Skocz do zawartości
Bjeń

Problem z Abit AB9 Quad GT - piszczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyznam, że nie mam już pomysłu, dlatego proszę Was o pomoc. Parę dni temu mój komputer maksymalnie zwolnił, umarł na parę minut, zużycie pamięci wzrosło do 100%, po chwili zaczęło być ok. Przeanalizowałem procesy - wszystkie były bezpieczne, antywirus nic nie wykazał, anti-malware wykrył 5 niebezpieczeństw, głównie serial-keye, usunąłem.

 

Pomyślałem, że to kwestia temperatur i że wiatraki nie wyrabiają. Odkurzyłem komputer, przewietrzyłem sprężonym powietrzem, założyłem nowe wiatraki na tylną obudowę i na radiator Pentagram Karrakorum. I teraz niespodzianka... tuż po starcie płyta główna zaczyna piszczeć (dźwięk w stylu karetki - iiiooo iiiooo :P) - kody błędu na płycie przechodzą od kolejnych initów i staje na FF (czyli standardowym stanie końcowym) i mimo wszystko płyta główna dalej piszczy. W biosie nie wyskoczyło nic złego, przechodzi poprawnie do windowsa, mogę pracować normalnie, nie spowalnia, jest ok... a mimo wszystko płyta główna dalej piszczy...

 

Sprawdziłem pamięci memtestem - 0 błędów.

 

O ile pamiętam, w taki sposób mobo piszczy gdy, któryś z podzespołów się przegrzewa. Temperatury sprawdziłem w HWmonitorze i są jak najbardziej w normie. Temperatura procesora 36 stopni, reszty 25-30. Karta graficzna 50 stopni, co chyba też jest w normie. Dotykałem radiatorów na mostkach i troszkę były gorące - ale to chyba też normalne.

 

Gdzie może siedzieć problem? Czemu mobo mimo kodu błędy FF - czyli, że ok, nadal piszczy, mimo przejścia do windowsa. Zasilacz za słaby? Procesor wysiada ?

 

Moja konfiguracja:

Abit AB9 Quad GT

C2D E6420

grafika XFX HD 5770

zasilacz Chieftec 450W

RAM 2x1GB (samsung) + 2x512MB (OCZ)

 

Bardzo proszę o porady i o pomoc.

Z góry dzięki !

 

Śmieszna sprawa. Zrestartowałem bios, więc ustawienina się zresetowały. Przy ustawienianch wentylatorów była kolumna "beep" i byla zaznaczona przy CPU. Ciężko mi powiedzieć po co to jest. Dla testu czy działa ? Wyłączyłem tę opcję i piszczenie ustało.

Czy to ustawienie jest poprawne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...