Skocz do zawartości
CygnusX

Modernizacja pieca pod filmy HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wykorzystać drugiego zdziadziałego kompa do odpalania filmów w 1080p mam w związku z tym pytanie czy wymiana karty graficznej na lepszą pozwoliłaby mi na komfortowe odtwarzanie filmów? (Głównie filmy w kontenerze mkv, z wysokim bitratem w AVC)

Chciałbym wykorzystać sprzętowe dekodowanie w karcie żeby odciążyć procesor.

Jeśli tak to jaka grafika byłaby najkorzystniejsza cenowo?

 

Procesor: Amd sempron 3000+ 1,81Ghz

Płyta główna: Socket 754 - GA-K8NS (AGPx8)

Ram: 512ddr

Zasilacz: Merkury 400W

Grafika: GeForce2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ty masz AGP! Co tu byś chciał zamontować?

 

Wszelkie wsparcia dla nowych standardów kompresji video mają nowsze karty. Najtańsza używana płyta na s775 + Pentium Dual Core + 2GB ram + radeon 5450 = tego potrzebujesz.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Semprona 64 3400 i GeForce 7600 GS na tej samej płycie co ty i krztusiło się to nawet na filmach 720p z Youtube. 1080p to był slideshow.

Imo dopiero 2 rdzeniowy procek typu Dual Core gdzieś w okolicach 2Ghz pozwoli na komfortowe oglądanie filmów 1080p, karta graficzna wystarczy nawet najprostsza zintegrowana i tak będzie o wiele szybsza niż GeForce 2. Tak więc tak jak mówi rafa hituj w zmianę płyty i procka bo na tym co masz nic nie osiągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy najtańszym dualcore - czyli jakimś E2xxx na conrore może nie być za ciekawie z 1080p - wiem że nawet po OC 2,5Ghz wykorzystanie procesora potrafiło przekraczać 95% i gubić klatki - ludzie swego czasu zastępowali je w HTPC jakimiś C2D.

 

Zależnie od systemu - albo GF 210/220/3xx albo radki HD5450/6450 - najlepiej jakieś uzywane/OEM - teraz właściwie każdy odtwarzacz/paczka kodeków ma wsparcie dla GPU - masz gwarancje że nic nie będzie cięło - do tego wystarczy bylejaki procesor - polecam celerony 4x0 - z wszystkim poza h264 daje sobie rade, do tego ma niskie TDP i u mnie zarówno w serwerze jak i HTPC pracują pasywnie (na boxach)

Pierwszy procesor na którym obejrzałem pare filmów nim zorientowałem sie że nie zalożyłem wcale radiatora xD

 

do tego chodzą na allegro po 7zł...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Semprona 64 3400 i GeForce 7600 GS na tej samej płycie co ty i krztusiło się to nawet na filmach 720p z Youtube. 1080p to był slideshow.

Imo dopiero 2 rdzeniowy procek typu Dual Core gdzieś w okolicach 2Ghz pozwoli na komfortowe oglądanie filmów 1080p, karta graficzna wystarczy nawet najprostsza zintegrowana i tak będzie o wiele szybsza niż GeForce 2. Tak więc tak jak mówi rafa hituj w zmianę płyty i procka bo na tym co masz nic nie osiągniesz.

 

Karty nVidii mają sprzętowe dekodowanie dopiero od serii 8.

 

@CygnusX - poszukaj na Allegro jakiegoś GF8400, np. http://allegro.pl/ka...2520100929.html Powinien starczyć spokojnie.

 

przy najtańszym dualcore - czyli jakimś E2xxx na conrore może nie być za ciekawie z 1080p - wiem że nawet po OC 2,5Ghz wykorzystanie procesora potrafiło przekraczać 95% i gubić klatki - ludzie swego czasu zastępowali je w HTPC jakimiś C2D.

Jak przerzuci odtwarzanie na GPU, to taki procek da radę. Do Atoma starcza GF9400 (czyli ION).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat te modele to kompletne padaki. Raz takie ciach!o kupiłem model 3650 bo myślałem że mi to w CSie doda więcej klatek względem Radeona 9600. Okazało się że stary CS wariuje i chodzi jak na jakimś GF 2 MX. Sprzedałem szybko na allegro i kupiłem GF 7600GS. Potem na forum nvidia okazało się że model 3650 na AGP jest wybitnie beznadziejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dorwałem procesor DualCore E5200 (2.5GHz) +planuję zakup radeona 5450.

Jednak kupno karty może się trochę odwlec w czasie dlatego na początek chciałbym dorwać płytę ze zintegrowaną grafiką. Polecacie jakieś tanie modele?

Aktualnie myślę o Intel DG35EC

Edytowane przez CygnusX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...