Skocz do zawartości
kombajnik

System przydziela zły adres IP 169.254.*.* zamiast 192.168.1.*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Krotko zwiezle i na temat.

 

Jest sobie internet z Multimedii z ich routerkiem.

 

Sa 2 laptopy.

Na pierwszym dziala wszystko idealnie samo po podlaczeniu do sieci przypisuje adres ip itp.

 

Problem pojawia sie na drugim lapku poniewaz po podlaczeniu sie do sieci otrzymuje komunikat "Ograniczenie lub brak łącznośći" w cmd sprawdziłem ipconfig i sie okazuje ze przydziela mi ip z puli 169.x.x.x a maske 255.255.0.0 zamiast 192.168.1.x i maski 255.255.255.0 dopiero gdy na tym drugim laptopie ustawie wszystko na sztywno to wtedy internet smiga. Problem jest w tym ze takie ustawienie na dlugo nie moze zostac bo ten drugi laptop jest tez uzywany poza domem w innej sieci gdzie sa inne ustawienia i pasowalo by zeby uzytkownik tego laptopa nie musial po przyjsciu do pracy przelaczac ustawien na dhcp automatyczne a po powrocie do domu wstukiwac znow manualnie ustawien.

Poza tym po probie odnowienia adresu ip czy tam kliknieciu 'napraw' nie pamietam jak sie to nazywa w konsoli ipconfig /renew nic sie nie dzieje tzn nie pomaga.

 

 

Na jednym z for przeczytalem ze reinstalacja sterownikow od karty sieciowej pomogla (ponoc byly zle). Problem ten tyczy sie laptopa pewnego znajomego i problem ponoc wystapil nagle.

 

 

edit:

Okolo miesiaca temu wszystko dzialalo OK. Od tego czasu znajomy w domu na swoim lapku mial neta przez kabel od routera (po kablu system da dobre ip). Podczas gdy jego siostrze smiga wszystko po wifi okej.

 

Wygoglowałem teraz że to IP z puli 169.254.*.* przypisuje APIPA bo nie wykrywa serwera dhcp albo on zbyt długo nie odpowiada. Poszukam na necie sposobu jak wylaczyc ta autokonfiguracje i sprobuje u kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Krotko zwiezle i na temat.

 

Jest sobie internet z Multimedii z ich routerkiem.

 

Sa 2 laptopy.

Na pierwszym dziala wszystko idealnie samo po podlaczeniu do sieci przypisuje adres ip itp.

 

Problem pojawia sie na drugim lapku poniewaz po podlaczeniu sie do sieci otrzymuje komunikat "Ograniczenie lub brak łącznośći" w cmd sprawdziłem ipconfig i sie okazuje ze przydziela mi ip z puli 169.x.x.x a maske 255.255.0.0 zamiast 192.168.1.x i maski 255.255.255.0 dopiero gdy na tym drugim laptopie ustawie wszystko na sztywno to wtedy internet smiga. Problem jest w tym ze takie ustawienie na dlugo nie moze zostac bo ten drugi laptop jest tez uzywany poza domem w innej sieci gdzie sa inne ustawienia i pasowalo by zeby uzytkownik tego laptopa nie musial po przyjsciu do pracy przelaczac ustawien na dhcp automatyczne a po powrocie do domu wstukiwac znow manualnie ustawien.

Poza tym po probie odnowienia adresu ip czy tam kliknieciu 'napraw' nie pamietam jak sie to nazywa w konsoli ipconfig /renew nic sie nie dzieje tzn nie pomaga.

 

 

Na jednym z for przeczytalem ze reinstalacja sterownikow od karty sieciowej pomogla (ponoc byly zle). Problem ten tyczy sie laptopa pewnego znajomego i problem ponoc wystapil nagle.

 

 

edit:

Okolo miesiaca temu wszystko dzialalo OK. Od tego czasu znajomy w domu na swoim lapku mial neta przez kabel od routera (po kablu system da dobre ip). Podczas gdy jego siostrze smiga wszystko po wifi okej.

 

Wygoglowałem teraz że to IP z puli 169.254.*.* przypisuje APIPA bo nie wykrywa serwera dhcp albo on zbyt długo nie odpowiada. Poszukam na necie sposobu jak wylaczyc ta autokonfiguracje i sprobuje u kolegi.

