Skocz do zawartości
ath

Battlefield 4

Rekomendowane odpowiedzi

Google mi za wiele nie powiedział, więc zwracam się do Was.


Brak różnicy w wydajności Mantle VS DX
Po instalacji nowych sterowników (14.1 beta) poprzedzonych deinstalacją starych nie ma żadnej różnicy w wydajności jak i w wyglądzie obrazu (o którym to niektórzy piszą). A być powinna ze względu choćby na procka.

Phenom II X4 965 @ 4,2 GHz
Radeon 7970 @975MHz/1475MHz
8GB Ram (1600MHz)
Win7 64Bit.


Gra pobrana dzisiaj w nocy z Origin.

W menu jest pozycja do przełączania między DX a Mantle, ale po zmianie nawet nie zamigocze ekran. Wszystko się zachowuje jakbym nic nie zmienił.

perfoverlay.drawfraph czy też drawfps nie pokazuje żadnej różnicy. Resety kompa/gry po zmianie ustawień w menu nic nie dają.


Dodam, że testowałem w multi przy serwerach 48+.

Ktoś się spotkał z czymś takim? Czy jestem sam?

Edytowane przez LordGargu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał informacje podane przy okazji wydania sterowników 14.1 to byś wiedział dlaczego.

 

Known Issues

 

  • Mantle performance for the AMD Radeon™ HD 7000/HD 8000 Series GPUs and AMD Radeon™ R9 280X and R9 270X GPUs will be optimized for BattleField 4™ in future AMD Catalyst™ releases. These products will see limited gains in BattleField 4™ and AMD is currently investigating optimizations for them.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakbyś przeczytał informacje podane przy okazji wydania sterowników 14.1 to byś wiedział dlaczego.

 

Known Issues

 

  • Mantle performance for the AMD Radeon™ HD 7000/HD 8000 Series GPUs and AMD Radeon™ R9 280X and R9 270X GPUs will be optimized for BattleField 4™ in future AMD Catalyst™ releases. These products will see limited gains in BattleField 4™ and AMD is currently investigating optimizations for them.

 

 

 

Zwracam honor. Aczkolwiek już ruszyło i poprawa jest znacząca. U mnie pomogło wyłączenie drugiego monitora i wszystko zaczęło działać jak należy. I wbrew temu co piszesz poprawa jest dość spora. Oczywiście nie odbierz tego, że chcę zaczynać tutaj przysłowiową g***oburzę.

 

U mnie zaskoczyło i napisałem rozwiązanie, które mi pomogło. Może komuś też się przyda.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy

 

W Battlelogu mam zapisana ze doszedlem do  trzeciej  kampani  single player

aczkolwiek podczas uruchomienia  singla  gra startuje od piwerwszej misji

jak to przeskoczyc ??

 

tak mysle pewnie  jakis  zapis w  rejestrze windy musi byc  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem na Win8.1. Otóż gra po zainstalowaniu w całości jest w j. ang (napisy, lektor), mimo iż podczas instalacji wybieram j. polski. System jest PL (nie spolszony, tylko instalacja PL).

Przy okazji podobny problem mam z Crysis 3, choć tu dla odmiany nie występuje przy instalacji j. pol.

 

Jakieś pomysły o co kaman Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze po jakims czasie grania mam straszne framedropy :/ strasznie denerwuja. Ogolnie mam pomiedzy 100-150fps (gram bez vsync), ustawienia high/ultra. Jak grafe dam na default jest to samo, niezaleznie do tego czy BF4 jest na SSD czy na WD Red. WTF ?! NIby troche jakby w throttling cos wpadalo, ale proc jest na sztywno w stresie wiec nie wiem ocb.

 

Ustawienia jak znize do high to bez zmian.

 

Macie jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się i nie znam ale ssd nie wpływa na ilość klatek ale na np. szybkość wczytania mapy.

Szukaj problemu w innym miejscu, chociaż 100-150 fps dla duetu i5 2500k i gtx 770 ne jest złym wynikiem.

Nawiasem mówiąc da się zauważyć różnicę "gołym okiem" między 100 klatkami na sekundę a 150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logimen nie napisał, że ma spadki ze 150 do 100 tylko, że ma avg fps 100-150 i ma dropy, zakładam, ze do ~50fps

 

Nawiasem mówiąc da się zauważyć różnicę "gołym okiem" między 100 klatkami na sekundę a 150?

