Skocz do zawartości
mini21

Rozbudowa SSD - kupić nowy, czy DOkupić drugi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Noszę się z zamiarem zwiększenia powierzchni dysku SSD, gdyż 80 GB to już trochę za mało.

Obecnie mam Intela X25-M 80 GB i zastanawiam się, czy lepiej będzie go sprzedać i kupić nowy dysk 120 GB (tu myślę o Samsungu albo Crucialu), czy może lepiej zostawić tego Intela i dokupić drugi o podobnej pojemności, lub nawet mniejszy?

 

 

Nie wiem, jakie teraz osiągi mają te nowe dyski i czy ten Intel strasznie od nich odstaje (mówiąc wprost - czy jest już tak stary, że nie dorówna szybkością tym nowym)?

 

Dzięki i pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie absolutnie odradzałbym ci kupowanie drugiego Intel SSD 320 80 GB – nie, nie chodzi o jego osiągi, bo nawet daje radę, ale o absurdalną cenę. 80 GB kosztuje na allegro minimum około 350 zł niby nowe w folii, ale gwara zwykle 3-6 miesięcy.

 

Za nieco ponad 450 zł kupisz natomiast 128 GB OCZ Vertex 4 albo Crucial M4, a jeśli zależy ci na pojemności, to za około 600 zł jest Intel SSD 330 180 GB.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi konkretnie o zakup takiego samego dysku Intela, czy nawet kierowanie się tą firmą.

Raczej myślałem o czymś właśnie w stylu OCZ'a, czy Patriota Pyro o pojemności 60 GB.

 

Nie wiem tylko, co będzie lepsze dwa dyski 140 GB czy jeden 120 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko, co będzie lepsze dwa dyski 140 GB czy jeden 120 GB?

 

Skąd weźmiesz 140 GB? :> Dobra 120-128 GB to optymalny wybór, zwłaszcza jeśli masz już jedną 80-kę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że 80 GB + nowy 60 GB da razem 140 GB.

Raczej rozważałem sprzedaż tego Intela i zakup wówczas jakiegoś 120 GB.

Nie mam aż tyle funduszy, żeby zostawić stary i kupić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, słuchajcie - prostak ze mnie ;p i sugeruje się takimi teścikami z Chip'a itp.

Tam wygrał dysk Samsung'a z serii 830.

Czy on rzeczywiście jest taki wybitny?

Pomiędzy tymi dyskami nie ma aż tak dużych różnic w cenie, dlatego wolę się poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał wychodzi taniej od Vertex 4 tylko jak wygląda sprawa z gwarancją?!

@mini21

http://forum.purepc....mojego-zestawu/

Masz trzy dysk do wyboru OCZ vertex 4, samsung 830, crucial m4 każdy z nich jest bardzo dobry.

 

PS

W sumie chyba jednak się nie opłaca jak w pixmania jest za niecałe 500zł.

Edytowane przez d4r3kdmf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz sanek na 2,5" to moga sie przydac. U mnie np w HAF912 byly w komplecie i do tego jeszcze 2 mobilne miejsca na 2,5" w standardzie. Wiec duzo zalezy od "budy"

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanek nie mam napewno, bo musiałem dokupić do dysku Intela.

Pytanie tylko, czy warto dopłacić 200 zł do tej wersji "EU", bo jeśli to tylko kwestia sanek, to raczej bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanek nie mam napewno, bo musiałem dokupić do dysku Intela.

Pytanie tylko, czy warto dopłacić 200 zł do tej wersji "EU", bo jeśli to tylko kwestia sanek, to raczej bez sensu.

 

Bez sensu. Na allegro adapter kupisz za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy warto dopłacić 200 zł do tej wersji "EU", bo jeśli to tylko kwestia sanek, to raczej bez sensu.

 

SSD to równie dobrze może wisieć na kablach albo leżeć gdzieś w obudowie. Albo możesz go przykręcić jedną krawędzią do zatoki 5.25 lub 3.5" Zestaw montażowy na pewno nie jest wart 200zł, do tego w wielu sklepach np zachodnich jest sprzedawany niemal w tej samej cenie co goły. Może i w PL taki się pojawić, ceny się zmieniają trochę.

 

Samsung 830 rzeczywiście jest bardzo dobrym i sprawdzonym dyskiem (obecny ponad pół roku na rynku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Samsunga już się praktycznie zdecydowałem, nie wiem tylko czy wybrać 128 czy czy 256.

Budżet jest jednak ograniczony i się waham.

Mógłbym kupić 128 i ewentualnie za jakiś czas, gdy zacznie mi brakować dokupić drugą - różnica w cenie między 2x128 a 1x256 jest praktycznie znikoma, ale z drugiej strony kusi, żeby kupić raz a dobrze.

 

No, ale dalej nie wiem co z tym Intelem.

Bo jeśli miałbym go zostawić, to wtedy 128 GB spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...