Skocz do zawartości
Viver

Kilka Wentylatorów 120mm i 80mm

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jako ,że jestem nowy to się witam z wami na imie mi MichałDołączona grafika. A teraz do rzeczy mam zamiar kupić 3-4 wentyle do obudowy mianowicie dwie 120mm i jedną bądź dwie 80mm. I stąd moje pytanie na płycie głównej mam jedno wejśćie na Wentyl tj. SYS_FAN i mam pytanie czy są jeszcze jakieś inne wejścia na tej płycie do których można podłączyć wentyle 3Pin? A o to płyta:

 

GIGABYTE GA-M61PME-S2P (Socket AM2+)

 

http://www.gigabyte....-m61pme-s2p_10/

 

edit.1 co myślicie o takim wynalazku ?

 

http://allegro.pl/brak-zlacz-3-pin-rozwiazanie-4-x3pin-12v-i2484794155.html

Edytowane przez Viver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa ma miejsce na wentylatory 120mm?

Do tyłu wchodzi tam chyba 92mm.

Do płyty możesz podłączyć tylko wentylator procesora + 1 wentylator obudowy.

Inne wentylatory będziesz musiał podłączyć pod molexy z zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie upychaj za dużo wentylatorów. Jeśli komputer działa obecnie, dla poprawy warunków chłodzenia daj po 120mm na przód i tył. Wystarczy. Chyba że w ogóle nie zależy Ci na ciszy.

 

Linkowana wyżej przejściówka jest ok. Lepsze wentylatory mają w zestawie adapter do podłączenia wentylatora pod molex.

 

Do jakiej kwoty interesowałby cię wentylatory? Cena za sztukę?

Trochę taniej - SilentiumPC Zephyr 120mm

Wypas to Scythe Gentle Typhoon 120mm lub be quiet! SilentWings USC 120mm.

Wszystko zależy od budżetu, oczekiwań.

 

Czy ta obudowa ma z przodu jakieś otwory do zasysania powietrza?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz inną obudowę niż w linku, albo nie ma ona miejsca na wentylatory 120mm.

Buda, ogólnie lipa.

Nawet jak z przodu dasz jakiś wentylator, nie będzie on miał skąd ciągnąć powietrza.

Niech zgadnę. Kupiłeś niedawno HD4850, przyszło lato, zrobiło się głośno i gorąco?

Trudno w tej obudowie cokolwiek sensownego wymyślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz inną obudowę niż w linku, albo nie ma ona miejsca na wentylatory 120mm.

Buda, ogólnie lipa.

Nawet jak z przodu dasz jakiś wentylator, nie będzie on miał skąd ciągnąć powietrza.

Niech zgadnę. Kupiłeś niedawno HD4850, przyszło lato, zrobiło się głośno i gorąco?

Trudno w tej obudowie cokolwiek sensownego wymyślić.

 

Zgadłeś:D / Mam taką samą bude jak na zdjęciu i ona ma miejsca na te wentyle ale, właśnie jak się walnie wentyl 120mm z przodu to nie bd miał skąd zasysać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/obudowa-trendsonic-i2496166012.html

Tylko nie wiadomo w jakim stanie, ale przewiewna jest ;)

Ja kiedyś zmontowałem sobie zamiast 3 zaślepek 5,25 panel z wentylatorem 120, ty musiał byś jeszce zorganizować jakieś przekierowanie części powietrza na dół do grafy.

Może lepiej sprzedać trochę puszek, czy coś takiego i kupić jakąś sensowniejszą budę, np. Cooler Master robi niedrogie sensownie wentylowane budki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...