Skocz do zawartości
Curtix

Chłodzenie Wodne Made in Home

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Chce zrobić w domu chłodzenie wodne do mojego PC-ta.

Już mam kilka rzeczy (blok wodny i chłodnice). Mam kilka pytań do osób które sie troche na tym znają.

1. Jak mam zrobić wloty do chłodnicy?

Myślałem nad czymś takim:

post-193449-0-74357100-1342793071_thumb.jpg

2. Czy mam znośny blok wodny(poszedłem do firmy okazał się że zamykają na amen i koleś zrobił mi za free)

post-193449-0-84610600-1342794600_thumb.jpg,post-193449-0-10009000-1342794614_thumb.jpg,post-193449-0-53594000-1342794626_thumb.jpg

3. Gdzie wywiercić miejsca na złączki w plexi?

post-193449-0-84622500-1342794143_thumb.jpg czy post-193449-0-08359100-1342794150_thumb.jpg

4.Czy pompka 800l/h i 4m wysokości słupa wody starczy do tego i w przyszłości do chłodzenia karty? (tak to też chce zrobić sam)

 

Nie ma być to full profesjonalne chłodzenie wodne chce je zrobić i z czasem może coś przerobie i będzie lepiej.

Dokupie do tego złączki Black Water Złączka prosta NK10 FatBoy G1/4 i pompkę EK Water Blocks EK-DCP 4,0 z cooling.pl

 

Proszę o opinie, porady i dobre pomysły!

post-193449-0-34305900-1342794642_thumb.jpg

Edytowane przez Curtix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak:

Dołączona grafika

Ponieważ wówczas odbierana będzie ciecz od razu z najcieplejszego miejsca i dodatkowo będzie stawiał mały opór blok wodny.

 

A czy czasem twoja chłodnica nie ma otworów tak jak tu:

Dołączona grafika

Jeżeli tak to po co ją dziurawić?

 

Sprawdzałeś czy czasem chłodnica nie jest dziurawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bloku wodnego to też tak myślałem i tak zrobię, dzięki!

Co do chłodnicy to nie wiem do czego jest pojemnik z boku coś tam lata i muszę jeszcze tam zajrzeć. tam jest tylko jeden korek u góry. Chłodnica miała jedną dziurę którą zrobił mój starszy xD ale już ją zakleiłem poxipolem ale była bardzo mała. Wlot i wylot to były te śrubki po prawej. Jeszcze ją trochę wyczyszczę i pomaluje. Chłodnica jest od klimatyzacji w Toyocie Corolli, wymiary 40x70cm chyba starczy? Proszę jeszcze o opinie czy to ma jakiś sens i nie tylko.

Edytowane przez Curtix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok jest ok, ale przydałoby się wyprofilować odpowiednio pleksi, żeby uzyskać większą wydajność.

Co do pompki - dane wyssane z palca, marketingowe.

Nie ma co robić pompki, za ~150zł można kupić używanego Swiftecha MCP350.

Co do chłodnicy - nie będzie wydajna, zapewne podetnie flow... lepiej kupić używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, finy nie są gęsto może 2-3 finy na 5mm. Napewno dadzą rade, myślałem nad kilkoma 200mm.

Co do plexi to narazie idzie w paczce wtorek-środa powinno być. Dodaje takie dane jakie były w spacyfikacji. Robić nawet nie chciałem za dużo roboty pozatym by chodziła jak ruski czołg i przeciekała jak znam życie. Na używkę nie mam za bardzo kasy. Czy ja wiem czy podetnie flow? Złączki ma tak z 1,5cm średnicy wew. a pozatym chce zrobić nowe złączki bo te są w niespecjalnym miejscu i nie ma jak wkręcić gwintu G1/4. Chłodnica, to prawda, nie jest mała czyli te kanaliki też nie. dlatego problemów z flowem raczej nie będzie jest poprostu za duża.

 

Co do kupna pompki chciałbym zrobić blok na karte, wiem że będzie od cholery roboty. Ale dopiero pod koniec wakacji zaczne dlatego że przywioze od babci stojak do wiertarki. Narazie CPU, a potem jak starczy czasu to reszta.

Edytowane przez Curtix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...