Skocz do zawartości
adashi

Wybór obudowy 200-250 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co tam ostatnio warto kupować w tym przedziale cenowym? Sprzęt mam ten z sygnatury, wstyd napisać ile lat ma obudowa, w którą obecnie jest to włożone, bezpośrednio do wymiany zmotywowało mnie to, że obecnej karty nie mogę włożyć w slot x16 bez przekładania HDD w miejsce, które z innych względów nie jest wygodne.

 

Wymagań nie mam dużych: obudowa stoi na podłodze, wygląd jest prawie bez znaczenia, potrzebuję dwóch zatok na HDD i jednej na SSD plus jednej w rezerwie. Chcę mieć możliwość włożenia długich kart graficznych we wszystkie trzy sloty PCI-Ex na płycie - także w ten najbardziej odległy od gniazda procesora, czyli potrzebuję pewnego "odstępu" od końca płyty do końca obudowy - w obecnej obudowie mogę tam włożyć tylko kartę 1-slotową. Używam tylko jednej nagrywarki BR/DVD. Liczy się stopień wyciszenia (regulacja prędkości wentylatorów), chłodzenie, jak największy procent "montażu beznarzędziowego".

 

Zakup obudowy to u mnie zakup co najmniej na 5 lat, bo nie przywiązuję do tego elementu większej wagi, prawdopodobnie w okresie życia u mnie tej obudowy, bebechy wymienię ze sześć razy.

 

Jako pierwsze standardowe wybory biorę pod uwagę SilentiumPC GD-800 za 200,00 albo Fractal Core 3000 za 250,00.

 

Da się wybrać coś bardziej sensownego? Z tych dwóch warto dopłacać do Fractala? Nie chcę dopłacać do migających diod, odblaskowych pierdół, dziesięciu zatok na dyski czy innych kuromyseł, natomiast mogę dopłacić jeżeli będą po temu logiczne argumenty, ta granica 250 zł nie jest sztywna. Mam do ewentualnego wykorzystania dwa wentylatory 140 i 120. Extreme4 ma panel z USB3 do montażu w zatoce 5.25, tak że nie potrzebuję takiego panelu na obudowie. Wysokość chłodzenia procesora to 15 cm.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w okolicy 250 jest sporo ciekawych obudów (m.in. te dwie, które sam rozaptrujesz + np. BitFenix Shinobi) ale faktycznie naprawdę świetne pozycje są dopiero w przedziale 300-400 zł (np. Antec Three Hundred Two, Cooler Master 690 II, Cooler Master HAF 912, BitFenix Raider, Fractal Design Arc Midi Tower, Lancool K58 Window, SilentiumPC Regnum L50). Jeśli miałbyś wybierać z tych dwóch, to raczej to kwestia gustu bo Gladius 800 do tej pory jest świetną obudową a jedynym jej "minusem" jest chyba tylko stadnardowa grubość blach (Core 3000 ma grubsze blachy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, blacha w Gladiusie jest chyba nawet gorsza, niż w Brutusie. Osobiście brałbym Core 3000 bo mam i sobie cenię, aczkolwiek żałuję, ze nie dopłaciłem do Arca (chodź i tak chyba wszystko sprzedam i wezmę laptopa albo coś na mITX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę bezkonkurencyjną cenę Gladiusa (efektywnie 190 z przesyłką kurierską), nowe Core w mini-rankingu cena/jakość w ogóle nie było konkurentem. Co daje lekko grubsza blacha? Lekko mniejszy hałas? Dla mnie istotniejsze były kwestie związane z wentylacją i cable management, bo stan docelowy to prawdopodobnie dwie długie karty graficzne. Ta karta którą mam zresztą sama z siebie jest pod obciążeniem dość cicha.

 

Jeszcze nie zapłaciłem, zamierzam to zrobić w poniedziałek, ale w tej chwili raczej nie widzę Core 3000 jako sensownej alternatywy (przy obecnych cenach). W stosunku do tego badziewia co mam teraz postęp przy Gladiusie i tak będzie gigantyczny. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Core 3000 i jestem bardzo zadowolony. No i super sprawa z tymi dodanymi do niej trzema wentylami i kontrolerem obrotów na śledziu.

Ogolnie polecam tą obudowę.

Edytowane przez usher
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę mam już prawie od tygodnia (Gladiusa 800) i jestem z niej w pełni zadowolony. Jedyne co by było jeszcze przydatne to zewnętrzna niezależna regulacja szybkości różnych wentylatorów (ale to już zapewne nie w tej cenie). Drugi bardzo niewielki i dość teoretyczny minus jest taki, że płyta w praktyce styka się z zasilaczem. Powoduje to, że w najniżej położone PCI-E da się włożyć kartę 2-slotową, ale będzie ona prawie dotykała zasilacza, czyli jej chłodzenie będzie pozostawiało sporo do życzenia. Inna rzecz, że to bardziej kwestia ułożenia PCI-E na płycie, a nie obudowy jako takiej. W poprzedniej obudowie mogłem tam włożyć wyłącznie kartę 1-slotową. Jak przypuszczam taka mini-wada jest klonowana w przypadku większości konstrukcji z zasilaczem u dołu.

 

Gdybym nie miał "kątowych" kabli SATA miałbym lekkiego zonka z montażem dysków, musiałbym je zamontować w drugą stronę, tzn wejściami do przodu (a i tak nie wiem czy by się wtyczki pomieściły po założeniu bocznej blachy). Kątowe kable pozwalają wygodnie zamontować je wejściami w stronę tylnej tacki, czyli kable są niewidoczne. Beznarzędziowy montaż/demontaż dysków wzorcowy (tych niby-śrubek na szynach się nie przykręca).

 

Montaż napędów oraz USB3 do płyty także beznarzędziowy i wygodny. Spasowanie elementów bardzo dobre. Jest specjalna siatka 5.25 z wycięciem w środku o rozmiarze FDD - w tym właśnie mam zamontowane wejścia USB3.

 

Zalmany Z9/11 odpadły głównie w związku z wyłamywanymi śledziami - co za badziew, niebieskie odiodowanie też im nadmiernie nie pomogło, stopień uplastikowienia Z11 także.

 

Temperatury przy zamkniętym Gladiusie niższe niż przy otwartej poprzedniej pseudoobudowie, szczególnie rzuca się to w oczy w przypadku dysków, nawet ponad 10C niżej.

 

Może ktoś mi jeszcze podpowie gdzie najlepiej włożyć dwa dodatkowe wentylatory (po jednym góra i bok czy raczej obydwa na górze), które posiadam (12 cm) no i w którą stronę powinny wiać (góra wyciąga ale co robi ewentualny bok).

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przydać się może jeden na górze jak masz duży cooler CPU ;) Oczywiście musi być tak zamontowany aby "wiał" do góry. Przyznam jednak szerze, że jeśli nie podkręcasz kompa, to w zupełności wystarczy fabryczna wentylacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się wydaje ze SPC ma grubsza blachę niż moja obecna obudowa:

http://www.sklep.ter...1997,5084).aspx

 

Wcześniej też miałem budę tracer'a http://www.bitcomputer.pl/imagebank/f1tro-425.jpg i nie jestem pewien czy blachy były grubsze czy takie same, ale były jakby twardsze, te w silentium bardziej się wyginają. Jednak po skręceniu do kupy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...