 

Ja bym zaczal od reinstalacj sterownikow, sciagnal najnowsze ze strony producenta. Kiedys widzialem podobny przypadek, ale z interfejsem ethernetowym i update sterow pomogl. Na upartego moglbys uzyc skryptow netsh i je uruchamiac w zaleznosci od lokacji, ale nie tedy droga IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie podziala wsadz inna sieciowke

 

Musialby rozkrecic calego laptopa i szukac kompatybilnej karty WLAn, bo nie wszystkie dzialaja pod kazdym sprzetem (np z HP). Aktualizacja sterownikow to IMO najszybsza metoda i powie czy cos ze sprzetem czy oprogramowaniem.

 

BTW jaki model laptopa i jaki model karty sieciowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pisze tu bo mam identyczny problem z tym że u mnie wyglądało to tak.Mam laptopa z Xp. Ponieważ był strasznie zmulony przypomniałem sobie że robiłem kiedyś kopie rejestru za pomocą programu ERUNT. No i odzyskałem ten rejestr tylko ze był on zrobiony w 2007r. Po odzyskaniu komp śmiga jak nowy ale nie działa net. Ten sam przypadek co u kolegi z tym dziwnym IP. Próbowałem wszystkiego począwszy od ręcznego wpisania IP, maski, bramy i DNS, ponownym stawianiu routera, wymianie karty itd. Ponadto mam dwa inne laptopy które łączą się bez problemu i ton zarówno poprzez WiFi jak i po kablu za pomocą mojej karty (karta na usb). O dziwo po uruchomieniu punktu przywracania system powrócił do stanu sprzed odzyskania rejestru i net zaczą działać, ale komp znowu zmulony że nie da sie na nim nic zrobić. To spowrotem odzysk rejestru za pomocą erunta, system śmiga a net nie. Zrobiłem naprawe systemu za pomocą płytki instalacyjnej i nic. A wtedy w 2007r zainstalowany był Xp z SP2. Wyczytałem że SP2 nie był przystosowany do szyfrowania WPA 2 i trzeba zainstalować SP3. Zainstalowałem i nic. Wyczytałem że trzeba dokonać zmiany w rejestrze (z tym że chodziło o to że w XP to hulało a Vista nie przypisywała adresu). No ale zmieniłem w rejestrze ten wpis i nic. I już nie mam siły. Reasumując, router ok, karta ok, kable ok, konfiguracja ręczna wypróbowana, no i chyba wszystko. Na pewno jest coś z kompem nie tak, może brakuje jeszcze jakiejś poprawki do XP która jak był na chodzie to sie zainstalowała sama podczas standardowej aktualizacji a teraz jak nie mam neta to jej nia ma? Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest prawidłowo wykrywana? Nie konfigurujesz przypadkiem jakiegoś innego połączenia?

Przy ręcznej konfiguracji połączenie działa a nie ma internetu czy po lanie też nie da się pingować nic (routera, innego kompa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest prawidłowo wykrywana? Nie konfigurujesz przypadkiem jakiegoś innego połączenia?

Przy ręcznej konfiguracji połączenie działa a nie ma internetu czy po lanie też nie da się pingować nic (routera, innego kompa)?

 

Więc tak, jak wklepię ręczne ustawienia to jest połączenie, tzn wysyła pakiety ale nie odbiera. Ping dochodzi do 3 urządzenia, tzn mój router, potem chyba router w bloku, a potem chyba serwer lub router u dostawcy neta u mnie w mieśćie. Dalej już nie pinguje. A tak wyglada wpis w rejestrze dla mojej karty

 

a tak wygląda ścieżka z tego kompa, spingować moge adres 80.240.164.113, dlaj nie idzie

post-194509-0-86768300-1347388997_thumb.jpg

post-194509-0-10319500-1347389763_thumb.jpg

Edytowane przez gdet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać ipconfig z kompa na którym net działa i z tego na którym ustawiasz ręcznie i netu nie ma.

