Skocz do zawartości
janek9971

Płyta główna nie widzi procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 letni sprzęt i postanowiłem zakupić sobie nową płytę główną i procesor. Nowa płyta główna to Asus Maximus IV Gene-Z i nowy procesor to Intel Core i5 2500k. Problem jest następujący, że wszystko jest ok podłączone, chodzą wszystkie wentylatory, wszystko wydaje się być w 100% sprawne, ale płyta główna nie puszcza do dalszego sprawdzania podzespołów, na płycie są 4 diody, od CPU, ram, GPU i BOOT DEVICE i pali się właśnie lampka od procka i dalej nic nie idzie.

 

Mój obecny sprzęt to:

-Asus Maximus IV Gene-Z

-Intel Core i5 2500k

-Grafika GTX 285

-Zasilacz Be Quiet Dark Power Pro p7 550W

-3 x Ram Corsair 2GB

 

Natomiast stara konfiguracja wyglądała tak:

-Asus M4A785TD-V EVO

-AMD Phenom x3 3,2 GHZ

-Grafika GTX 285

-Zasilacz Be Quiet Dark Power Pro p7 550W

-3 x Ram Corsair 2GB

 

Dołączam zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czy zaznaczony punkt zdjęcia oznacza wersję zainstalowanego biosu?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

tutaj RAM

Dołączona grafika

tutaj zdjęcie z końca książeczki od nowej płyty głównej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Z góry dziękuje Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz przestawionego przełącznika clr cmoss. Sprawdź piny, czy nie są wygięte. Wypnij wszystkie podzespoły oprócz procka i sprawdź czy działa. Płyta obsługuje Twój proc od pierwszego biosu, więc powinna działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i szybka odpowiedź. Piny wyglądają ok kości kładłem 1 potem 2 i trzy różne konfiguracje, grafe inną dawałem integra pod hdmi to nie miałem jak sprawdzić zasilanie cpu ma na linie 12 v 8 pinów to dałem taki kabel bo zasilacz modularny dałem też kabel 4 pin bo oba pasowały i w instrukcji niby oba taki sam efekt dają bez zmian niestety. wyświetlacz diagnostyczny cały czas zera wskazuje.

Zapomniałem na początku o najważniejszym dodać byłem z kompem u dwóch powiedzmy informatyków małe miasto to kiepso ze sprzętem i tam też nie mieli jak mi proca podmienić bo na sklepie nie mieli ale co do mojego podłączenia nie mieli zastrzeżeń. Najgorsze że nie mam jak wersji biosu sprawdzić bo mam wątpliwości czy ta wersja biosu obsługuje tego procka a oddawać na gwarancje tak od razu nie che bo to miesiąc trwa albo i dłużej a jeszcze niw wiem czy to uszkodzona płyta lub proc albo tylko stary bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz przestawionego przełącznika clr cmoss. Sprawdź piny, czy nie są wygięte. Wypnij wszystkie podzespoły oprócz procka i sprawdź czy działa. Płyta obsługuje Twój proc od pierwszego biosu, więc powinna działać.

 

 

To był ten przełącznik clr cmoss dzięki wielkie Dołączona grafika

nie wiem jak tego nie zauważyłem Dołączona grafika

Temat do zamknięcia.

Dołączona grafika

Edytowane przez janek9971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przypadkiem nie idź już do tych "informatyków"

Pierwsze co powinni zrobić to clear cmos.

Pocieszę cię, dawniej płyty po próbie uruchomienia ze zworką w położeniu clr cmos odchodziły w zaświaty :)

 

Częściej oczywiście płyty wybaczały użytkownikowi ten błąd. Byli też tacy, którzy mieli mniej szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...