Skocz do zawartości
mati7766

Płyta pod LGA1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuje płyty do zestawu poniżej:

 

Procesor: Intel CORE I5 2500K 3.3GHz

Karta graficzna: Gigabyte Geforce GTX 670

Zasilacz: OCZ ZT 550W

Pamięć: Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (2 lub 3 kości)

 

Na oku mam:

 

Asus SABERTOOTH Z77

Gigabyte GA-Z77X-UD3H

Gigabyte GA-Z68XP-UD4

 

Która będzie najlepsza? A może jest coś lepszego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie są gigabyte z chipsetem z68. Wolałbym coś z z77. Polecam Gigabyte GA-Z77X-D3H, trochę tańsza płyta, która różni się od wersji UD3H brakiem DisplayPort, który wspiera rodzielczość 2560x1600 (jeżeli zamierzasz grać na 1920x1080) oraz interfejsem pamięci masowej.

Edytowane przez nats

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się jeszcze AsRockowi Z77 Extreme4, również jedna z lepszych płyt w swojej cenie.

 

nie powiem, plyta niczego sobie zwlaszcza do OC (dobra sekcja zasilania), i wszytsko byloby ok gdyby sie ta pierunsko nie grzala i nie pobierala sporo pradu (nawet 20W wiecej on innych z tej polki i to zarowno w IDLU jak i CPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900zł za mobo pod lga1155 to tak mniej, więcej 450zł w błoto.

Pewnie piszę tak, bo mnie nie stać Dołączona grafika

Zanim wywalisz tyle, zastanów się co da ci tak droga płyta a bez czego nie da się obejść w tańszym mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wyjąć karty graficznej

 

Po zmianie obudowy i chlodzenia zauwazylem dziwny dzwiek podczas poruszania myszka USB 2.0.

 

bios nie trzyma ustawień

 

posiada ona zgiety pin na sockecie. Sprzedawca nie uznaje zwrotu poniewaz jest to uszkodzenie mechaniczne i w krotkim tlumaczeniu kaze mi spadac na drzewo.

 

 

To chyba te tematy Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale mniejsza z tym. :P Z początku też miałem zamiar wziąć tego Asrock'a P67 ale możliwe że za jakiś czas zrobie SLI + wodowanie i wolałbym coś z 2 slotami PCI żeby już później nie zmieniać płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz czegoś konkretnego, wpiętego w te sloty PCI ? :)

 

Sam ostatnio myślę nad Asrock'iem Z77 Extreme 4 a Gigabyte'm Z77X-D3H.

Zakładałem tu kiedyś temat ale z moich 1200-1300 zł na 3 bebechy zrobiło się 950zł więc wróciłem do opcji: droższa, lepsza płyta, 8GB ramu i procek "byle by był" na późniejszą podmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A... w sensie PCI-E... źle spojrzałem, myślałem że chodzi o zwykłe... ;)

 

Niestety zauważyłem, że na temat nowych płyt i problemów z nimi niewiele można się dowiedzieć na naszych polskich forach. W sumie z drugiej strony nie ma co się dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o jaki problem kolego ci konkretnie chodzi?

Może mówmy o konkretnych przypadkach.

Jest ponoć jakiś problem z nowym biosem do Asrocka ale to kwestia aktualizacji.

 

 

Wszystkie wymienione płyty w tym wątku są dość dobre. Kwestia ceny i oczekiwań.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz czegoś konkretnego, wpiętego w te sloty PCI ? Dołączona grafika

 

Sam ostatnio myślę nad Asrock'iem Z77 Extreme 4 a Gigabyte'm Z77X-D3H.

 

 

płyta zacna ale ma jedną istotną wade - brak radiatorów na sekcji. Sam zastanawiam sie nad Asrock P67 Pro3 B3 vs Msi-Z77A-GD55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, coś za coś... seria z 3 w nazwie nie ma tego drugiego radiatora, jest on za to w wersji UD5H. Za kwotę wyższą o prawie 300zł (cena płyty GA-Z77X-UD5H to 816zł na dzień dzisiejszy w morele) dostaje się trochę więcej portów, mocniejszą sekcję zasilającą i wspomniany radiator.

 

Ja osobiście wszystkich dodatkowych portów na UD5H nie wykorzystam, na D3H po zmianie proca też mam możliwość w miarę dobrego OC, mam 3 lata gwarancji (Asrock daje niestety 2 i głównie to mnie nie przekonuje do Z77 Ext. 4, pomijam już kwestie grzania i poboru energii), a do tego D3H jest o 40 zł tańsza od wspomnianego Asrock'a.

 

Ogólnie szpachla2 bardzo ładnie to ujął: "Kwestia ceny i oczekiwań." Dołączona grafika

Edytowane przez Maxikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Asrock'a droższa o 50 zł, cała sekcja jest chłodzona i jest też dłuższa gwarancja - ok, fajnie. Portów za to trochę mniej w porównaniu do Asrock'a.

 

Tylko, że ta MSI nie ma PCI co już zmusza mnie albo do korzystania z zintegrowanego dźwięku, albo do wymiany k. dźwiękowej na taką ze złączem PCI-E (ceny od 240 zł; nie biorę pod uwagę tych na USB).

Edytowane przez Maxikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się przyłożyć do prośby odnośnie mobo. Składam komputer lecz nie jestem pewien co do dwóch rzeczy a mianowicie:

dużo ludzi twierdzi że płyta jest bardzo prądożerna, natomiast w teście http://www.anandtech.com/show/5793/intel-z77-motherboard-review-with-ivy-bridge-asrock-asus-gigabyte-and-msi/14 ASROCK nie wypada tak źle. Po drugie to czy zasilacz Chieftec GPA-400S bulk wystarczy mi do konfiga:

MOBO: ASROCK z77 EXTREME4

CPU: I3-2120 3.30 GHZ BOX s.1155

GPU: VTX3D Radeon HD 6870 - 1 GB GDDR5 - PCI Express 2.1 x16

MEM: DDR3 HyperX Genesis 4GB (2x2GB) Dual CL9-9-9-27

HD: Western Digital Caviar Green WD20EARX

(proc zostanie zaniedługo wymieniony na IB a grafa na PCI-E 3.0 x16)

proszę o w miarę możliwe wytłumaczenie za i przeciw. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już masz ten zasilacz to może i wystarczy - sprawdź.

Ogólnie to taki nieco lepszy NONAME Dołączona grafika nie wiem ile z tej etykietki ten iArena bedzie w stanie osiągnąć.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

CPU: I3-2120 3.30 GHZ BOX s.1155

(...)

(proc zostanie zaniedługo wymieniony na IB a grafa na PCI-E 3.0 x16)

 

Zastanów się czy warto brać i3 skoro i tak go wymienisz. Pytanie tylko jaki okres czasu masz na myśli pisząc "zaniedlugo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze się wstrzymam z kupnem płyty. A tak troche z innej beczki, przy różnicy 200 zł pomiędzy i5 2500k a i7 2600k warto dopłacić do tego i7 na przyszłość?

Edytowane przez mati7766

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...