Skocz do zawartości
Lukasz922

Zestaw do gier w okoliach 4000 i pare pytań do niego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Chcę złożyć sobie komputer do gier w granicach 4000zł ( wszystko do lekkiego OC, bez przesady oczywiście, nie jestem super profesjonalistą w tej dziedzinie, ale chętnie się trochę pobawię ;D ) poszperałem trochę, ułożyłem sobie wszystko mniej-więcej, ale mam pare pytań i małych zagadek co do sprzętu. Zestaw wygląda podglądowo w taki sposób:

 

Płyta główna:

- ASRock Z77 PRO3 / ASRock Z77 EXTREME4

 

Procesor:

- i5 2500k

 

RAM:

- Pamięć A-Data GAMING 8GB (Kit 2x4GB) 1333MHz DDR3 CL9

 

Karta Graficzna:

- Asus HD7850-DC2-2GD5 / Asus HD7870-DC2-2GD5

 

Dysk:

- Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)

 

Zasilacz:

- XFX Core 550W ( starczy? )

 

Cooler:

- SilentiumPC Fortis HE1225

 

Obudowa:

- ?

 

OS:

- Windows 7 x64 Home Premium

 

I właśnie, mam parę pytań:

 

1. Czy różnica pomiędzy podanymi płytami głównymi będzie jakoś odczuwalna? Na czym miałaby polegać? Która z nich jest bardziej opłacalna?

2. Zamierzam pograć bardzo komfortowo w najnowsze tytuły i z racji tego brałbym HD7870, jednakże mam monitor 22 calowy, którego rozdzielczość max. wynosi 1680x1050 i nie zamierzam go na razie wymieniać bo sprawuje się całkiem dobrze, dlatego biorę też pod uwagę HD7850. Czy przy takiej rozdzielczości opłaca się doinwestować te 200zł do HD7870 czy HD7850 sobie spokojnie poradzi?

3. Dysk SSD...kupować czy nie? Czy według Was jest to komponent niezbędny, czy raczej bajer? Czy taki dysk ma wpływ na wydajność komputera w grach czy tylko przyspiesza działanie systemu?

4. Ostatnie pytanie dotyczy obudowy. Jaką byście zaproponowali obudowę żeby to wszystko się tam bez problemów pomieściło, żeby miała może chociaż jeden port USB 3.0 na przednim panelu o raz była w przystępnej cenie?

 

Za jakiekolwiek błedy i niedopatrzenia z mojej strony z góry przepraszam i proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ adamlop - Szybsze wczytywanie gier będzie chyba tylko wtedy, kiedy gra będzie zainstalowana na tym dysku, prawda? Jakbym miał kupować to tylko 64gb i wydaje mi się, że za dużo gier bym na nim nie zainstalował, więc chyba to troche bez sensu. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić i dzięki za odpowiedź Dołączona grafika

 

@ BlackMachine - właśnie widzę, że jest trochę lepiej wyposażona, ale czy te różnice są dla zwykłego użytkownika aż tak odczuwalne? Jedyną różnicą, która rzuciła mi się w oczy bo mogę ją jakoś odczuć to inna karta dźwiękowa (ALC892 vs ALC898). Reszta "gadżetów z EXTREME4 wydaję mi się zbedna. Takie jest moje zdanie, ale mogę się mylić albo mogłem coś przeoczyć. Co do kwestii tej sekcji zasilania - czy przy lekkim (lekko-średnim ;p) OC ma to duże znaczenie? Co do obudowy - ten zalman chyba mi się podoba, przynajmniej jest "nietuzinkowy" Dołączona grafika

 

Chętnie poznam zdanie jeszcze kogoś na temat tej karty graficznej. Mam straszny dylemat i chciałbym się upewnić, żeby potem nie żałować. I jak z tym zasilaczem, pociągnie on? Czy szukać czegoś mocniejszego?

Edytowane przez Lukasz922

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze rowniez wybieram plyte i na placu boju pozostaly wlasnie te dwie o ktorych piszesz

 

1) P67 - super cena, dobra sekcja do OC ale na konkurencyjnym forum co chwile ktos pisze ze ma z nia klopoty (rozne przypadki)

2) Z77 - rowniez dobra sekcja, nowsza wiec chyba jeszcze lepsza od P67 ale sekcja podobno mocno sie grzeje, jest na kolkach i plyta bierze srednio 20-25W wiecej pradu , nawet w Idlu..

 

 

chyba pogodze i wezme Z77A-GD55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o opcji tylko 128gb SDD. Np moje 2xF3 500gb poszly do obudowy NAS w Raid1, a ich miejsce zastapil samsung 830 128gb. Jesli wystarczy Ci "TYLKO" 128gb to sprawa warta przemyslenia.

U mnie dla przykladu win7 64bit(staly plik wymiany1gb)+podstawowe programy (open office,gimp,rary,chromy i inne [ciach!]ly)+ BF3 z 2 dodatkami + Dirt Showdown i w tej chwili mam 62,5gb wolnego.

 

Przemysl taka opcje, bo gra naprawde warta swieczki.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę bronił zakupu SSD do upadłego - to nie jest "tylko" przyspieszenie systemu - to jest zmiana jakości korzystania z komputera. Także zdecydowanie bierz SSD, ja kupiłem 1 do stacjonarki (128GB) i teraz chyba kupię drugi do laptopa.

 

1. Różnicy większej w płytach nie odczujesz, według mnie do tego procesora to możesz śmiało brać P67 Pro3. Ja nie mam z nią żadnych problemów (a miałem już Gigabyte, ASUSa, FOXCONNa i wszystkie padały, więc nie ma się co firmą sugerować).

2. HD 7850 spokojnie sobie poradzi, a można bo bardzo wysoko podkręcić (powyżej taktowania HD 7870 nawet).

4. W przystępnej cenie jest Brutus 430 albo Aerocool http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__12/id_produktu__5125/__Obudowy_AeroCool_PGS_VS_9_Advance_USB_3_0/

 

 

W ogóle moja propozycja co do zestawu:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyNULsOwjAM$BfPFcqzSfgHxMiAGKI2Q9VSUNMKAeLfiU2DKpYy2GfdnXVOnnAdLvXUjrA9gnKWQwGaCZNAOQKGI5cfMIIE6QiMRNDK4hIXenZzZ$LiWkllFI2nApruEis8A2$IxRbzb7EFrhXPKVXoPYZIjbQtSZRfm8UuqGuF3ZEmyCdY9tl$MumBszMlx!mcktMnOqQGP$p9O4SYKC5mYteE2ITqgSeCdHzDyqTc2s7Xh87H$p5oBq83pLBXjA**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD to fajna sprawa, ale za 540zł przy budżecie 4000zł, do gier i kosztem karty graficznej? Faktycznie, gra będzie się wczytywała trochę szybciej, ale na samą grę nie będzie to miało większego wpływu. Osobiście kupiłbym lepszą kartę graficzną, która starczy na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowimy o dolozeniu roznicy miedzy HDD a SSD do karty graficznej, ile to bedzie 100, 150zl? Napewno nie da to tak odczuwalnej roznicy w FPS jak roznica w ogolnej pracy kompa przy HDD vs SSD

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Doszedłem jednak do wniosku, że wybiorę teraz Z77 EXTREME4 o raz HD7870, a dysk SSD dokupię jak odłożę odpowiednią ilość kasy, bo chyba szkoda mi rezygnować "z czegoś na rzecz czegoś innego" - kupię wszystko tylko w lekkim odstępie czasowym (bez SSD z miesiąc myślę, że wytrzymam ;p).

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...