 

PS rejestr słabo do mnie przemawia Dołączona grafika

 

 

To jest z tego kompa co działa, tu mam VISTE

 

To jest z tego kompa co działa, tu mam VISTE

 

A to jest z tego co nie działa. Jedno przy ręcznie wklepanych parametrach a drugie gdy dam automatyczne IP

post-194509-0-51881000-1347396250_thumb.jpg

post-194509-0-57504700-1347396709_thumb.jpg

post-194509-0-06109300-1347396711_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Po ustawieniu konfiguracji ręcznie jak widać ping z 192.168.1.1 wraca?

Nie masz jakichś ograniczeń na routerze ustawionych?

Spróbuj zrobić restart routera (wyjmij zasilacz z gniazda na chwilę).

Napisz jaki to router, jaka karta sieciowa, jeśli zintegrowana, jaka płyta główna?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Po ustawieniu konfiguracji ręcznie jak widać ping z 192.168.1.1 wraca?

Nie masz jakichś ograniczeń na routerze ustawionych?

Spróbuj zrobić restart routera (wyjmij zasilacz z gniazda na chwilę).

Napisz jaki to router, jaka karta sieciowa, jeśli zintegrowana, jaka płyta główna?

 

Wiesz, myśle że to nie jest sprawa sprzętu, bo jak pisałem hula wszystko do czasu gdy nie przywróce tego starego rejestru. Co do sprzętu to router TP-LINK, ustawienia standardowe, karta sieciowa w postaci adaptera na USB bo mam uszkodzone oryginalne RJ-45. Mam dwie takie karty, obydwie sprawdzałem. A reszta to COMPAQ EVO N1050V, taki wypasiony staruszek z niemiec. A powiedz mi czy adres przydziela router czy serwer dostawcy neta, bo widzisz nie działa też jak podłącze bezpośrednio do gniazdka. Ja mam tak że neta mam z firmy hyperion i identyfikują mnie po MACu. I dopuki miałem jednego kompa to byłem sztywno podpięty do gniazdka. Dopiero jak kupiłem córce kompa to kupiłem też routera i wszystko hula do czasu tego nieszczęsnego przywrócenia rejestru. Postawił bym na nowo system, ale przypuszczam że będzie to samo bo to może być kwestia jakichś nowych technologii wprowadzonych przez windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiedziałeś czy ping z 192.168.1.1 wraca.

Spróbuj we właściwościach karty wymusić speed 10Mbit.

Z jaką szybkością ustanawia się połączenie automatycznie?

Są nowsze sterowniki dla tej karty sieciowej na usb?

 

 

A sprzęt nie ma znaczenia i ma znaczenie.

 

Miałem kiedyś płytę z k. sieciową Gbitową, gdy tylko próbowała ustanowić połączenie na 1Gbps, zawieszała się. Trzeba było wymusić w sterowniku 100Mbps i wszystko działało. Okazało się, że ten Gbps był fikcją. Po zainstalowaniu nowszych sterowników karta w ogóle nie miała trybu 1Gbps. Idealnie pasowałoby to to obecnej sytuacji.

 

Jak pytam o to, jaki masz router to podaj model a nie kolor (markę)

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że ping z bramy wraca, a nawet dlej, do trzeciego adresu. Z tym speedem już próbowałem - nic. Co do sterowników to nie znalazłem rzadnych, byuć może już ich nie produkują. Ale przed przywracaniem rejestru hulało na tym sterowniku. A co do pytania o szybkość ustanawiania połączenia to nie rozumiem. Jak to sie sprawdza?

A router to TL-WR340G z TP-LINKA oczywiście

 

Wiesz co wpadłem jeszcze na jeden pomysł, z tym sterownikiem. Bo jak pod XP odinstalowałem karte to do instalacji poprosił o sterownik, a ja mam jeszcze oryginał na dyskietce. To mu zapodałem, ale jak podłaczałem tą karte w tym kompie a tu mam VISTE to sam sobie znalazł i zainstalował z systemu. Myśle że mógłbym skopiować z tego kompa, ale nie wiem gdzie tego szukać. Jak byś cos wiedział to napisz, a zgóry dzięki za zainteresowanie tematem. Jutro pokombinuje z tym sterem

Edytowane przez gdet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie - nad czym tu dumać!

adresy klasy 169.*.*.* są to adresy przyznawane automatycznie przez SYSTEM OPERACYJNY jeśli karta sieciowa nie ma przyznanego adresu z jakiegokolwiek innego źródła. W praktyce oczywiście nie będzie działała sieć, itp. Trzeba prawidłowo skonfigurować kartę sieciową - albo poprzez DHCP, albo wpisując adresy ręcznie.

