Skocz do zawartości
majster-bieda

Wołek roboczy do 2K pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Czy ktoś z mądrych mógłby mi zaproponować komputer do pracy? Praca głównie w dwóch dziedzinach - Obróbka fotografii (Lightroom) i bazy danych.

Założenia są następujące:

16GB ramu, Intel, grafika HD4000, SSD 128GB, HDD mam (1000GB), DVD mam, budę mam (BT410), zaliacz mam (seasonic 430W więc może będzie potrzebny mocniejszy).

Głównie zależy mi na procku, ramie i płycie. Zupełnie nie orientuje się w tych dzisiejszych chipsetach...

Mocniejsza grafika nie jest konieczna - strata kasy. Zależy mi na mocy obliczeniowej i responsywności stąd SSD.

Proszę po podpowiedzi...i z góry dziękuje.

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bawisz się w podkręcanie to jakiś tańszy i7 Ivy bridge + dowolna płyta na B75 - wyposażenie wedle uznania.

Pamięci najtańsze 1333 2x8GB lub 4x4GB jeżeli nie planujesz rozbudowy do 32GB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.ne...ry/info/wcsuVF/ Dodam jeszcze zestaw w przypadku OC.

 

zasliacz mam (seasonic 430W więc może będzie potrzebny mocniejszy).

W przypadku braku GPU,naturalnie nie będzie potrzebny mocniejszy zasilacz. Edytowane przez Adrian_Culés

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika dodatkowa odpada. Na co mi ona skoro w procu mam już grafikę i to wystarczającą mi w 400%.

Czyli B75 chipset obsługuje zintegrowane układy intela.. która płyta z obecnych na rynku wydaje Wam się najstabilniejsza? Zależy mi na tym aby komp był jak skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Co do płyty to wydaje mi się że jest czasem z tym problem. Mój Gogabyte P35-ds3l też był stabilny jakiś czas. Teraz pod kilkunastominutowym obciążeniem wszystkich rdzeni czasami pojawia się BSOD. Test ramu przechodzi bez błędów. Napięcia stabilne. Albo CPU albo MOBO już dostają demencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...