Skocz do zawartości
ath

Battlefield 4

Rekomendowane odpowiedzi

No serio, nieźle się wkurzyłem.

Promocja pojawia się 2 dni po tym, jak zdecydowałem się wydać 100 pln na polskiego bf4 =,=

Piszę do supportu, może się zlitują i mi wymienią kod na angielski...

 

@edit: 2 dni męczenia, 2 ludzi z supportu + jakiś przełożony i jedyne czego się dowiedziałem to to, że:

"Sorry , The entitlement cannot be exchanged."

"You need to contact your retailer or buy a new copy of the game."

"However if you wish to purchase a new copy from origin store then i can provide you some discount codes from my end."

 

Na koniec rozmowy troszkę pocisnąłem EA (wiadomo, że gościu z chata nic do tego nie ma, ale co mi tam Dołączona grafika) i w końcu konsultant przyznał, że EA ssie i tak czy siak dał mi 2 kody -15% do Origina =.=

 

Oprócz tego konsultant się na początku pomylił, bo chyba czegoś nie doczytał i mu usunął grę z konta, po czym dodał nową kopię o innym numerze CD-key ale również w polskiej wersji Dołączona grafika

Teraz "próbuję odzyskać" swój oryginalny cd-key - jak im się nie uda go zwrócić na konto, to raczej na pewno będę na wygranej pozycji Dołączona grafika (bo jak mam zwrócić w sklepie produkt, którego u nich nie kupiłem?).

 

@edit 2: cyrk Dołączona grafika Z tego co mówi konsultant (to już trzeci), to chyba nie mogą mi zwrócić starego cd-keya, dlatego mam się jutro skontaktować z "działem specjalistów" - telefonicznie, polski numer. Ciekawe co z tego wyjdzie Dołączona grafika

Bo obecnie to mam do konta przypisaną gierkę z jakimś cd-keyem, którego nie mogę zareklamować ani w Originie, ani u sprzedawcy (bo inny kod).

 

@edit 3: i niestety, polskiemu oddziałowi EA udało się odzyskać mój kod gry w niecałe 30 sekund :<

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej promocji wersja specjalna (z dostępnym angielskim) za 95zł Dołączona grafika Takiego wała zobaczą u mnie preordera na cokolwiek. Zresztą BF4 to i tak był już wyjątek.

 

 
 

 

 

Taka sprawa, że nie zauważyłem, że ustawienia klawiszy "na piechotę" też mają kolumnę "joystick" Dołączona grafika Tutaj wyczyściłem i już grze nie odwala w losowych momentach. Patrzyłem, a nie widziałem Dołączona grafika

 

Heh, ja to o mało co nie pogryzłem myszki jak nie mogłem bocznego przycisku zmapować pod nóż... nie tę kolumnę klikałem ^^

 

Co do promocji to w UK za £26.99, a już myślałem, że kupię za £14.99. Może to i lepiej, poczekam na obniżki noworoczne, może też grafikę jakąś sobie sprawię bo GTX570 już swoje lata ma, a lubię grać na najwyższych ustawieniach.

 

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak wam ta gra sie sprawuje na R9 280x ?

U mnie sie dziwnie zachowuje  fps dropi nawet do 44 na wysokich ustawieniach w full HD

Przy okazji czy 650W wystarczy - bo niby specyfikacje podaja ze jest ok :)

Co do samej gry dla mnie inna bajka w porownaniu do bf3 ale oczywiscie sa wady:  zanikajacy dzwiek na mapce z tamą , lagi hitboxow ( chowam sie za sciane i jeszcze dostaje 2 sec po tym ) pomimo niskiego pingu 30 ms , ale to rzadko sie zdaza ... crashe i jeszcze raz crashe :) na windows 7 jak i na windows 8.1

Zmienilem na windows 8.1 bo jakis tam artykuł przeczytalem i mialo byc wydajniej w przypadku jak mialem 560ti to rzeczywiscie bylo 20 fps wiecej ( albo chciałem to zobaczyć ) ale teraz czytajac artykuł odnośnie tego zjawiska  na pure.pl :) okazuje sie ze wydajnosc jest ta sama. xd

