Skocz do zawartości
Gość

dostep do portu com serwera przez www

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

wiec tak potrzebuje skomunikowac sie z z urzadzeniem podlaczonym do serwera na linuxie przez port com za przez jakis interface www. i narazie mam trzy opcje, w sumie to dwie i pol kazda ma jakiestam wady i zalety. moze ktos zna cos innego/lepszego?

 

wiec tak, opcja nr1 najprostrza, najprostrza bo umiem wszystko co potrzebne do realizacji. czyli skrypt cgi w c. kilka skryptow podlikowanych pod przyciski na stronie www i klikamy uruchamiajac skrypty. wady? no np moga wystepowac konflikty, bo moze byc uruchomiony tylko jeden skrypt w danej chwili. albo gdybym chcial zrobic obracana kamere, to przycisk sterujacy ruchem uruchamial by skrypt ktory ruszyl by kamerka o jakis krok, wiec zeby wykonac wiekszy ruch trzeba by uruchomic skrypt np 20 razy, jakos tak nie podoba mi sie to.

 

druga opcja to php znalazlem takie cos http://www.clshack.c...ial-port-d.html wstepnie przetestowalem i dziala, bylo by idealne w sumie, ale minusem ktorego nie potrafie przeskoczyc jest brak mozliwosci przesylania surowych danych, tylko ascii. komunikacja z moim urzadzeniem zrobilem human-friendly, czyli laczac sie prostym terminalem wpisuje polecenie i koncze je znakeim nowej linii (0x0A) ten znak jest dla uzadzenia sygnalem konca pakietu danych. nie mam zielonego pojecia jak tu wyslac to nieszczesne 0x0A

 

no i pol opcji, bo jest to transmisja jednostronna w sumie, czyli api c dla mysql, wyglada stosunkowo prosto, ale niestety chyba raczej jednostronnie. mozna by zrobic program ktory pobieral by dane przez com i wpisywal je do sql'a a dalej stronka by to wyswietlala. tutaj nie mam pomyslu na wysylanie z komputera do uzadzenia

 

jakies pomysly?

 

 

//edit

w zasadzie to sobie poradzilem z php, dla potomnosci http://www.modxhost.com/php-arduino-led-example.txt ten przyklad ladnie pokazuje. zeby readPort nie robil problemu trzeba wlaczyc kontrole przeplu xon xoff

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...