Skocz do zawartości
MelonPCPL

płyta pod i5 2500K z PCI-E 3.0 i gniazdem PCI

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest najlepsza płyta pod i5 do 450zł, z mocną sekcją zasilania, PCI-E 3.0 i gniazdem PCI?

 

PCI-E 3.0 jest mi potrzebne, bo będę zmieniał grafikę za około 1,5 roku, a wtedy to już może chyba robić różnicę, natomiast PCI jest mi potrzebne do karty dźwiękowej, która nie współpracuje z PCI-E.

 

Myślałem nad MSI Z77A-G43, ale nie wiem, czy nadaje się do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże wymagania jak na 450zł bo PCI-E3.0 i PCI to rzadkie połączenie. Na MSI Z77A-G43 podobno da się nakręcić i5 Ivy do 4,4GHz - albo odpuszczasz maksymalne kręcenie i bierzesz MSI, albo odpuszczasz PCI-E 3.0 i bierzesz AsRock P67 Pro3 B3, albo dokładasz kasy i kupujesz AsRock Z77 Extreme 6 (ok 700zł).

Jeśli zdecydujesz się na Asrock P67 a masz procek Ivy to może być potrzebna aktualizacja BIOSu przed zamontowaniem Twojego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSI Z77A-G43 podobno da się nakręcić i5 Ivy do 4,4GHz - albo odpuszczasz maksymalne kręcenie i bierzesz MSI, albo odpuszczasz PCI-E 3.0 i bierzesz AsRock P67 Pro3 B3, albo dokładasz kasy i kupujesz AsRock Z77 Extreme 6 (ok 700zł).

 

Wlasnie testuje 4,5@1.265v (auto+0.06v) na wspomnianej wyzej Z77A-G43.

Edytowane przez adamlop
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...