Wielkie dumanie nad pingami, itp. Dodam, że urządzenia sieciowe - takie jak routery, nie przyznają automatycznie ani sobie, ani innym urządzeniom w sieci adresów z klasy 169.*; -jeśli już autokonfiguracja to w klasie 192.168.*.*

 

Sterowniki, itp. NIC tu nie pomogą. - w przypadku @gdet podejrzewam, że miał ręczną konfigurację sieci (bez DHCP). Nie zapisał właściwych parametrów, a po zmianie sterowników konfiguracja została utracona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie - nad czym tu dumać!

adresy klasy 169.*.*.* są to adresy przyznawane automatycznie przez SYSTEM OPERACYJNY jeśli karta sieciowa nie ma przyznanego adresu z jakiegokolwiek innego źródła. W praktyce oczywiście nie będzie działała sieć, itp. Trzeba prawidłowo skonfigurować kartę sieciową - albo poprzez DHCP, albo wpisując adresy ręcznie.

Wielkie dumanie nad pingami, itp. Dodam, że urządzenia sieciowe - takie jak routery, nie przyznają automatycznie ani sobie, ani innym urządzeniom w sieci adresów z klasy 169.*; -jeśli już autokonfiguracja to w klasie 192.168.*.*

 

Sterowniki, itp. NIC tu nie pomogą. - w przypadku @gdet podejrzewam, że miał ręczną konfigurację sieci (bez DHCP). Nie zapisał właściwych parametrów, a po zmianie sterowników konfiguracja została utracona.

 

Remix przeczytaj od początku co pisałem to zobaczysz że to nie sprawa ustawień. Sterowników na razie nie zmieniałem, a poza tym na innym kompie ta karta hula.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkość sprawdzić klikając na ikonę połączenia w trayu lub w połączeniach sieciowych, okno Stan: Połączenie lokalne.

Wymusić szybkość: Stan: Połączenie lokalne > Właściwości > Konfiguruj... > Zaawansowane > Speed coś tam.

Spróbuj może przypisać mu ręcznie adres inny, np 192.168.1.110

 

Masz w połączeniach sieciowych jeszcze jakieś aktywne połączenia? np z opisem Kabel sieciowy odłączony? Kliknij na prawym i daj wyłącz.

 

@up, nie ma to jak przeczytać dyskusję ze zrozumieniem Dołączona grafika

 

Edit, podejrzewam, że na starym rejestrze uaktywniło się połączenie na tej uszkodzonej karcie sieciowej i coś miesza.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, sorki:)

to mam inna podpowiedź:

odinstalować sterowniki od karty z zaznaczeniem, aby system usuwał pliki sterownika przy odinstalowywaniu. Wykryje -> znowu odinstalować z usuwanie plików sterownika, itp. itd. (sprawdzać wersję i datę sterownika) jak już system nie będzie rozpoznawał karty - . wtedy zainstalować nowe sterowniki, albo najlepiej takie same na jakich działa na innych komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkość sprawdzić klikając na ikonę połączenia w trayu lub w połączeniach sieciowych, okno Stan: Połączenie lokalne.

Wymusić szybkość: Stan: Połączenie lokalne > Właściwości > Konfiguruj... > Zaawansowane > Speed coś tam.

Spróbuj może przypisać mu ręcznie adres inny, np 192.168.1.110

 

Masz w połączeniach sieciowych jeszcze jakieś aktywne połączenia? np z opisem Kabel sieciowy odłączony? Kliknij na prawym i daj wyłącz.

 

@up, nie ma to jak przeczytać dyskusję ze zrozumieniem Dołączona grafika

 

Edit, podejrzewam, że na starym rejestrze uaktywniło się połączenie na tej uszkodzonej karcie sieciowej i coś miesza.

