Skocz do zawartości
D3n

Uszkodzone wejście Pci-express?

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda jakby chłodzenie sobie nie radziło za dobrze, ale już te 63* to w miarę akceptowalna temperatura (rozumiem, że w stresie). Monitoruj ją, jak nie skacze to można już tak śmiało zostawić.

Jeśli chciałbyś jeszcze ją obniżyć to już tylko zmiana chłodzenia, ja mogę polecić naszą polską konstrukcję - http://www.proline.pl/?p=SPC+SPARTAN+HE923 - w miarę wydajny i niedrogi, u mnie AMD Phenom II X4 965 utrzymuje 56* w stresie.

Powodzenia życzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenomy grzeją się mniej niż procki Intela. 70*C w stresie na boxowym chłodzeniu to nie jest ogromna temperatura i w ogóle bym się nią nie przejmował. Procek może mieć krzywą czapke i dlatego masz takie temperatury, dla spokoju możesz kupić coś lepszego niż intelowski box. Na standardowych taktowaniach temperatura w stresie powinna oscylować w okolicy 60-65*C w takie upały jakie mamy teraz. Tak czy inaczej zbytnio bym się nie martwił, gorzej jakby procek miał powyżej tych 80*C bo może się skrócić nieco jego żywotność lub potencjał OC.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w rdzeniach nie jest tragiczna

Jak nie przekracza kilku stopni.

Przy 5-9stopniach różnicy martwiłbym się (krzywa czapka etc)

Przy 3 stopniach to nie problem.

NA BOGA NIE CZYŚĆ KOMPA CO MIESIĄC! (to jakaś nerwica natręctw:D?)

Zainwestuj w filtry, i wentyle skonfiguruj tak by w środku wytwarzało się nadciśnienie= ZERO BRUDU (ewentualnie RAZ na pol roku przedmuchać sprężonym powietrzem)

http://www.silversto...sitive&area=usa

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...