Co do wczytwyania map - podczas wczytywania nacisnijcie enter i mapka sie powinna wczytać szybciej :)

Nie wiem dlaczego tak jest ale od bf3 juz to zauwazylem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą wydajność, to gra u mnie (HD7950) chodzi bardzo dobrze na HIGH@1920x1200, Żadnych dziwnych spadków nie doświadczyłem od premiery (Cat 13.9) - oprócz jednego, dwa dni temu. Z 70fps nagle zmuliło do 15, zginąłem i wróciło do normy ;) Pierwszy raz takie coś widziałem.

 

R9 280X vs GTX770 - Battlefield 3 na ULTRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zastanawiam się nad kupiej w/w gry. Jednak mam mieszane uczucia czy na mojej konfiguracji sprzętowej będze zachowana płynność. Gram na rozdzelczości 1400x900. Dodatkowo proszę o informację czy procesor ogranicza GPU. Jedni piszą, że nie ogranicza, a inni, że procesor ogranicza GPU, a ja się już z tym pogubiłem :(

 

Płyta główna - Gigabite H81M-HD3

Procesor: Intel Penium G3220

Ram: GOODRAM 4Gb 1333MHZ

Karta graficzna: MSI HD 7790 2GB OC

 

Pozdrawiam Dołączona grafika

Edytowane przez Kru129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej grze akurat wymagany jest mocny procesor, wiec karta za wiele tu nie zdziała. Ogólnie 4 rdzenie by się przydały i by było lepiej. Tak to po zmniejszeniu detali i tak mogą być spadki, ale nie przez słabszą kartę, bo ta najgorsza nie jest (poziom GTX 650Ti Boost), ale przez procesor właśnie. Pamiętam do dziś jaką różnicę w klatkach na sekundę zobaczyłem przesiadając się z E8400 na i5 2500K przy tej samej karcie w Bad Comapany 2.  FPS wzrósł prawie o 50% i spadki do 20 przy wybuchach znikły całkowicie, a grałem na GTX 460 z tego co pamiętam. Tu karta sobie troszkę lepiej radzi, bo ogólnie Radeony lepiej współpracują z procesorami dwu rdzeniowymi, ale akurat BF4 jest tą grą, która przede wszystkim wymaga mocnego procesora. I dobrze by to był właśnie jakiś X4. Oczywiście nie znaczy że nie da rady pograć. Przy zmniejszeniu detali powinno być dobrze, ale podczas rozgrywek na mapach z 64 graczami moze być troszkę mniej ciekawie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość była większa, kupiłem i nie żałuje, grafika świetna lepsza niż w crysis3, jako stary wyjadacz ulubionych gier fps jestem pod wielkim wrażeniem, ustawienia mam na ultra w 1920x1200 , gra chodzi  jak na hd7870 1100MHz i CPU na 4GHz świetnie, czasami są spadki fps  , bf4 jak na razie po aktualizacji działa normalnie, błędów większych nie zauważyłem . Pozdrawiam

Ps. Jedyne co mogliby zrobić lepiej poprawić  niebo, wygląda ok ale mogły by się ruszać chmury, było by naturalniej, taki mały minusik za to niedopracowanie grafiki.

