Jump to content
Sign in to follow this  
joorvishoon

MSI Wind u270 (wersja z E-350) + SSD = problem

Recommended Posts

Witam

 

Mam MSI WIND u270 (stara wersja z początków brazosa z E-350). Ostatnio żeby go trochę odświeżyć wymieniłem jest oryginalny dysk (WD Blue) na OCZ Vertex 3. I zaczęły się problemy, nawet nie wiem za bardzo czy to coś ma do dysku, ale że to była jedyna zmiana jaka się dokonała w kompie, wiec sądzę że problemy są jakoś z tym związane.

 

Symptomy:

- przy włączaniu kompa po ekranie POST pojawia się komunikat:

 

INTEL UNFI PXE 2.1

<jakieś bzdety etc.>

Realtek PCIe GBE Family Controller Series v 2.33

PXE-E61: Media test failure. Check cable.

PXE-M0F: Exiting PXE ROM.

 

W życiu wcześniej nie widziałem takiego komunikatu (wcześniej, czyli przed podłączeniem dysku SSD). potem normalnie wstaje boot manager i zaczynają się jaja:

 

- pod windowsem klucze USB w ogóle się nie podłączają, w sensie prąd w gnieździe USB jest ale pendrive nie instaluje się w systemie i go nie widać

- pod linuksem trochę lepiej, przy podłączeniu pendrive się montuje, ale potrafi po chwili "wyparować" i więcej go już w systemie nie widać aż do reboota

- Żaden system operacyjny nie widzi poprawnie karty graficznej - widzi ją jako standardowy adapter VGA, ale nic, włącznie ze sterownikami AMD nie jest w stanie spowodować, że karta zaistnieje w systemie jako Radeon (Catalysty się zachowują jakby w systemie był sam CPU)

 

Ale mimo tego np bootowanie systemu operacyjnego z pendrive'a działa ładnie.

 

Pobieżnie przelookałem internet i większość tropów prowadzi do spapranego MBR'a na dysku (co ihmo jest czystą abstrakcją, jako że bootmanager potem łąduje się jak złoto) lub w ogóle do złego podłączenia dysku (też kuriozum, bo dysk śmiga).

 

Jedyne co przychodzi mi do głowy to może antyczny bios (nigdy nie upgradeowałem biosu w tym kompie), który nie jest przystosowany do współpracy z moim dyskiem SSD, w efekcie czego coś przy ładowaniu podzespołów się wypierdziela... czy coś w ten deseń. Tak poprawdzi to nie mam koncepcji za bardzo. Pomoże ktoś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.