Skocz do zawartości
Liquid

Mobo + procek + pamięć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zmienić platformę na coś na czasie. Komputer oczywiście głównie do zastosowań multimedialnych. Szukam czegoś wydajnego,w miarę przyszłościowego i nadającego się do OC. Przeglądając fora oraz podobne tematy doszedłem do wniosku że rozsądny będzie zakup czegoś popularnego. Jedynie nie mam pomysłu jaką pamięć dobrać do tego zestawu. Przechodząc do sedna czyli ceny, to chciałbym się zmieścić poniżek 2K. Mile widziane wszelkie sugestie za które z góry dziękuję.

 

- I5 3570K

- ASRock Extreme 4

- 8GB ???

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw dokładnie taki jak chcesz kupić (proc, płyta) i do tego z ciekawości kupiłem A-Daty 2x4GB 1333 ULV (napięcie 1,25-1,35V). Działa i nic się nie dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko 1333 polecacie? Te duże liczby 1600,1833, 2k, 2k1, 2k4 nic naprawdę nie dają? Jedna czy dwie kości to też pic na wode? Zastanawiam się wogóle jak się ma przyszłość tej podstawki. Może lepiej poczekać i pomyśleć o 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2011 wcale bardziej przyszłościowe nie jest - po prostu bardziej Highendowa podstawka

 

a taktowanie pamięci nigdy wiele nie dawało - co najwyżej integra dostawała troche kopa albo PI liczyło pare sec. szybciej ;p to samo z dualem.

 

Wyższe częstotliwości potrzebne były przy kręceniu poprzez FSB - teraz kręci się mnoznikiem ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...