Skocz do zawartości
Miczak

Telewizor jako monitor?

Rekomendowane odpowiedzi

W internecie nie ma nic na jego temat. Jeśli chcesz zaryzykować, twoja sprawa, ale nie wiadomo, jaka matryca tam siedzi. Pewnie najtańsza, sądząc po cenie monitora.

 

Ponadto:

 

UWAGA !!! Towar powystawowy. Posiada śladowe ryski.

Brak instrukcji, podstawki pod telewizor

Skoro opakowanie jest niekompletne, mogą nie uznać ci gwarancji, gdyby coś się stało.

 

edit. A skoro powystawowy, to nie wiadomo, ile czasu pełnił tę funkcję ;)

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jako monitor to sobie lepiej odpuść. Telewizory nie są po prostu przystosowane do siedzenia w odległości 1 metra i normalnej pracy. Za duży rozmiar piksela. Chyba że będziesz siedział od niego ze 3 metry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otoz znalazlem na allegro pewna oferte dot. telewizora 27 calowego i chcialbym wiedziec, czy nadawalby sie on jako monitor?

 

http://allegro.pl/te...2469649796.html

 

Nie polecam TV jako monitora. Sam nie tak dawno temu chcialem tak pracowac, ale po miesiacu doswiadczen z przyjemnoscia wrocilem do monitora. Pracowalem na 32" FHD od SONY i nie bylo najprzyjemniej. Osobisci uwazam, ze rodzielczosci 16:9 w ogole sie do pracy nie nadaja. Pracowalem troche na 2 monitorach 5:4 obroconych o 90 stopni i to byla najbardziej ergonomiczna konfiguracja ever.

 

Obecnie mam 2 x Dell 2209WA 1680x1050 16:10 i nie jest najgorzej.

Edytowane przez salata
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak telewizor jako monitor to tylko 37 cali wzwyż ,do 32 paradoksalnie się człowiek za bardzo przybliża. Używałem sharpa cali full hd na ips 46 z 1,5 metra nie widać pikseli jest ostro i pięknie,używam 37 cali jest przyjemniej niż na jakimkolwiek monitorze. Dziwię sie wam,to jakiś mit że jest żle ,jest super internet przegląda się super przy skalowaniu opery wygląd stron jest za....sty ,używam 95% jako intenet o graniu nie wspomnę .

Edytowane przez darch
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy grałem na swoim 46w5500 i było fajnie, aczkolwiek jak jestem taki dziwny typ, że mi bardziej pasują mniejsze, kameralne wystroje. Na dłuższą metę to tylko jakieś sportowe gierki i wyścigówki by się sprawdziły ( jak dla mnie ofc ). Przeglądanie netu, to żart na takim ekranie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle ''przez chwilę'' a jakieś konkretne argumenty?

@toms83"Przeglądanie netu, to żart na takim ekranie" tak żle? Ale dlaczego konkretnie ,ciekawy jestem

co do grania to chyba nie ma wątpliwości że jest lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem że też jestem dziwny, bo wolę grać na monitorze 17" niż na TV 37". Dlaczego ? Bo obraz jest lepszej jakości - jakoś tak wyraźniej i ostrzej, jak gram na TV (coraz rzadziej) to mam takie wrażenie jakby ustawienia spadły z "high" na "medium" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie bardzo fajnie, choć jak ktoś jest purystą obrazowym, to mniejsza gładkość obrazu ( spowodowana wielkością piksela ) może też wpływać na doznania. Jak do grania w większym gronie, to lepiej tv. Do netu słabo ze względu na dwie rzeczy:

*1. Sama rozdzielczość jest mała. Jak na 1920x1200 jestem w stanie zacisnąć zęby i pracować, tak 1080 w pionie jest już za małe i basta.

*2. Przy tej wielkości piksela tekst jest słaby i nic się na to nie poradzi.

 

* przy odległości 1.5 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt dużo zależy od jakości lcd często są okrutnie słabe ,dodatkowo ustawienie okropnego clear type który absolutnie wysiada przy ustawieniu standardowe wygładzanie. Jak wiadomo windows 7 ma problemy z wyświetlaniem czcionek naniektórych rodzajach wyświetlaczy ,nie można też zapomnieć o odpowiednim powiększeniu strony w przeglądarce

 

a przyznam że do pracy faktycznie lepiej na mniejszym, rozrywka typu internet gdzie większość to zdjęcia ,filmy itp już absolutnie na szczęśćie mamy ogromny wybór

Edytowane przez darch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...