Skocz do zawartości
Visct

Nowy Komputer za 3900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w końcu zdecydowałem się na wymianę swojego staruszka z 2005 na coś bardziej na czasie. Sugerując się wypowiedziami różnych użytkowników, czytając masę artykułów ułożyłem zestaw za ok 3900 który spełniłby moje oczekiwanie (patrz załącznik). W kwocie 3900 mają zmieścić się same podzespoły komputerowe, bez systemu i urządzeń peryferyjnych. Komputer jak najbardziej pod OC, a także do gier w rozdzielczości 1920x1080. Komponenty będą prawdopodobnie zamawiane w dwóch sklepach za racji różnic cenowych, na których mógłbym oszczędzić trochę pieniędzy.

post-191901-0-25888800-1342337725_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zestaw dobry ale:

- RAM lepiej kupować z napięciem 1,5V (wybrany przez Ciebie ma 1,65V) bo z wyższym bywają problemy

- zasilacz wystarczy ZT 550W

- dyski WD Green chyba nie należą do najszybszych (ale trzeba by to sprawdzić bo nie jestem pewny)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-xmp-khx1600c9d3k2-8gx-375775/

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-oem-353686/

 

Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej :)

 

W niedalekiej przyszłości mam zamiar dokupić do komputera kartę Asus Xonar DX/XD i kolejne 8 gb ramu, więc nie wiem czy ten OCZ ZT 550 dałby wtedy radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o SSD nie myślisz?

Tak, jak najbardziej, tylko że będzie mnie ograniczał fundusz z racji tego że jestem jeszcze uczniem (pracującym) no i z pewnością znajdą się też również inne ważne wydatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROznica miedzy 64GB a 128GB jest na tyle mała że grzechem byłoby nie dołożyć tych 150PLN. Bardzo dobry dysk OCZ Vertex4 128GB do dostania za 464PLN.

 

Visct

 

w czwartym poscie znowu wybrales ramy na 1.65v wbrew podpowiedzi @piiwko

 

sam sie przymierzam do nowego blaszaka i juz mialem kupowac Asrocka P67 PRO3 ale coraz czesciej slyszy sie o klopotach z ta plyta....

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czwartym poscie znowu wybrales ramy na 1.65v wbrew podpowiedzi @piiwko

http://www.kingston....0C9D3K2_8GX.pdf Hmm z ciekawości odwiedziłem stronę Kingstona i w specyfikacji znalazłem informację, że na 1333 działa na napięciu 1.5, dopiero jak się podkręci do 1600 to powinno być 1.65. Edytowane przez Visct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szapo ba kolego

 

nie wiem jak na niego trafiles ale ja sobie go upatrzylem sam bez zadnego polecenia z zadnego forum i na 99% bede go kupowac. malo popularny ale mysle ze da rade. podzielam zamysl tego zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...