Edytowane przez krystiano1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i rewelka po tym nowym patchu musze powiedzieć. pograłem troche dzisiaj w nocy. pobrało mi około 900MB(?!) i gra jak sie wieszała, tak sie wiesza dalej :D jak na razie to śmiało moge powiedzieć, że patch dodał więcej błędów. niektórych może to cieszyć ponieważ kiedy nie wystarcza ci walka z wrogimi żołnierzami, zawsze możesz zmierzyć sie z niewidzalnym wrogiem - bugiem. granat czasami w ogóle nie leci(albo leci, ale go nie widać). te migające strzałeczki kiedy oznaczysz cel nie pojawiają sie na mapie na celu(np A) tylko gdzieś obok. tekstury dalej są kwadratowe tak jak wcześniej to ludzie zgłaszali. mam wrażenie, że czasami wrodzy żołnierze mają nadzwyczajnie dużo życia. pakuje w nich cały magazynek a oni dalej biegną... FGM-172 SRAW jak na razie nie udało mi sie ustrzelić helikoptera - nabój często tańczy sobie wokół helikoptera a potem ucieka(pojazdy naziemne i wodne bez problemu, bombowce też) dalej wiesza kompa i pojawia sie czerwony ekran. dalej wyłącza gre w obojętnie jakim momencie i wyskakuje exception 0xc0000409. dalej jest problem z połączeniem do serwerów ping <50ms a czasami logging in trwa minute, potem connecting i couldnt join server... dalej stojąc metr od kolesia po zabiciu siebie nawzajem przeciwnik pada około sekundy później wtf?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od jakiegos czasu nie mam zadnych problemow z wychodzeniem do pulpitu czy zwiechami. Od dwoch patchy napewno jest duzo stabilniej.

Jezeli chodzi zas o sama rozgrywke... no coz Sajga potrafi dac wiele fun'u ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THE FUCK?

Jakie to smutne =/

Czemu DICE jest takie złe?

 

A co do crashowania - średnio raz na 2-3 gry mam zwiechę (= wymuszenie wyłączenia gry). Patch nic nie dał.

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brym

Red screen - stery amd raz tez mi sie zdażył

Co do SRAW rzeczywiście nieraz lata jak głupie ale z tego co zauważyłem jak koleś flary wystrzeli

Osobiście zestrzeliłem samolot z tego nisko lecial tym chińskim odpowiednikiem a-10 :) , heli też się zdaża -

Co do problemow oprocz red screena to bf4.exe przestał działać ale chyba mniej mnie wywala jak ustawiłem w origine aby odpalał w 64 bitach tylko

@Tompiro

DICE jak DICE - zobaczymy co bedzie z GTA V na pc :)  jak bedzie crashowac

Tompiro jaki masz fps na jakiejs rozdziałce i detalach

Komenda aby zobaczyc fps w grze jakby co to: perfoverlay.drawfps 1  ( w konsoli ~ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten "latawiec" to styropian/plastic... jak widac smiertelny styropian ;]

Co to kurde ma byc...

Zastanawialem sie nad zakupem premium ale jak mam uciekac po mapie przed modelami to chyba sobie odpuszcze i zostane przy podstawce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GURU500 dzieki. sprawdze jak z tymi sterami, chociaż wydaje mi sie, że mam najnowsze jakie są bo ostatnio instalowałem. Jeśli chodzi o klatki, to ja większość opcji mam na High, niektóre na Ultra + SSAO +4xMSAA drugi AA na maksa @1920x1080 i klatki nie spadają poniżej 60 :) config podobny do twojego z tym, że ja mam procka 3570 na 5ghz

 

szybowiec też mnie zabił, ale częściej mam z [gluteus maximus] wzięte "Killed in Action" czasami nawet w biegu

 

jeśli chodzi o premium, to czy na platformie Origin są czasami jakieś promocje, że premium można kupić taniej czy jeszcze nic się takiego nie zdarzyło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tompiro

DICE jak DICE - zobaczymy co bedzie z GTA V na pc Dołączona grafika  jak bedzie crashowac

Tompiro jaki masz fps na jakiejs rozdziałce i detalach

Komenda aby zobaczyc fps w grze jakby co to: perfoverlay.drawfps 1  ( w konsoli ~ )

Wszystkie detale na najwyższe jakie się da, 1920x1200, najczęściej mam około 80-90 fps (czasem wpada powyżej 100), ale nigdy nie spadło poniżej 65 fps.

Fpsy sprawdzałem teraz na tej mapce, gdzie są same wieżowce (nie znam nazwy) i przy około 30 graczach online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o premium, to czy na platformie Origin są czasami jakieś promocje, że premium można kupić taniej czy jeszcze nic się takiego nie zdarzyło? 

