Skocz do zawartości
misieeq

Co wybrać? Acer Aspire V3-571G vs Dell Inspiron 7520

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dołączona grafika

Czytam i czytam Wasze posty i coraz bardziej przekonuję się do tego laptopa. W przyszłym tygodniu planuję zakup, na początku byłem przekonany do Sony Vaio, ale stwierdziłem, że nie warto płacić więcej tylko za napis Sony i od razu znalazłem właśnie takiego Acer'ka. Dokładnie: http://www.x-kom.pl/p/103085-notebook-laptop-15,6-acer-v3-571g-i5-3210m-12gb-500-dvd-rw-7hp64x-gt640m.html# Z racji mojego "wykształcenia" (Dołączona grafika ) trochę się na tym znam. Gdybym się nie znał pewnie już bym kupił, a tak to każdy szczegół mnie interesuje i nie mogę podjąć ostatecznej decyzji Dołączona grafika

Mianowicie zauważyłem, że trochę droższe są Acerki z chipsetem HM77, a te posiada HM76. Myślę, że różnica jest znikoma więc i tak pewnie kupie tego, którego wrzuciłem. Jak myślicie, cenowo się opłaca ? (dostanę jeszcze spory rabat na mysz i torbę). Pozdrawiam Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dołączona grafika

Czytam i czytam Wasze posty i coraz bardziej przekonuję się do tego laptopa. W przyszłym tygodniu planuję zakup, na początku byłem przekonany do Sony Vaio, ale stwierdziłem, że nie warto płacić więcej tylko za napis Sony i od razu znalazłem właśnie takiego Acer'ka. Dokładnie: http://www.x-kom.pl/...4x-gt640m.html# Z racji mojego "wykształcenia" (Dołączona grafika ) trochę się na tym znam. Gdybym się nie znał pewnie już bym kupił, a tak to każdy szczegół mnie interesuje i nie mogę podjąć ostatecznej decyzji Dołączona grafika

Mianowicie zauważyłem, że trochę droższe są Acerki z chipsetem HM77, a te posiada HM76. Myślę, że różnica jest znikoma więc i tak pewnie kupie tego, którego wrzuciłem. Jak myślicie, cenowo się opłaca ? (dostanę jeszcze spory rabat na mysz i torbę). Pozdrawiam Dołączona grafika

 

W tej cenie bym go nie brał, poniżej 2900 tak. Wziąłbym też wersję z 8gb RAM, co dodatkowo zmniejszyłoby koszty (8 powinno w zupełności wystarczyć, i tak najbardziej rozdrażni Cię mało wydajny HDD). Co do chipsetu, wedle mojej najlepszej wiedzy i oficjalnej strony Acer'a wszystkie V3-571g mają chipset HM77 Expres. Ale zdarzały się tam błędy.

Edytowane przez slawekb0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie też zastanawiam sie co kupic do 2300 i ten dell wydaje sie byc fajny, wie ktoś jak u niego z jakoscia matrycy?

 

Dźwięk wyłączyłem i wciąż to występuje (co jakiś czas) Dołączona grafika

 

 

 

Delle są strasznie brzydkie Dołączona grafika

 

akórat ten dell http://www.skapiec.pl/img/5531909-17-4-dell-inspiron-15r-se-(-n7520-).html jest bardzo ładny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pyrkanie z glosnikow co parenascie sekund, to zwalone zarządzanie energią. Po prostu komputer wylacza glosniki po parunastu sekundach nieuzywania i wlacza w momencie gdy sa potrzebne, a ze sa potrzebne co chwile, to pozniej mamy takie pyrkanie. Ale spokojnie, mozna ten problem rozwiazac, tylko nie wiem czy jest to metoda uniwersalna, ale powinna - http://www.nhl.pl/in...30&st=0&start=0 - tutaj na Asusie N76VZ mialem to samo, w pierwszym poscie z linka macie rozwiazania.

 

To sprawdzona przeze mnie metoda, na Asusie dziala:

 

1. Right-click the Realtek icon in the system tray.

2. Go to "Audio Devices"

3. Click on the "Recording" tab

4. Right-click and choose "show disabled devices" and "show disconnected devices"

5. Right-click on "Stereo Mix" and set it as "Default Device"

6. Right-click on "Stereo Mix" and go to "Properties"

7. On the "Listen"-tab, make sure "Listen to this device" and "playback through Speakers (Realtek High Definition Audio)" is selected

8. On the "Advanced tab" I changed the default format to 16bit, 192kHz and deselected everything under "exclusive mode". I think I got some message about a program or a process being interrupted, but I just accepted it (I have the same settings for the speakers on the playback-tab!).

 

Z tego co kojarze chyba najistotniejsza kwestia jest "Listen to this device", dawno to robilem, wiec nie dam sobie reki uciac, ale to chyba rozwiazuje problem, bo po prostu nasluchuje wtedy na glosnikach caly czas, dzieki czamu ich nie wylacza.

 

 

A co do lapa za 2300, to moze dasz rade wysupłać jeszcze pare zlotych ? Naprawde warto, wtedy masz tego Acera - http://allegro.pl/la...3137240787.html

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...