Skocz do zawartości
Saimon122

Komputer do gier do 6tysięcy zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie od paru miesięcy odkładałem z wypłat tyle ile się udawało i postanowiłem ze po 4 latach zmienię komputer Dołączona grafika poprzedni był z media marktu więc nawet nie będziemy o nim mówić, Udalo mi się odłożyć 6 tysięcy złotych i postanowiłem że poświęce całe te pieniądze na nowy sprzęt na którym mam nadzieje że będe mógł zagrać w nowe gry na Ultra albo Hight przy zachowaniu idealnego Fpsu to jest bez zacinek "lagów"

 

oto link do komputera o którym myślałem http://www.purepc.pl...upowy?page=0,13

 

Mam pytanie jako że sam nie znam sie prawie w ogóle na komputerach

- Czy ten zestaw wystarczy na swobodna grę w najnowsze gry bez ścinek lagów zawieszek i bez zmieniania grafiki na low i przez jaki czas wystarczy.

- Czy nie bede musiał kombinować podkręcać bawić sie z temperaturami napięciami itp zeby normalnie pograć.

Mam mało czasu przez prace a w wolnym czasie szkoda by mi bylo czasu na latanie po serwisach albo siedzenie w opcjach gier i zmienianie ustawien sami rozumiecie.

Czy jest w ogóle możliwe granie w nowe gry bez zabaw w podkręcanie

 

Z góry dziekuje za pomoc

 

Dodam ze mieszkam w polsce komputer ma być do gier planuje odjąc od podanego zestawu Monitory napęd.

Edytowane przez Saimon122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Czy ten zestaw wystarczy na swobodna grę w najnowsze gry bez ścinek lagów zawieszek i bez zmieniania grafiki na low i przez jaki czas wystarczy.

Tak

 

- Czy nie bede musiał kombinować podkręcać bawić sie z temperaturami napięciami itp zeby normalnie pograć.

Nie,ale podany przez ciebie zestaw oparty jest na procesorze który jest stworzony do podkręcania(odblokowany mnożnik),więc bez sensu dopłacać do niego jeżeli nie chcesz podkręcać,są tańsze odpowiedniki o tej samej wydajności(domyślne taktowanie),które nie posiadają możliwości podkręcania,stąd ich niższa cena.

 

 

Granie bez OC jest jak najbardziej możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

 

Nie,ale podany przez ciebie zestaw oparty jest na procesorze który jest stworzony do podkręcania(odblokowany mnożnik),więc bez sensu dopłacać do niego jeżeli nie chcesz podkręcać,są tańsze odpowiedniki o tej samej wydajności(domyślne taktowanie),które nie posiadają możliwości podkręcania,stąd ich niższa cena.

 

 

Granie bez OC jest jak najbardziej możliwe.

 

A np w jakims serwisie Osoby nam pracujące podkręciły by ten procesor tak aby go nie katowac a wyciągnąc z niego lepszą wydajnośc?? Czy takie rzeczy załatwia się na wlasną ręke ?

Moj znajomy kiedyś bawił sie w podkręcanie procesora pamiętam ze połowe czasu jaki spedzał na kompie to było sprawdzanie ciepła procesora i takich tam ja chciał bym tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcić możesz sam,obecnie jest to bardzo proste,przy dobrym chłodzeniu nie ma problemu z temperaturami,nie mówię o podkręcaniu ekstremalnym,a o rozsądnym(4.3-4,5ghz).

Od siebie polecę taki zestaw,nie ma sensu dopłacać do niczego droższego,każdy podzespół bardzo przemyślany,ze świetnym stosunkiem ceny do jakości.

 

http://www.morele.ne...ry/info/bdEfkk/ + Obudowa według gustu,ja osobiście polecam Fractal Core 3000.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Adrian_Culés

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie bym wzial 2500K zamiast 2600K. Do gier i tak nie wykorzystasz jego dodatkowych mozliwosci jak HT. Osobiscie tez bym wzial znzacznie tansza plyte. Jak i znacznie tanszy zasilacz Reszta zestawu ok. No moze dysk bym wzial Samsunga F3. Pakowanie 6 tysiecy w komp przy obecnych czasach czyli braku nowych konsol to strata kasy. Osobiscie bym zmiescil sie spokojnie w 4K i mialbym zestaw pod nowe gry do grania w Ultra High. A reszte bym przeznaczyl na jakis dobry TV 37'C do PC ew 27 monitor. Nie kupuj kompa dla szpanu. Komp ma byc praktyczny. A pakowanie 700 zl w zasilacz ktory moze i jest lepszy jest troszke szpanowaniem. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nawet czasu na szpanowanie ale odlożyłem taką kwote i chce ją przeznaczyc na kompa co do monitora to ciekawa opcja Bo monitor też ważny ale czy tak duzy monitor jak 27 cali nie będzie rozciągał grafiki itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Devil. Wydawanie takiej kasy nie ma większego sensu, przynajmniej obecnie. Czy wydasz 4 czy 6 tyś będziesz tak samo zadowolony. W dalszym ciągu będzie to tylko komputer i o bardzo zbliżonej wydajności, niezawodności do tego za 4 tyś zł.

