Skocz do zawartości
Michal11279

Wymiana wentylatora w Zasilaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość wymiany wentylatora w zasilaczu CHIEFTEC CFT-650-14CS. Ponieważ zasilacz działa lecz słyszę jak ociera wentylator. I boje się że jak to zlekceważe to wkońcu się spali zasilacz.A szkoda kupić nowy jeżeli ten działa tylko wentylator wystarczyłoby wymienić. Więc jeżeli jest taka możliwość wymiany to jakby mi ktoś polecił jakiś wentylator. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyszczenie i przesmarowanie nie pomoże na długo, lepiej kupić nowy wentylator i wymienić samodzielnie. Jeżeli zależy ci na wytrzymałości wentylatora a cisza nie jest priorytetem możesz poszukać wentylatora na łożyskach kulkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.angela.pl...m-d14sl-12.html

albo http://www.angela.pl...m-d14sh-12.html

Możesz też rozebrać ten który masz w zasilaczu, przeczyścić go i przesmarować.

Bez obrazy ale ten wentyl 2300 RPM to chyba jakiś żart? Dołączona grafika Jak ten Chieftec nie jest zbyt mocno obciążony, to wystarczy ten model 1000 RPM albo np. Noiseblocker PK2 Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam zaraz żart, lepiej mieć zapas niż niedobór powietrza ;)

Miałem kiedyś Noiseblockery Black Silent, generalnie niezłe, ale dość szybko je szlag trafiał, jakieś takie delikutaśne wg mnie :/

Czyszcząc stary wentylator niczego nie ryzykuje, więc warto spróbować. Wspomniane wcześniej NB musiałem doprowadzić do kultury i jeszcze jakiś czas chodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość lichy jeśli mam być szczery. Z tańszych możesz ew. rozejrzeć się za Silentum PC, Acutake, Fanderem, AAB zdaje się też robi 140-ki.

Zajrzyj do środka, może tam siedzi właśnie Yate Loon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w takim ale 750w wsadzonego Silentum PC 140mm ale mistrala bo zephyr nie zdał egzaminu miał za niskie obroty i 0 problemu.

Wentyl podpięty wprost pod płytę główną.

 

Jesli jednak hałas seryjnego nie przeszkadzać może ta gruba folia na wentylu powoduje hałas- odkręć ją i ocierania powinno ustąpić.

Zwykle jest ona dość koślawo przykręcona

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...