Skocz do zawartości
joorvishoon

MSI Wind u270 (wersja z E-350) + SSD = problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam MSI WIND u270 (stara wersja z początków brazosa z E-350). Ostatnio żeby go trochę odświeżyć wymieniłem jest oryginalny dysk (WD Blue) na OCZ Vertex 3. I zaczęły się problemy, nawet nie wiem za bardzo czy to coś ma do dysku, ale że to była jedyna zmiana jaka się dokonała w kompie, wiec sądzę że problemy są jakoś z tym związane.

 

Symptomy:

- przy włączaniu kompa po ekranie POST pojawia się komunikat:

 

INTEL UNFI PXE 2.1

<jakieś bzdety etc.>

Realtek PCIe GBE Family Controller Series v 2.33

PXE-E61: Media test failure. Check cable.

PXE-M0F: Exiting PXE ROM.

 

W życiu wcześniej nie widziałem takiego komunikatu (wcześniej, czyli przed podłączeniem dysku SSD). potem normalnie wstaje boot manager i zaczynają się jaja:

 

- pod windowsem klucze USB w ogóle się nie podłączają, w sensie prąd w gnieździe USB jest ale pendrive nie instaluje się w systemie i go nie widać

- pod linuksem trochę lepiej, przy podłączeniu pendrive się montuje, ale potrafi po chwili "wyparować" i więcej go już w systemie nie widać aż do reboota

- Żaden system operacyjny nie widzi poprawnie karty graficznej - widzi ją jako standardowy adapter VGA, ale nic, włącznie ze sterownikami AMD nie jest w stanie spowodować, że karta zaistnieje w systemie jako Radeon (Catalysty się zachowują jakby w systemie był sam CPU)

 

Ale mimo tego np bootowanie systemu operacyjnego z pendrive'a działa ładnie.

 

Pobieżnie przelookałem internet i większość tropów prowadzi do spapranego MBR'a na dysku (co ihmo jest czystą abstrakcją, jako że bootmanager potem łąduje się jak złoto) lub w ogóle do złego podłączenia dysku (też kuriozum, bo dysk śmiga).

 

Jedyne co przychodzi mi do głowy to może antyczny bios (nigdy nie upgradeowałem biosu w tym kompie), który nie jest przystosowany do współpracy z moim dyskiem SSD, w efekcie czego coś przy ładowaniu podzespołów się wypierdziela... czy coś w ten deseń. Tak poprawdzi to nie mam koncepcji za bardzo. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...