Skocz do zawartości
witek666

Komputer do gier 5-7 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie aktualnie przebywam do końca sierpnia w UK ,a potem wracam do PL i chcę złożyć sobie komputer ,żeby z niego korzystać do gier ,głownie i najważniejszy priorytet Football Manager oraz poboczne gry pokroju Diablo III , Fifa 13 czy Pes 2013 (wiem te dwie gry dopiero wyjdą na jesieni). Mam prośbę o pomoc wyborze podzespołów i radę czy niektóre części kupić tu w UK ,bo np. zauważyłem Dysk o którym myślałem Samsung 830 128 gb czy 256 gb kosztuje tu 161 funtów ,więc proszę też poradę co warto tu kupić, a co w PL. Sumę mogę zwiększyć jeśli będzie to nieuniknione dla lepszej jakości komputera. Więc to moja propozycja co do komputera:

-procesor: myślałem o i5 3570k wydaje mi się ,że on mi wystarczy

-płyta główna: myślałem coś na Z77 ,żeby podkręcić procesor ,aby Football Manager szybciej ładował się oraz czym większy save szybciej przeskakiwał między dniami (jeśli ktoś gra w Football Manager zrozumie o co mi chodzi)

-Ram: myślałem o 8-16 GB 1600 MhZ OCZ lub jakiejś innej firmy ( pisze o OCZ bo te ostatnio 2 lata temu miałem kości)

-Dysk twardy: Głównie myślałem o Samsungu 830 ,ale ostatnio czytam dobre opinie o Vertex 4 , więc tu też proszę o pomoc oraz radę czy 128 GB czy 256 GB

-Dysk twardy: Magazyn myślałem o Seagate 1 TB

-Cooler: 2 lata temu miałem Noctua NH-D14 oraz wcześniej jeszcze SCYTHE Mugen 1 lub tego już nie pamiętam ,ale z obu byłem zadowolony w tedy miałem AMD 1090T

-Napęd: Jakaś nagrywarka DVD ostatnio miałem Pioneera i Plextora i z obu byłem zadowolony.

-Karta graficzna: myślałem o GTX 670 czytałem dobre opinie o tej karcie oraz chcę monitor 24 cale 16:10 i rozdzielczości 1920 x 1200

-Monitor myślałem o U2412M lub U2410 ostatnio jaki miałem to Dell ,ale monitor Dell 22 Ultrasharp 2209WA i bylem z niego bardzo zadowolony.

-Obudowa : Miałem GS 1000 Zalmana i byłem zadowolony po tuningu była obudową jak dla mnie super ,ale teraz zastanawiam się nad firmą Fractal i podobają mi się te: Fractal Design Core 3000 , Fractal Design Define R3 oraz Fractal Design Define XL. Może jakaś inna marka nie widzę problemu ,ale zależy mi na dobrej obudowie na lat chociaż kilka oraz ciszy i dobrej cyrkulacji w środku ,a nawet wolę bez żadnych szyb z boku czy choinek w postaci ledów. Prosty wygląd dla mnie to jest Piękno oczywiście mówię o swoim guście.

-Zasilacz: Miałem Enermaxa nie pamiętam modelu wiem że miał 525W i byłem super zadowolony oraz nie potrzebuję ,żeby był modular . Jakiego Enermaxa byście polecili lub może coś innego z innej firmy.

-Myszka + podkładka : STEELSERIES SENSEI RAW matowa plus jakaś podkładka . Ostatnio miałem STEELSERIES XAI i była super z podkładką QcK.

-Klawiatura: Miałem SK-8115 i byłem przeogromnie zadowolony . Wiem ktoś napiszę ,że brzydka lub zwykła ,ale mi się podobała. Jeśli proponuje cię coś innego napiszecie jaka klawiatura i dlaczego.

