Skocz do zawartości
ath

Battlefield 4

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Miłośnicy pierwszoosobowych wojennych strzelanin musieli z niecierpliwością czekać na tegoroczną jesień, gdyż właśnie w tym okresie na rynku pojawią się przynajmniej dwa naprawdę wielkoformatowe tytuły: Call of Duty: Ghosts i Battlefield 4. Rywalizacja pomiędzy gigantami rozegra się zarówno na płaszczyźnie grywalności, modułu sieciowego, jaki i stricte technologicznej, ponieważ obydwa aspirują do miana najładniejszych w swojej klasie. Produkcja Electronic Arts powstaje przy silnym zaangażowaniu AMD, będącym partnerem strategicznym tego przedsięwzięcia, co wzbudza uzasadnione emocje. Czy Battlefield 4 rzeczywiście zadziała lepiej na kartach graficznych Radeon HD 7000, skoro został rzekomo zoptymalizowany pod architekturę GCN? Powyższe pytanie musi spędzać sen z powiek sporej części graczy, posiadającej w obudowach podzespoły od konkurencji, aczkolwiek na wyciąganie daleko idących wniosków jest stanowczo zbyt wcześnie. Nie ulega natomiast wątpliwości, że czwarta odsłona wystrzałowego cyklu objeta programem Gaming Evolved stanowi silny argument, mogący przekonać do produktów AMD zastępy klientów. Wiele osób aktualizuje swojego peceta specjalnie pod opisywany tytuł, dlatego żeby dokonać właściwego wyboru, warto najpierw rzucić okiem na test kart graficznych w Battlefield 4. Jaki sprzęt będzie potrzebny do płynnej i bezstresowej rozgrywki?

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważacie że to karty graficzne stanowią problem z płynnością rozgrywki w bf4 beta?? ja myślę że winna jest optymalizacja kodu gry skoro gra obciąża mi karty średnio na 50% w sli a procek w 90%?  bf4 beta to pierwsza gra przy której zaczęły mi się rozkręcać wentyle na chłodzeniu cpu. a próg mam ustawiony na 65C -> tak to sobie śmigają na minimum ~900rpm (noctua nh-d14 + 2xNF-A15).

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa... zobaczymy jak to pojdzie na naszej grafice ;]

Jakos sie do niej przyzwyczailem... a szkoda mi narazie ladowac kasy w sprzet

Wyczułeś mnie :D

 

Zresztą po BF3 to ciężko będzie mnie przekonać do BF4, ja tęsknie za klimatami BF2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb szkoda czasu więcej marnować na betę bo pełna to będzie zupełnie inna para kaloszy. Tak samo było z BF3.

 

Skupcie się na nowych i tych prawie nowych karciochach ^^

Spoko, zrobiło sie przegląd grafik, później jeszcze troche dojdzie materiału. Ale na razie mam co robić w testach, więc chwilowa przerwa z BF4. Beta jak Beta - działa biednie, więc pozostaje czekać na premierę... i patche :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie sobie czytam w internecie różne artykuły odnośnie wydajności cpu i gpu w bf4 i nasuwa mi się jeden wniosek. Trzeba uciekać z Phenoma II. Procesor bez względu na taktowanie dostaje po tyłku, a ja miałem nadzieję jeszcze trochę na nim pograć. Już obecnie gry go kopią: saints row 4, ROME II, assasin, nawet w nowym bioshocku osobiście doświadczyłem bardzo dużych spadków fpsow. Najbardziej wkurza mnie w tym wszystkim to ze nie ma żadnej alternatywy, tylko intel. A może jednak jest - kupić ps4.Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PS4 to ja bym poczekał, bo za wcześnie na zakupy. Pierwsze modele mogą być wadliwe. Fakt jest gwarancja. Inna sprawa to ilość gier i cena ów gier i oczywiście samej konsoli. Ja raczej PS4 nie kupię wcześniej niż marzec/kwiecień. W BF4 jednak wolę grać na myszce i klawiaturze.  Czas pokaże jak to będzie chodzić. Wyjdą może nowe patche i sterowniki, które zmniejszą zużycie procka to i FPS podskoczy. Na razie z tego co czytam i słyszę to jest ciężko i raczej mój I5 nie będzie tu wyjątkiem (2500K).  Zaczynam się obawiać że jednak bez przesiadki się nie obejdzie. Oczywiście jeśli chodzi o procesor to tylko Intel mnie interesuje. Co do GPU na razie zostanę przy 670, ale nie ukrywam że nowe Radeony są bardzo interesujące. Oby tylko nad sterami popracowali, bo szczerze to nie mam zaufania do AMD pod tym względem. Może przyjdzie czas je odzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Ciekawe czy Q9550 @ 4ghz zje tez Phenoma czy uplasuje się tak jak on. To wina instrukcji ze w nowych grach phenom nagle tak obrywa? To co będzie za rok? (Jeszcze sobie w nawiasie trochę ponarzekam: gdybym kilka lat temu gdy składalem platformę wiedział ze tak to się skończy to kupiłbym i3 na lga 1156, a potem bym wymienił na i5 @ 4ghz i po sprawie. A tak jestem w pupie). Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat bf4 więc moje żale tutaj...

Poczytałem, podjąłem decyzje kupuje bf4 + premka, wbijam na origin juz dodaje do koszyka, ale cos nie halo, za cyfrowa edycje specialna (co ma 3 paczki bojowe wiecej?) 200zł + premium 180zł = 380zł.