Dzisiejsi gracze powiedzą, że nie widać bo monitor 60Hz i tak jest w stanie wyświetlić 60fps. Zapytaj prawdziwego gracza QIII czy CS to parsknie śmiechem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, nie pisalem ze od SSD mam wiecej FPS ;) Tak, spadki sa drastyczne bo nawet do 20fps. Wyglada to troche jak throttling ew. jakies doczytywanie :/ 

 

Ja nie widze roznicy miedzy 100 a 150fps, ale miedzy 30, a 60 juz czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsi gracze powiedzą, że nie widać bo monitor 60Hz i tak jest w stanie wyświetlić 60fps. Zapytaj prawdziwego gracza QIII czy CS to parsknie śmiechem.

 

No jak wierzy w nadprzyrodzone moce, to parsknie śmiechem. Ktoś już wrzucał fajny filmik wyjaśniający, tak - to jest prawda, że okiem nie zobaczysz więcej niż 60fps na 60Hz monitorze, bo najzwyczajniej w Świecie więcej ich tam nie ma. Tutaj chodzi o czas reakcji, który możesz wyczuć ręką, ale nie okiem. :) Zresztą porównanie 100fps a 150fps jest dosyć skrajne, o wiele lepszym przypadkiem badawczym jest 60fps na 60Hz monitorze kontra 100fps na tym samym monitorze - więcej klatek się nie wyświetla, a zawodowcy jednak "wyczują" to ręką. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No jak wierzy w nadprzyrodzone moce, to parsknie śmiechem. Ktoś już wrzucał fajny filmik wyjaśniający, tak - to jest prawda, że okiem nie zobaczysz więcej niż 60fps na 60Hz monitorze, bo najzwyczajniej w Świecie więcej ich tam nie ma. Tutaj chodzi o czas reakcji, który możesz wyczuć ręką, ale nie okiem. :) Zresztą porównanie 100fps a 150fps jest dosyć skrajne, o wiele lepszym przypadkiem badawczym jest 60fps na 60Hz monitorze kontra 100fps na tym samym monitorze - więcej klatek się nie wyświetla, a zawodowcy jednak "wyczują" to ręką. :)

Ile razy można to wałkować frametime!!!! Ale niektórzy są ślepi , mają super laga na monitroze i tak tego nie widzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawili coś w tej grze czy dalej nie warto tego kupować? Znowu mnie naszło bo mam chęć pograć w jakąś dobrą strzelankę.

Sama podstawka wystarczy czy trzeba koniecznie dokupowac jakieś DLC? Z tego co widzę na allegro sam BF kosztuje jakieś 50-60zł?

Oprócz "granicy niebios" czyli, lecisz samolotem do góry, i nagle dup... i nie możesz się ruszyć  :grin: ... to wszystko w porządku

Gram od 3 m-cy, i może ze 2 razy wyrzuciło mnie do battleloga

Co do DLC, to najwięcej gra w Chińską Nawałnice, jako że ten dodatek był razem z podstawką, w przedpremierowym zamówieniu. Drugie Uderzenie możesz sobie spokojnie darować, tutaj wszyscy głównie upgradują broń w Metro  :biggrin:  :biggrin: i zapełnionych serwerów mało. Ostatni DLC Wojna na Morzu, dla mnie jest, the best, ale z serwerami też nie ma szału ( serwery PL, D, GB )

Edytowane przez olddog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawili coś w tej grze czy dalej nie warto tego kupować? Znowu mnie naszło bo mam chęć pograć w jakąś dobrą strzelankę.

Sama podstawka wystarczy czy trzeba koniecznie dokupowac jakieś DLC? Z tego co widzę na allegro sam BF kosztuje jakieś 50-60zł?

Na Originie podstawka wczoraj stała za 64.50, a z dodatkiem 79.50. Nadal jest promocja.

 

BTW. która z map dostępnych w podstawce z dodatkiem Chińska Nawałnica najbardziej będzie przypominała Wielki Bazar lub Przeprawę przez Sekwanę z BF3 pod względem terenów, budynków i małej ilości pojazdów?

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem przez allegro z china rising, niestety wersja PL co już ostro działa mi na nerwy ale za EN nie będę przepłacał.

