Skocz do zawartości
slask12

Problem ze sprzetem Amd fx 6100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , moj sprzet to:

 

Procesor: AMD FX™-6100 Six-Core Processor, 3314 MHz

 

Plyta Glowna : Asus am3+ PCie 2.0 X16? wiecej mi nie wiadomo

 

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 Ti 1GB PALIT

 

Dysk twardy: WDC WD3000JS-63PDB1 ATA Device 300GB

 

Ram: 8GB

 

Zasilacz: Bandit Power 500 W

 

NIC NIE BYLO PODKRECANE wszystko fabryczne .

 

i posiadam taki problem: Grajac w Gre gta 4 , lub jakakolwiek inna po jakims czasie wyskakuje mi Blue screen po czym komputer samoczynnie sie resetuje .

 

Komputer jest nowy , mam go niespelna tydzien .

 

Nie wiem co moze byc przyczyna , mam nadzieje ze ktos mi pomoze i powie jak uporac sie z tym problemem .

 

W upalne dni aktualnie mam otwarta obudowe , tak zalecili mi w sklepie .

 

Czy jest mozliwe ze zasilacz jest zbyt slaby lub badziewny do tego zestawu? lub moze ktores z chlodzen na procesorze lub karcie graficznej sie przegrzewa ?

 

Jesli pomylilem dzialy z gory przepraszam.

Za pomoc z Gory dziekuje i Pozdrawiam Dołączona grafika .

Edytowane przez slask12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W upalne dni aktualnie mam otwarta obudowe , tak zalecili mi w sklepie .

 

Podziwiam. Ciekawe czy kupiłbyś nowe auto gdyby dealer zalecał jazdę z otwartą maską, bo inaczej się woda zagotuje - przecież to oznaka tego jakiej jakości jest ten produkt. W Twoim wypadku jest to komputer, a co gorsza gotowiec, więc jeśli to nie wina zasilacza (tak go nazwijmy..) to być może temperatury. Pobierz program HWMonitor i sprawdź temp po kilku minutach gry - najlepiej zrób screena nim się pojawi błąd. Kod błędu też byłby przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej wiec tak to jest screen z programu HWMonitor:

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

a kod błedu nie znam , tyle co zdazylem zauwazyc to Physical memory dumping , cos w tym stylu i odliczanie od 0-100% po czym reset Dołączona grafika . jesli jeszcze cos bedzie potrzebne to prosze pisac .

Edytowane przez slask12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na warunki panujące w ostatnim czasie temp masz wzorowe, jak mówiłem wcześniej - kup firmowe 450-550W bo diagnozowanie na ciach!ie za 70pln nie ma najmniejszego sensu. Za mniej niż 300 masz duży wybór np. http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-sp-550mpcbeu-440694/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi diagnozowac tan na screnie widac ze zadne z napiec nie jest w normie, a roznice sa nawet po pare volt hehe.

 

Japirtole ktoś aktualnie mierzy napięcia softwareowo w 2012r?

 

rozumiem , czyli ta roznica napiec spowodowana jest najprawdopodobniej badziewnym zasilaczo podobnym urzadzeniem ? Dołączona grafika

 

Napięcia mierzy się miernikiem nie programem który ma tyle wspólnego z wiarygodnością co wycieczki ze Sky Clubem.
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że gdyby każdy element dało się zmierzyć sondą K w mierniku bez utraty gwarancji i tylko troszkę większego pojęcia o budowie PC tudzież pirometry nie kosztowały 400-1500 pln to byłbym zwolennikiem pomiarów zewnętrznymi urządzeniami.

 

Aha - cep ma w sobie czujnik, płyta ma w socketcie i gdzieś na laminacie, GPU też ma. Znajdź zasilacz z wbudowanym pomiarem napięć...oh, wait - do tego wystarczą certyfikaty 80 bronze itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden szczegół. Odczyty z programów muszą się mieścić w pewnych granicach aby je traktować poważnie. Przy napięciach jak na screenie komputer nie ma prawa działać. Gdy temp. wskazywane przez program będą poza przedziałem 25-100st. C też ich najczęściej nie będziemy traktować poważnie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slask12 może nawet nie wiedział(nie musiał wiedzieć) patrząc na ten scren ze cos jest nie tak z napięciami, bo temperatury mu pochwaliłeś w oparciu o scren.

 

Tez obstawiałem na temperaturę jako winnego, ale ze napisałem o karygodnych napięciach to już wyjesz ze z softu to se mogę co najwyżej…. powróżyć.

 

Wsadzą do zimnej wody to ochłoniesz, może inni tez maja racje w tym co proponują bo nie każdy fakt ma multimetr za „paręset” zloty(pewnie chiński za 20 to ty nie uznajesz) o wspomnianych miernikach temperatury za „tysiące”.

 

 

Nie rozumiesz ze to jest info orientacyjne(mój tekst czy tam screny slask12) zrobi i tak jak będzie chciał po swojemu. Pewnie już poleciał do sklepu po próbnik napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak multimetrem za dychę zmierzę napięcia lepiej niż podaje soft a soft lubi podawać wartości z [gluteus maximus], np u mnie: http://www.imagebam.com/image/19ffea200667940

 

Wskazania temperatury można zweryfikować palcem, w przypadku napiec multimetr jest niezbędny :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu chwalić temperatury skoro nie wiadomo czy są podawane w idle czy pod obciążeniem. Zakładam że są z idle więc 52C to stanowczo za dużo. Na temperatury rdzeni w FX'ie nawet nie ma co patrzeć, to są bzdury. Przy napięciach takich jak z pomiaru komputer nie ma prawa działać co już ktoś wcześniej trafnie zauważył. Można więc uznać pomiar napięć za niewiarygodny. Temperatura GPU też konkretna jeśli to jest w IDLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...