Skocz do zawartości
adam16v

ocz revodrive 50gb pci-e, formatowanie partycji pod xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem w/w dysk. Niestety w7 jak i vista wysypują się na nim (problem zintegrowanej karty graficznej). Wybór padł na xp. Sama czysta instalacja nie wyszłą bo instalator nie przyjmował sterowników revo z dyskietki. Zainstalowałm na czysto na hhd i sklonowałem na revo. Puki był czysty bez programów i aktualizacji to śmigał jak dziki. Niestety po kilku podstawowych instalacjach programów i sp, dysk zaczął zamulać i "zastanawiać się" zaraz po uruchomieniu systemu. Doczytałem że pod xp należy specjalnie sformatować partycje, porobić jakieś wolne miejsca przed partycją. Podobno w7 sam coś takiego ustawia na początku instalacji i tu moje pytanie: Czy po początkowym formatowaniu podczas instalacji 7 ( i przerwaniu samej instalacji) jeśli na tak sformatowaną partycję wrzuce obraz już zainstalowanego xp, to czy dysk będzie działał szybciej, poprawniej? Proszę o jakieś rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co przerywać instalacje win 7 skoro w nim jest opcja "sformatuj dysk"? Po sformatowaniu pod win7 dysk jest gotowy do instalacji systemu od nowa - oczywiście bez formatowania. I nie, nie możesz przenieść obrazu z hdd bo instalowany był pod XP więc spieprzy się znowu to co utworzył win 7. Trzeba zrobić instalacje na nowo.

Poza tym win 7 jest lepiej przystosowany do pracy z SSD a XP w ogóle (w tych czasach nic takiego nie istniało). Także potem trzeba ręcznie odpalać Trim co jakiś czas bo pod XP nie działa samo. Poza tym działa pare zupełnie niepotrzebnych na SSD usług.

 

A tak btw dlaczego w ogóle revo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...