 

Co do przypisywania ręcznych adresów to próbowałem kilka, np 150,5 i inne, na pozostałych kompach mam 101 i 102. Co do pozostałych połączeń to wszystkie sa wyłączone, czyli karta zintegrowana, WIFI i 1394. A co do tego rejestru to nie karte mam uszkodzoną tylko samo gniazdo, wyłamane piny.

I ostatnie ten speed był ustawiony na auto, ale próbowałem innych predkości bo gdzieś na forum ktoś mi to już sugerował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, sorki:)

to mam inna podpowiedź:

odinstalować sterowniki od karty z zaznaczeniem, aby system usuwał pliki sterownika przy odinstalowywaniu. Wykryje -> znowu odinstalować z usuwanie plików sterownika, itp. itd. (sprawdzać wersję i datę sterownika) jak już system nie będzie rozpoznawał karty - . wtedy zainstalować nowe sterowniki, albo najlepiej takie same na jakich działa na innych komputerach.

 

remix, nie czytasz dokładnie. Przecież pisałem że odinstalowałem sterowniki i nie rozpoznał karty. Racja z tym żeby zainstalować te z innych kompów tylko na jednym mam VISTE a na drugim 7-ke. A na tych starych to też chodziło tylko przed odzyskaniem starego rejestru.

Wystarczy że uruchomie przywracanie systemu z punktu przywracania i wszystko bedzie hulać, tylko komp bedzie tak zaśmiecony czytaj rejestr, że nie da sie na nim pracować, przegladarka otwiera sie około 1 min nie mówiąc o innych programach.

Edytowane przez gdet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź we właściwości pozostałych połączeń (także tych wyłączonych a widocznych w połączeniach sieciowych) i zobacz czy któreś nie ma włączonego udostępniania połączenia internetowego lub nie ma przypisanej ręcznie konfiguracji ip.

 

Opcję niewłaściwego sterownika myślę, można na razie odstawić na bok. Jeśli można pingować router czy inne kompy, znaczy że karta ma sterowniki i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź we właściwości pozostałych połączeń (także tych wyłączonych a widocznych w połączeniach sieciowych) i zobacz czy któreś nie ma włączonego udostępniania połączenia internetowego lub nie ma przypisanej ręcznie konfiguracji ip.

 

Opcję niewłaściwego sterownika myślę, można na razie odstawić na bok. Jeśli można pingować router czy inne kompy, znaczy że karta ma sterowniki i działa.

 

No nie, wszystkie mają przypisywanie IP w automacie i rzadne nie dzieli połączenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firewalla też nie ma żadnego?

Już mi nic nie przychodzi do głowy. No chyba żeby spróbować router przestawić np. na 192.168.100.100 czy inny adres ale też nie wiem czy coś to pomoże. Wtedy przy ręczne konfiguracji wpisywałbyś ip 192.168.100.1xx a bramę 192.168.100.100. Czy coś to da? nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj klaus.

Pogrzebałem dzisiaj troche i znalazłem rozwiązanie, banalnie proste ale trzeba było to wiedzieć.

Otóż trzeba było wpisać w konsoli

netsh winsock reset

a potem restart kompa i poszło

ponadto jak by to nie zadziałało to można spróbować zresetować stos TCP/IP ale nie pisało jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem co ludzie wyżej.

Próbowałem już wszystkiego i nic.

Wczoraj udało mi się na chwile przywołać internet jak podłączyłem stacjonarny(w których nie chodzi internet) przez kabel enternet do laptopa(chodzi internet). Po ponownym podłączeniu kabla do routera zaczął chodzić do chwili restartu. I znowu to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem podłączam kompa stacjonarnego przez kabel enternet do livebox ( dostawca orange), i mam cały czas ograniczony dostęp z adresem 169.254.228.25. Na innym komputerze stacjonarnym czy laptopie działa normalnie, od razu załącza. Próbowałem już chyba wszystkiego. Najbardziej mnie zdziwił fakt że jak podłączyłem ten komputer przez kabel enternet do laptopa. Po ponownym podłączeniu kabla do routera zaczął chodzić do chwili restartu kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...