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ostatnio złożyłem komputer.

CPU i7 2600

Płyta GA-P67A-UD3

RAM Single Channel - Patriot PSD34G13332H 4GB

 

Wyniki pamięci w załączniku.

 

post-193310-0-07027700-1341402778_thumb.png

 

Ogólnie są bardzo słabe, 4GB/s i opóźnienie 120ns. Tą samą kość pamięci sprawdziłem u brata na Phenom II i wyniki dwa razy lepsze. Około 8GB/s.

Nie wiem co może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, natomiast dual channel to bym oczekiwał wyniku powyżej 15 GB/s. Single channel u brata tej samej kości wyniki ókoło 8GB/s.

 

Natomiast przed chwilą odkryłem ciekawą rzecz. Poszukałem innego programu do testowania: Maxxmem dał wyniki od 9GB/s do ponad 10GB/s, latency natomiast od 60 do 80. Czy aida64 może się mylić? Sprawdzałem na różnych wersjach aidy i na dwóch OS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym przejmować , przepustowość ramu obecnie nie ma za bardzo znaczenia - współczesne procki jak i soft praktycznie na to nie reagują .

 

Nawet jeśli to różnica wynosi jakieś 5% pomiędzy najszybszym a najwolniejszym ramem nawet jak pracują w konfiguracji Dual/triple/Quad Channel .

 

Wyjątek stanowi platforma FM1 od AMD - integra siedząca w prockach dość mocno korzysta z systemowego ramu , wtedy różnica jest większa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale nie wiem czy dokupić 4gb tej samej pamięci czy zmienic na inne i kupić od razu 8GB, nie wiem jakie dobre są. N a pewno nie wydam 350 zł na RAM, uważam że to bezsensu. Raczej wolę inwestować kaskę w upgrade GPu chociaz póki co Gigabyte 6870OC wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że 4GB ci wystarcza to po co kupować ram?

Zaraz ktoś inny napisze, że HD6870 jest słaba i wymienisz grafikę?

Wszystko zależy jak używasz kompa. Jak ktoś ma otwarte trzy okna przeglądarki a w każdym po kilkanaście kart i chce odpalić grę, 4GB będzie mało. Jeśli nie wymagasz takiej wielozadaniowości, 4GB wystarczy.

 

Jeśli sam uznasz, że masz mało ramu kupuj ram. Jeśli kierujesz się wyłącznie opiniami innych, pytam, gdzie masz jaja ;) *

 

 

* jaja = własne zdanie

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He He. Powiem tak, odpalałem gry i sprawdzałem w menadżerze zadań i jakoś użycie pamięci nie sięga nawet 4 gb, co do grafiki to póki co też wystarcza do Bf3 na ultra. Ogólnie bym się tym nie przejmował. Wiadomo, że wymieniałem procka ramy i płytę więc początkowo robiłem testy no i trochę się zmartwiłem tymi wynikami pamięci, natomiast klatki w grach zweryfikowały wszystko, wydajność wzrosła znacznie w porównaniu do athlona , więc jestem zadowolony. Teraz mam inne zmartwienia, bo nie działa mi crysis2 po sieci (nat ograniczony) ale nie będę tutaj o tym pisał bo to nieodpowiedni dział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...