Zwykła edycja 170 + 180 = 350zł

No bez jaj ze 4 paki na start chcą burżuje wiec poszukałem troszeczke i znalazłem

 

http://www.playergames.pl/pc/akcja/battlefield-4-premium-pc  - premium 155zł

 

http://www.playergames.pl/pc/akcja/battlefield-4-2-dlc-pc - 139zł


I takie pytanie dla kogoś kto sie orientuje.

Czy jest gdzieś taniej za zestaw?

z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat bf4 więc moje żale tutaj...

 

Poczytałem, podjąłem decyzje kupuje bf4 + premka, wbijam na origin juz dodaje do koszyka, ale cos nie halo, za cyfrowa edycje specialna (co ma 3 paczki bojowe wiecej?) 200zł + premium 180zł = 380zł.

Zwykła edycja 170 + 180 = 350zł

 

No bez jaj ze 4 paki na start chcą burżuje wiec poszukałem troszeczke i znalazłem

 

http://www.playergames.pl/pc/akcja/battlefield-4-premium-pc  - premium 155zł

 

http://www.playergames.pl/pc/akcja/battlefield-4-2-dlc-pc - 139zł

 

 

I takie pytanie dla kogoś kto sie orientuje.

Czy jest gdzieś taniej za zestaw?

 

z góry dzieki

 

http://www.gamecodes.pl/battlefield/battlefield-4-premium-ea-origin-key-2520.html

 

Test na rosyjskim portalu:

http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/battlefield-4-beta-test-gpu.html

 

Jest obciazenie vramu, rdzeni z ht, dla kazdego cos milego Dołączona grafika

 

 

Latające łódki :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Pwael
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem prawdopodobnie z Originem, choć go już przeinstalowywałem. Otóż zarówno Battlelog w BF3 jak jak i BF4 beta, wchodzi w tryb "Joining server" (cały czas bez zmian) lub "Could not communicate with BF3". Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PB nie wyświetli się jako aktualizacja do przeglądarki.

PB to punkbuster, spróbuj jak napisał użytkownik "radiergummi" przeinstalować to, http://www.punkbuster.com/ wybierz interesująca Cie wersje ale przed instalacją odinstaluj poprzednią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa. Na sterownikach 331.40  z ustawieniami na Ultra, HBA0, MSAA X4 FPS waha się od 25 do 70. Utrzymuje się na poziomie 45-50 i zdarzają się spadki do 30 i czasem niżej. Ogólnie płynności przy 60 FPS jako takiej nie odczuwam. Mapa jest dość spora. Graficznie wygląda to nieźle. Pograłem jakieś 30 minut i wrażenia na razie nijakie. Czekam na wersję finalną, bo ta jak to beta ma masę bugów. 4 rdzenie obciążone na poziomie 95%, GPU na poziomie 80%... Widać że gra albo lubi CPU, albo muszą jeszcze sporo popracować nad kodem. Czekam na finalną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ten "nowy" ulepszony silnik Frostbite 3 jest zciach!any, te same kwiatki z fizyką, kolizja obiektów oraz "krawężniki" pozostały niezmienione.

Jak na razie beta robi słabe wrażenie, tylko mapka fajne reszta ehh , jakoś tak bez polotu wszystko, słabe bronie, strzela sie bardzo arcadowo, łatwo prosto i przyjnie. Poczekamy do pełnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaszaWspraju

 

Gralem dzis troche z toba , ogolnie jak na poczatek  chaos i  cala masa  bledow

i niedorobek do poprawienia  ,gdzies za okolo  2-3 miesiace  BF4  bedzie  na tyle poprawiony ze  bedzie mozna  bez stresowo  pograc ,do tego czasu  musza wydac kilka  patchy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaszaWspraju

 

Gralem dzis troche z toba , ogolnie jak na poczatek  chaos i  cala masa  bledow

i niedorobek do poprawienia  ,gdzies za okolo  2-3 miesiace  BF4  bedzie  na tyle poprawiony ze  bedzie mozna  bez stresowo  pograc ,do tego czasu  musza wydac kilka  patchy .

 

Już się boję, jak będze powtórka z rozrywki z BF3, z paczami i balansem broni, oraz jak devs będą wspólpracować ze społecznością.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważacie że to karty graficzne stanowią problem z płynnością rozgrywki w bf4 beta?? ja myślę że winna jest optymalizacja kodu gry skoro gra obciąża mi karty średnio na 50% w sli a procek w 90%?  bf4 beta to pierwsza gra przy której zaczęły mi się rozkręcać wentyle na chłodzeniu cpu. a próg mam ustawiony na 65C -> tak to sobie śmigają na minimum ~900rpm (noctua nh-d14 + 2xNF-A15).

Nie jestem graczem BF4 (raczej tylko turystą sprawdzającym bete). Odpaliłem gre z ciekawości, czy wykorzystuje faktycznie 8 rdzeni. U mnie wygląda to tak, że 6 rdzeni ma co robić ale za to pozostałe są obciążone ~ 10%. Dołączona grafika Ciekawe czy na mocniejszej grafice zapotrzebowanie na ilość rdzeni by wzrosło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewniakiem jest gdzies  minimum z przed miesiaca ale  na  cudowne usprawnienie finalnego produktu bym raczej nie liczyl , beda  patchowac do konca roku te wszystkie babole   nie ma bata. 

 

Co nie zmienia faktu ze gra jest poprostu  bezkonkurencyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...