Jump to content
Bjeń

Problem z Abit AB9 Quad GT - piszczenie

Recommended Posts

Witam,

Przyznam, że nie mam już pomysłu, dlatego proszę Was o pomoc. Parę dni temu mój komputer maksymalnie zwolnił, umarł na parę minut, zużycie pamięci wzrosło do 100%, po chwili zaczęło być ok. Przeanalizowałem procesy - wszystkie były bezpieczne, antywirus nic nie wykazał, anti-malware wykrył 5 niebezpieczeństw, głównie serial-keye, usunąłem.

 

Pomyślałem, że to kwestia temperatur i że wiatraki nie wyrabiają. Odkurzyłem komputer, przewietrzyłem sprężonym powietrzem, założyłem nowe wiatraki na tylną obudowę i na radiator Pentagram Karrakorum. I teraz niespodzianka... tuż po starcie płyta główna zaczyna piszczeć (dźwięk w stylu karetki - iiiooo iiiooo :P) - kody błędu na płycie przechodzą od kolejnych initów i staje na FF (czyli standardowym stanie końcowym) i mimo wszystko płyta główna dalej piszczy. W biosie nie wyskoczyło nic złego, przechodzi poprawnie do windowsa, mogę pracować normalnie, nie spowalnia, jest ok... a mimo wszystko płyta główna dalej piszczy...

 

Sprawdziłem pamięci memtestem - 0 błędów.

 

O ile pamiętam, w taki sposób mobo piszczy gdy, któryś z podzespołów się przegrzewa. Temperatury sprawdziłem w HWmonitorze i są jak najbardziej w normie. Temperatura procesora 36 stopni, reszty 25-30. Karta graficzna 50 stopni, co chyba też jest w normie. Dotykałem radiatorów na mostkach i troszkę były gorące - ale to chyba też normalne.

 

Gdzie może siedzieć problem? Czemu mobo mimo kodu błędy FF - czyli, że ok, nadal piszczy, mimo przejścia do windowsa. Zasilacz za słaby? Procesor wysiada ?

 

Moja konfiguracja:

Abit AB9 Quad GT

C2D E6420

grafika XFX HD 5770

zasilacz Chieftec 450W

RAM 2x1GB (samsung) + 2x512MB (OCZ)

 

Bardzo proszę o porady i o pomoc.

Z góry dzięki !

 

Śmieszna sprawa. Zrestartowałem bios, więc ustawienina się zresetowały. Przy ustawienianch wentylatorów była kolumna "beep" i byla zaznaczona przy CPU. Ciężko mi powiedzieć po co to jest. Dla testu czy działa ? Wyłączyłem tę opcję i piszczenie ustało.

Czy to ustawienie jest poprawne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...