Skocz do zawartości
Sadman

Zaawansowana regulacja wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam programu który pozwoli mi ustawić progi temperatur procesora według których będą pracować wentylatory w obudowie, chodzi mi np o coś takiego

 

do 45 stopni CPU_FAN1 level2 CHA_FAN2 level1 CHA_FAN3 level2

 

do 50 stopni CPU_FAN1 level4 CHA_FAN2 level2 CHA_FAN3 level4

 

do 55 stopni CPU_FAN1 level6 CHA_FAN2 level4 CHA_FAN3 level7

 

do 60 stopni CPU_FAN1 level8 CHA_FAN2 level4 CHA_FAN3 level9

 

do 65 stopni CPU_FAN1 level9 CHA_FAN2 level4 CHA_FAN3 level9

 

Moja płyta Asrock p67pro3(B3) umożliwia ustawienie tylko jednego progu, gdy ustawie np najniższe wartości pracy wentylatorów dla do 45 stopni to komputer jest wtedy bezgłośny ustawienia te spokojne chłodzą procesor podczas korzystania z systemu, ale kiedy obciąże czymś procesor i przekroczy on temperaturę 45 stopni to wentylatory przełączają się na pełną moc, jest to bez sensu gdyż słyszę ciągłe przyspieszenia pracy wentylatorów, gdy na pełnej mocy schłodzą procesor to redukują swoją prędkość i tak w kółko aż do zmniejszenia użycia procka, a wystarczyło by tylko gdyby przyspieszyły nieznacznie wtedy procesor podgrzał by się np do 48 stopni, a jeśli dalej by się grzał to znów wentylatory zwiększyły by swoja prędkość o kolejny poziom, a gdy procesor przekroczył by dopiero 65 stopni to wszystkie ruszyły by na full. Istnieje taki program trafiłem tylko na speedfana, ale ten chyba też umożliwia ustawienie tylko jednego progu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...