Skocz do zawartości
egrewa

Zakup komputera PC z i5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów.

 

Jestem tu pierwszy raz i jeszcze całkiem zielona, więc proszę o wybaczenie jeśli popełnię jakąś gafę.

 

Na komputerach nie znam się zbyt dobrze więc bardzo proszę o opinię o wybranym przeze mnie zestawieniu:

 

Proc: Intel Core i5 - 2310 2,9 GHz 2 rdzenie / 4 wątki

H.D. 500 GB

RAM: 4 GB

K. Graf: GeForce GT520 1 GB

 

Komputer ma być dla 12 letniego dziecka, głównie do nauki ale nie ukrywam że gier pewnie sporo też będzie, więc chciałabym taki sprzęt który poradziłby sobie z tymi nowszymi grami, ale nie kosztował mnie majątek. Wiem że karta graficzna nie jest najlepsza ale sugerowałam się dobrym procesorem.

Cały zestaw kosztował by mnie 1390 zł.

Poradźcie czy taka konfiguracja, w tej cenie jest dobra, czy może rozglądać się za czymś innym?

 

Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ten procesor ma 4 fizyczne rdzenie:)

2. wkładanie takiego procesora do komputera do nauki jest troche jakby... śmieszne....

3. Nawet jeśli miał by być do gier to pasowanie go z taką kartą graficzną jest.... śmieszne... :)

4.zamiast wydać 700zł na procesor i 100zł na kartę graficzną wydaj ze 350 na jakiegoś dosyć dobrego dwurdzeniowego procka i 450 na wypasioną grafikę - nie jestem teraz "na czasie" więc ci konkretów nie podam.

5.najlepiej wejdź na forum do kategorii "co kupić" i tam masz "zestawy komputerowe na..." i tam masz bardzo dobre zestawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nic nie piszesz np o płycie głównej,zasilaczu, obudowie. Zestaw w podobnej kwocie : http://www.morele.net/inventory/info/memGsV/

Wydaje się ze w sumie najbardziej sensowny zestaw kompletny w tej cenie , a i jest możliwość złożenia przez sklep . może niech wypowiedząsię jeszcze bardziej doświadczeni . Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...