 

Chyba na tyle ,jeśli coś źle napisałem przepraszam za błędy oraz liczę na wyrozumiałość oraz o porady i opinie. Czasu mam trochę ,ale jeśli miałbym coś kupować w UK to tak do 15 sierpnia muszę najpóźniej kupić tą cześć. Liczę też na wyjaśnienia dlaczego akurat tą cześć mi doradzacie i jak pisałem suma to 5-7 tys .ale jak trzeba mogę zwiększyć jeśli będzie to potrzebne. Pozdrawiam i liczę na pomoc forumowiczów.

Edytowane przez witek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja luźna propozycja:

 

CPU: Intel Core I7 2600K / Można Też Ivy Bridge ale niech ktoś bardziej obeznany się wypowie - 1155zł

MOBO: ASROCK z77 EXTREME4 - 558zł

PSU:Corsair CMPSU-750AX 750W - 700zł

HDD/SDD: Western Digital CAVIAR GREEN 1TB SATA III 64MB CACHE - 325zł / OCZ Vertex4 128GB - 452zł

RAM: Patriot Viper Xtreme Divison 4 16GB (4x4gb) 1866mhz CL9 - 475zł

GPU:Asus GeForce with CUDA GTX 670 2GB - 1730zł

CASE:Cooler Master SILENCIO 550 -290zł

 

 

Mobo mi się wydaje,że starczy nie jest zła, cpu idealne jak bd podkręcał jeżeli masz dużo pieniędzy to lepiej brać I7, Zasilacz wybrałem taki ponieważ wiele osób jest z niego zadowolonych, dysk Vertex 4 na system WD Green na magazyn, RAM bd dobry bo sam mam Patriota i go chwale,GPU napewno uciągnie najnowsze gierki w full hd i Ultra detalach, Obudowe wybrałem stosunkowo tanią ale przewiewną.

 

Teraz Akcesoria:

Klawa: N/A

Mysz: N/A

Cooler:Noctua NH-D14 - 297zł

Monitor : Samsung SyncMaster T27A750 27' - 1500zł

 

Nie wiem czy ma on 120HZ ale ja mam w domu dwa SyncMaster'y i są to przezaj**ste monitory i tyle.

 

Cena Zestawu: 7.482zł morele.net / Wiem przekracz budżet ale można zmienić proc na I5 2500K - 840zł

i wyjdzie 7.167 zł wiem zaszalałem ,ale może ktoś coś zmieni.

Edytowane przez Viver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka bym zmienil na i5 2500k/ i5 3570k, ram na 8gb http://www.morele.net/pamiec-corsair-cmv8gx3m1a1333c9-458948/ ,bo niby po co przeplacac jak gry z tego nie skorzystaja. Natomiast nie wiem czy ten "green" nie bedzie psul calego efektu, jak beda sie te gry z niego wczytywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

- Core i5-3570K - 919zł - agito.pl

- AsRock Z77 Extreme 4 - 562zł - agito.pl

- Corsair DDR3 XMS3 1333MHz 2x4GB - 192zł - saturion.pl

- Thermalright Macho HR-02 - 186zł - saturion.pl

- OCZ SSD Vertex 4 128GB - 451zł - agito.pl

- WD Caviar Blue 1TB - 340zł - agito.pl

- Radeon HD7850 XFX DD - 1032zł - saturion.pl

- BeQuiet Pure Power L8 CM 530W - 280zł - saturion.pl

 

Razem: 3962 (+wysyłki to jakieś 4000zł)

 

+ obudowa wedle uznania bo wszystkie, które wymieniłeś będą dobre (przy define XL będzie potrzebny przedłużacz EPS 8pin, byćmoże też dwie przedłużki PCI-E 6pin)

+ monitor Dell U2412M - przed zakupem sprawdź w ceneo.pl, w którym sklepie warto kupić

+ mysz/klawiatura jakie tam sobie chcesz

 

W moim zestawie nie ma GTX670 tylko HD7850 bo ta karta do gier, które wymieniłeś w zupełności wystarczy. Jeśli jednak chcesz się upierać przy GeForce to warto by było dać do niej mocniejszy zasilacz np. BeQuiet Pure Power L8 CM 630W.