 

To tak jakby za wszelką cenę chcieć w motoryzacji wydać 100tyś na Fiata Pandę. W dalszym ciągu będzie to tylko Panda.

 

Przytnij koszty, jak ci radzą. Więcej zainwestuj w monitor, nagłośnienie, peryferia.

 

Zamiast wydawać 6k na kompa, lepiej kupić za tą kasę kompa i Sony PlayStation 3 + Move. Da to zdecydowanie więcej zabawy, frajdy niż wspomniany wyżej zasilacz za 700zł, i7 czy pseudo chłodzenie wodne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak monitor ma rozciagac grafike. Jak ustawisz FullHD to obraz bedzie wygladal dosc podobnie jak przy 24' w FHD. Tyle ze bedzie po prostu wiekszy. Proporcje zostana zachowane jak i ostrosc. Ew. wspomniany TV na jakiejs dobrej matrycy, ale w tym juz Ci nie doradze,bo nie wiem co obecnie sie oplaca brac. Ale mysle ze za 1700-1800 jakis dobry TV pod PC (ew nawet 32') by sie znalazl.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj tych ludzi bo dobrze mówią.

Ja osobiście wziąłbym zestaw za 2600 PLN, do tego jakiś ssd na system (64GB).

Odnośnie monitora to kupiłbym LG na martycy IPS 23-24 cale.

 

Kupisz kompa za 6000 tysięcy i za rok będziesz pluł sobie w brodę bo wyjdą sprzęty o podobnej wydajności za pół ceny,

a wtedy twój komp za 6K będzie gófno wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze dysk bym wzial Samsunga F3.

 

Samsungów już dawno nie ma, przejęło je Seagate Dołączona grafika

A co do tematu, to również jestem za tym, że nie ma sensu wydawać 6 tys zł na komputer - cały czas wychodzą nowe podzespoły i sprzęt, który rok temu kosztował 4 tys zł, teraz kosztuje najwyżej 2 tys zł. Lepiej wyłożyć te 3-4 tys zł na jednostkę centralną, tak, jak wspomniał Klaus, zainwestować w lepszy monitor czy po prostu pojemniejszy dysk SSD, a resztę włożyć w regularną wymianę części, by sprzęt nie stracił szybko na wartości (i wydajności).

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Saimon122

Koledzy dobrze radzą, nie warto tyle wydawać na podzespoły. Dysk SSD jak chcesz duży to ok, kasa nie będzie zmarnowana ale nie warto w Twoim przypadku brać takiego procka, płyty a tym bardziej zasilacza. Lepiej wydaj mniej a zostaw sobie tą kasę na modernizację w przyszłości, ewentualnie jak chcesz już koniecznie wszystko wydać to zainwestuj w dobry monitor, głośniki, drukarkę czy co tam Ci będzie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz bym zostawił. To nie jest rzecz, jaką zmienia się co rok czy 2 lata, a X-760 na pewno starczy na baaardzo długo. Praktycznie wziąłbym ten zestaw, co autor zaproponował, ale procek zmienił na 2500 (bez K, skoro nie będzie kręcony), tańszą płytę główną (np. ASRock z77 pro4), SSD zamienił na 256GB (spokojnie zmieści system, programy i trochę gier) i dokupił dźwiękówkę (np Xonar DX, albo jakiegoś Audiotracka).

 

To tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz za 700 zł z bajerami i wcale nie tak duzo cichszy niz o polowe tanszy OCZ czy jakiejs innej rowniez dobrej firmy. Nawet moj BQ juz bardziej sie oplaca. Tak jak bylo mowione wczesniej. Lepiej dolozyc do lepszego monitora i/lub wiekszego SSD. Przy tej cenie moze byc 256GB. Na pare gier starczy, a wygoda w uzytkowaniu zawsze sie zwieksza, bo dysk szybciej pracuje.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichszy, czy nie, to już mało ważne. Ale płacisz za jakość wykonania i doskonałe parametry. Choć fakt, że tu też z 300zł można zdjąć, kupując np Straight Power 700W czy jakiegoź XFX core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dać 650W. To tez, myśle, bardzo przyszłościowa opcja. Nie ma sensu kupować czegoś "na teraz", ponieważ za jakiś rok czy 2 okaże się za słabe i trzeba wtedy zmieniać. Lepiej wydać te 100-200zł więcej i mieć zasilacz na długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach producenci dążą do jak najmniejszego zużycia prądu. jeżeli nie chcesz podkręcać, rozbudowywać o kolejne grafy (co przy nie kręconym procku raczej mija się z celem) a jedynie bazować na podzespołach fabrycznych moim zdaniem powinienś posłuchać innych użytkowników. Fakt nie nasza kasa, ale sam mówisz że się nie znasz. Panowie dobrze radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...