Pograłem jeszcze w nocy ze 3-4 rundy. Na początku tak jak gra zalecała tryb conquest chyba... masakra. Piechota to darmowy exp dla wszelkiej maści pojazdów tak jak z reszta w każdym BF. Zostają mi jedynie mapki bez pojazdów albo nauka latania. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

BTW. która z map dostępnych w podstawce z dodatkiem Chińska Nawałnica najbardziej będzie przypominała Wielki Bazar lub Przeprawę przez Sekwanę z BF3 pod względem terenów, budynków i małej ilości pojazdów?

Nie ma takich map. Dlatego dla mnie bf4 to śmieć. Jak nie grasz pojazdami to nie ma tam nic ciekawego :sad:

 

EDIT

Na upartego jak zaciśniesz zęby to Oblężenie Szanghaju może podejdzie :> Chociaż pojazdów jest sporo.

 

EDIT2

@Kacimiierz właśnie dlatego dla mnie bf4 nie istnieje, na naukę latania chyba już trochę za późno. Co wsiądziesz to albo piechota Cię zestrzeli albo inny latający.

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to gra na małych mapkach w TDM czy domination mi odpowiada.

Jaką bronią warto się zainteresować dla szturmowca? W sumie zastanawiam się miedzy nim a inżynierem. 

Odblokowałem na razie SCAR-H ale ma żałośnie mało amunicji i w magazynku i w zapasie więc gram podstawową plujką.

Rozumiem, że jedyny sposób odblokowania nowych broni to klepanie doświadczenia na danej klasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich map. Dlatego dla mnie bf4 to śmieć. Jak nie grasz pojazdami to nie ma tam nic ciekawego :sad:

 

EDIT

Na upartego jak zaciśniesz zęby to Oblężenie Szanghaju może podejdzie :> Chociaż pojazdów jest sporo.

Operacja blokada na chwilę obecną mi podeszła, ale rozegrałem dopiero jedną pełną rundę. Po świętach mam kilka dni wolnego, więc bardziej się rozejrzę.

I latania też nie będę się uczył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaledwie jedna mapa i też szybko potrafi się znudzić, bo schemat goni schemat. Tzn. w trybie conquest kluczem do wygrania (poza ogarniętym team'em) jest zdobycie środkowej bazy, a potem już z górki. Wystarczy ubezpieczać trzy przejścia i walka wygrana. Problemem bf4 są głównie mapy (jak się człowiek przyzwyczai do totalnie skopanej detekcji obrażeń), bo taki Locker to jeszcze bardziej pojechane metro, a potem są już tylko ogromne mapy. Nie ma nic pośredniego tak jak w trójce był bazar czy przeprawa :> pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już trochę się zaczynam przyzwyczajać. Na początku ciężko mi było cokolwiek zabić nie mówiąc już o zrobieniu dodatniego K/D choć wiem, że w tej grze to nie jest najważniejsze po za graniem w trybie TDM. 

Najlepiej mi się chyba gra dominację. Niekiedy mam problem z dostrzeżeniem przeciwników zwłaszcza w krzaczorach. Chyba mam za mały monitor albo inni mają jakieś ustawienia, że krzaków nie ma.

 

Niestety babole mocno działają na nerwy. Często gra wywala do pulpitu (zazwyczaj jak mi dobrze idzie, heh). Do tego raz miałem numer, że mi na kolorowo zaczął hud migać, wykrzaczyć się nie wykrzaczyło ale nie dało się tak grać. Dzisiaj miałem tak, że cała gra mi zaczęła na kolorowo migać jak by karta się uszkodziła. Oczywiście po restarcie gry wszystko OK.

 

Nie wiem czy to ma związek ale wczoraj jak podczas gry zamykałem przeglądarkę to nie miałem ani razu crasha ale może to zbieg okoliczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają z tą grą.

Dzisiaj jak nie crash co 10 minut to zaczyna cała grafika migać i tak czy owak trzeba wyłączyć.

Ściągnąłem najnowsze sterowniki beta i nawet 5 minut nie pograłem. :|

Do tego zauważyłem, że dzisiaj za każdym razem przy crashu zawiesza się przeglądarka. Wcześniej tak nie było.

Co za skończony idiota wymyślił obsługę gry przez przeglądarkę i odpalanie za każdym razem gry, <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...