 

Jeśli chodzi o zakup w UK/PL to kupiłbym raczej po przyjeździe w Polsce (chyba, że w Anglii trafi się jakaś promocja na któryś z podzespołów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne konfigurację. Mam pytanie @piiwko wymieniłeś mi Vertexa ,a w swojej sygnaturze masz Samsunga 830 i tu moje pytanko czy jesteś zadowolony czy nie z Samsunga?? I tak samo z chłodzeniem poleciłeś mi ładne Macho ,a masz Zalmana czy też jesteś zadowolony z tego chłodziwa?? Zastanawiam się nad tym Radeonem jeśli uważasz ,że nie będzie przeszkadzać w moich grach moich to po co przepłacać. Widzę ,że masz Monitor della jak się sprawuje ?? Jakieś problemy miałeś z nim?? Obudowa Fractal Spełnia twoje oczekiwania??

@Viver dzięki za propozycję spodobała mi się obudowa ,ale odstrasz mnie ten odblask na froncie ,ale zawszę z czasem mogę to z tuningować ,ale dzięki za radę.

Czekam dalej na wasze rady i sugestie.

Edytowane przez witek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitorów TN to ostatnio miałem na IPS 2209WA ostatnio i w grach mi nie przeszkadzało i tu pytanie czy warto brać pod uwagę TN matrycę gdzie IPS mi nie przeszkadzał w grach może nie jestem jakimś ekspertem i nie zauważam różnicy i w tedy może jednak nie trzeba przepłacać i wziąć coś na TN. Dzięki za rady i czekam na dalsze sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej technologii liczą się tylko wersje monitorów na VA albo IPS, TN to dla gawiedzi karmionej reklamą full hd i dużą liczbą cali na ekranie 16:9... a najlepsze proporcje były za czasów dominacji crt. Monitora za rok nie wymienisz (może się mylę i jednak są ludzie co tak robią). "piecyk" złóż za te 4k, reszta na monitor. Chyba, że lubisz ledy i gimnastkę z ukochaną podczas wspólnego oglądania filmu na TN (z doświadczenia jedna strona rezygnuje i idzie spać Dołączona grafika

pozdro

Edytowane przez gloryseeker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz komputer chcę na lata i myślę o tym IPS miałem dell 2209WA i był jak dal mnie super i ku temu się kieruję ,ale chyba ,że ktoś coś innego zaproponuje lub doradzi. Dzięki za pomoc oraz takie pytanko co o tych płytach myślicie Gigabyte Z77 G.1 Sniper 3 lub MSI Z77A-GD65 lub ASRock Z77 Extreme9 i czy na i5-3570k wyciągnę w OC około 4,2 -4,5 GhZ wiem ,że każdy procek inaczej się podkręca zależy od rewizji oraz też trochę od płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pakować po 1000 zł i więcej w płytę, którą wykorzystasz może w 30% skup się na pozostałych podzespołach. Przy podkręcaniu i5-3570K nie będzie Cię ograniczać jego potencjał OC, a temperatury, na które płyta nie ma żadnego wpływu. Piiwko podał Ci dobry zestaw, nie kombinuj za bardzo ze zmianami komponentów na inne, bo możesz przekombinować. Co do chłodzenia na procesor, to ja również mam Zalmana CNPS10X Performę. Powiedzieć mogę tyle, że na wyższych obrotach jego wentylator jest trochę głośny, ale w zestawie dostajesz przejściówkę, która ogranicza jego prędkość do bodajże 1350 rpm. Niemniej, jest to jeden z najwydajniejszych schładzaczy w cenie do ~150 zł. W miarę możliwości warto jednak dołożyć do Thermalright HR-02 Macho, który jest nieco wydajniejszy, a także cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @BlackMachine za posta zgadzam się z tobą i dziękuję za sprowadzenie mnie na ziemie tylko co do zestawu Piiwko chyba wybiorę GTX 670. Takie pytanko mam z czasem jakbym chciał do kupić kartę ATI jakąś da się to połączyć z 670 czy po prostu trzeba było korzystać oddzielnie?? Takie pytanko ciekawostka po prostu. Dzięki za wszystkie odpowiedzi ,ale mam czas jeszcze wiec jakby wam się coś narzuciło to ślijcie nowe sugestie. Zastanawiam się nad dyskiem 830 rozmiar 128 GB koszt tu tańszy niż w Pl około 89 funtów lub 830 256GB koszt 161 funtów proszę was o radę co wybrać?? Czy warto brać 256GB jakby co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne konfigurację. Mam pytanie @piiwko wymieniłeś mi Vertexa ,a w swojej sygnaturze masz Samsunga 830 i tu moje pytanko czy jesteś zadowolony czy nie z Samsunga?? I tak samo z chłodzeniem poleciłeś mi ładne Macho ,a masz Zalmana czy też jesteś zadowolony z tego chłodziwa?? Zastanawiam się nad tym Radeonem jeśli uważasz ,że nie będzie przeszkadzać w moich grach moich to po co przepłacać. Widzę ,że masz Monitor della jak się sprawuje ?? Jakieś problemy miałeś z nim?? Obudowa Fractal Spełnia twoje oczekiwania??