 

Bylo przecenione na ostatniej wyprzedazy kilka dni temu. Glowy nie dam, ale chyba cos w okolicach 100zl sobie zyczyli. Podejrzewam, ze na swieta tez cos zbija z ceny.

 

Wszystkie detale na najwyższe jakie się da, 1920x1200, najczęściej mam około 80-90 fps (czasem wpada powyżej 100), ale nigdy nie spadło poniżej 65 fps.

Fpsy sprawdzałem teraz na tej mapce, gdzie są same wieżowce (nie znam nazwy) i przy około 30 graczach online.

 

Poczekaj na Second Assault i Gulf of Oman. Ta mapa, nawet bez graczy powodowala spore spadki klatek w niektorych miejscach. Xboxa dobija wiec w kwestii optymalizacji raczej nic na niej nie poprawili.

 

Mi od kilku dni gra chodzi poprawnie. Nie sypie sie, serwery stabilne, problemy z rejestracja trafien bez wiekszych zmian w stosunku do pierwszych poprawek. Irytuja nieco bugi na mapach. Jest calkiem sporo miejsc, w ktorych mimo zniszczonej przeszkodzy czy ewidentnie wolnej przestrzeni (przy zboczach czy scianach) pociski nie przechodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo przecenione na ostatniej wyprzedazy kilka dni temu. Glowy nie dam, ale chyba cos w okolicach 100zl sobie zyczyli. Podejrzewam, ze na swieta tez cos zbija z ceny.

 

Była przecena, ale jak kupowałeś pakiet gra+premium albo sama gra.

Na sam premium nie było promocji z okazji "black friday".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu sie wczoraj wysypala 4 razy na Siege of Shanghai. U mnie na tej samej mapie i tym samym serwerze bylo stabilnie. Ostatecznie zmienil execa na 32bitowego i dotrwal do konca rundy choc to moze przypadek. Ja gralem na wersji x64. Ogolnie rozegralismy 4 czy 5 map i tylko na tej jednej byly takie problemy. Losowosc wciaz w cenie.

 

Co zabawne, patch mial poprawic spadki klatek przy wiekrzych wydarzeniach zwiazanych z levolution. Ostatecznie na Hainan Resort mialem kilkusekundowy spadek klatek z 60 do 11 w momencie kiedy walil sie fragment hotelu. Co ciekawe, w ogole nie patrzylem w tamta strone i przed patchem tez nigdy takiej sytuacji nie mialem.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra wywala się teraz rzadziej, ale czasami nie można jej uruchomić ponownie: "Could not communicate with BF4. Please use the Task Manager to close it down".

Tylko, że BF4 na liście procesów nie ma. Wcześniej czasami trzeba było ubić proces raportowania błędów i grę można było odpalić. Teraz coś innego ją blokuje i pomaga tylko restart systemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis nowy Update byl. Przynajmniej u mnie.   Gralem troszke dluzej i poki co od poczatku nie mialem ani jednego wywalania  z serwera. W becie to bylo irytujace i w sumie to mnie zniechecilo do zakupu. Zobacze  moze u siebie kupie. Mam okazje potestowac sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie krótki ten single. W trakcie przechodzenia wywaliło mnie dwa albo trzy razy w postaci zwiechy którą ratował alt + ctrl + del. A sama gra całkiem niezła. Nie wiem gdzie ludzie dopatrują się tej całej masy błędów. Ja uświadczyłem bardzo niewiele mimo że grałem na pierwszej niespatchowanej wersji. Poza błędami w AI w zasadzie jakiejś większej wtopy nie było. Mówię oczywiście o samym singlu bo w multi jeszcze nie grałem. O grafice chyba się już tutaj wypowiadałem i nie zmieniam zdania. Ogólnie grało się przyjemnie przy wysokim framerate. Dla posiadaczy GTX 760 lub podobnego konfigu polecam zmniejszyc msaa z 4x na 2x. Z ok. 40 kl. gra robi się całkiem płynna. Poza tym mozna grać ze wszystkim na full przy fullhd.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...