Skocz do zawartości
Bjeń

Antywirus zajmuje całe wolne zasoby pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni pojawia się u mnie taka sytuacja: nagle, komputer umiera, staje w miejscu, nie widać ruchu myszy, zawiesza się. W między czasie w menadżerze zadań widzę, że pamięć RAM jest zajęta w 100%, a w procesach widzę, że 3/4 zasobów pożera mój ArcaVir. Gdy wyłączę proces antywirusa wszystko wraca do normy i jest stabilnie. Co może być tego przyczyną ?

 

Sprawdziłem swoją pamięć ram memtestem, nie wykazał błedów. Hijackiem wygenerowałem loga z działających procesów i wykazał, że wszystkie sa bezpieczne. Anti-malware wykazał 2 babole, usunąłem je. Podejrzewam, że były to zwykłe serial-keye. Antywirus nie wykrył także żadnego wirusa.

 

Co powoduje taki stan rzeczy? Z góry dzięki za pomoc i pomysły. Moje się już skończyły.

 

Moja konfiguracja:

Abit AB9 Quad GT

Core2Duo E6420

grafika XFX HD 5770

zasilacz Chieftec 450W

RAM 2x1GB (samsung) + 2x512MB (OCZ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmień antywirusa i sprawdź, czy ta sytuacja znów się pojawi.

 

Widzę, że masz tylko 2 3GB pamięci. Wypadałoby dołożyć drugie tyle.

 

@down: no tak, mea culpa.

 

Ale to nie zmienia faktu, że przydałoby się go przeinstalować bądź zmienić na inny ;)

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...