@Viver dzięki za propozycję spodobała mi się obudowa ,ale odstrasz mnie ten odblask na froncie ,ale zawszę z czasem mogę to z tuningować ,ale dzięki za radę.

Czekam dalej na wasze rady i sugestie.

 

Jestem bardzo zadowolony z Samsunga ale z testów wynika, że Vertex też jest bardzo dobry a wersja 128GB można teraz kupić dość tanio ~460zł. Zalman jest ok. Fakt, że wentylator na maksymalnych obrotach mocno słychać ale tak prawdopodobnie będzie z większością przy 2000rpm. Macho jest chyba mimo wszystko trochę bardziej wydajny. Monitor sprawuje się bardzo dobrze, w barwie i kątach widzenia bije na głowę wszystkie TN, które widziałem i zdecydowanie warto dopłacić. Z innymi IPS nie mam porównania. Obudowę Define XL też polecam, bardzo wysoka jakość wykonania i przemyślana budowa. Do tego świetnie wygląda. Ogólnie to wszystko z mojej sygnatury sprawuje sie bardzo dobrze, długo się zastanawiałem nad wyborem części i myślę, że jest ok. Wyjątkiem jest napęd ASUS DRW-24B5ST bo przy uruchamianiu wyje jak zarzynany prosiak. Z tego powodu po instalacji systemu zabrałem mu wtyczkę od prądu. Nie polecam go nikomu i jak się trafi okazja wymienię go na inny.

 

Zastanawiam się nad dyskiem 830 rozmiar 128 GB koszt tu tańszy niż w Pl około 89 funtów lub 830 256GB koszt 161 funtów proszę was o radę co wybrać?? Czy warto brać 256GB jakby co ???

 

To zależy czy potrzebujesz tyle miejsca. Jak potrzebujesz to kupuj Dołączona grafika Ja bym w więcej niż 128GB nie inwestował. Jak ktoś instaluje na raz dużo gier to zapełni ale gra zainstalowana na HDD też będzie działać tylko ładowanie potrwa dłużej. Edytowane przez piiwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się dwie obudowy i do was mam pytanie co polecacie FRACTAL DESIGN DEFINE XL czy FRACTAL DESIGN DEFINE R4?? Nie wiem czy wybrać midi czy big tower. Czy przy podkręcaniu będzie duża różnica temperatur ?? Oczywiście kompa będę chciał wyposażyć w dodatkowe wentylatory i do tego prawdopodobnie tam gdzie obudowa będzie miała możliwość to tam zamontuje je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...