Skocz do zawartości
hiszpanskiinkwizytor

Wybór dysku WD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Planuję zakup dysku 1TB i zastanawiam się na jednym z tych dwóch:

Western Digital AV-GP 1 TB WD10EURX

 

WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB

 

Posiadam już Corsaira Force 3 120GB więc dysk talerzowy będzie służył jako magazyn danych oraz do instalowania na nim gier.

Pierwszy dysk ma niższą prędkość obrotową, bo 5400, Caviar Black z kolei 7200. Jak duża jest różnica i czy w ogóle przejmować się tymi prędkościami?

Następna kwestia, to głośność. Ludzi piszą, że Caviar jest cholernie głośny. Wolałbym, żeby komputer mi nie buczał (mam teraz co prawda kompa w obudowie microatx i jest głośna, ale zmieniam wkrótce na coś normalnego, jakieś mini Atx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black będzie na pewno dość głośny. To seria zrobiona pod wydajność. Ale to jw. to nie ma znaczenia w wypadku dysku na dane. Tzn gry będą troche wolniej się ładować ale od czego masz SSD. 128GB to dość na system, programy i gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wybór jest mocno ograniczony i sprowadza się właściwie do WD i Seagate. Spośród tych dwóch WD jest polecany jako mniej awaryjny. Ale to i tak kwestia przypadku - ja mam bardzo polecane (kiedyś) Samsungi F3 500GB i oba padły..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując:

Mam dysk średnio szybki i średnio głośny WD Caviar Blue 1TB 32MB Cache S-ATA 3 (czytałem opinie mówiące, że dysk jest słyszalny).

 

oraz

 

dysk wolny i cichy Western Digital AV-GP 1 TB WD10EURX

ale droższy.

 

 

Czy mam rację?

Edytowane przez hiszpanskiinkwizytor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zupełnie nie rozumiem z czym sie tak szczypiesz? Skoro już masz SSD na system to tylko chodzi o przechowanie danych. A te mogą sobie leżeć na czymśkolwiek.

 

Tu masz alternatywe http://www.x-kom.pl/p/78909-dysk-twardy-sata-ii-seagate-1tb-5900obr-64mb-pipeline-hd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...