Skocz do zawartości
Furtek

Czy da się podmienić wiatraczek ?

Rekomendowane odpowiedzi

Problemu z wymianą mieć nie będziesz. Ale zanim się za to zabierzesz, to zastanów się, dlaczego dany wentylator (nie wiatraczek) musi mieć co najmniej taką, a nie inną, prędkość obrotową. Dasz za słaby nawiew na wnętrzności, a wtedy...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 'wiatraczek' to D14BH-12 YL czyli jak on jest głośny przy tym zestawie to albo masz piekarnik przez WC albo uszkodzony wentylator/sterownik.

Nie ma szans na to żeby Fractal dał radę w pierwszym przypadku. W drugim należałoby najpierw zwrócić uwagę na różnicę temperatur na kratkach zasilacza.

 

Do tego - co to ma wspólnego z modyfikacjami oraz... masz 30 min na zmianę podpisu na regulaminowy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dammeron : Lubię nazywać Wentylator Wiatraczkiem, z dziecka mi zostało :) Ale poprawię się :)

 

Orgiusz : Z modyfikacjami ma to tyle wspólnego co modyfikacja zasialacza, a jeśli zły dział to mądry Pan moderator przeniesie temat do bardziej odpowiedniego, w końcu tym się zajmuje. Bardzo bym prosił abyś się do mnie zwracał "po ludzku", nie jestem już w wojsku więc Twoje 30 min mnie nie rusza. Normalny Moderator wysłał by mi upomnienie na PW lub sam edytował sygne, (jak to zrobił profesjonalnie Twój kolega po fachu) a nie zmieniał tor tegoż tematu.

 

Ok wracając do mojego problemu: Wydaje mi się że albo nim szarpie i wydaje głośny odgłos albo po prostu wentylator idzie na maksa na okrągło. Pieca nie mam, zaraz na starcie idzie tak głośno nawet jak zimny. Co radzicie zatem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy. Wenylator sie tak rozkolyslal ze obudowa szarpie, potrzebna pomoc w operacji Dołączona grafika

 

Fotki ze srodka zasilacza :

Tutaj widac ogolny widok kabli, pod wentylatorem jest wtyczka z nowego Fractala którgo chce wpiac zamiast D14SH-12

Dołączona grafika

Blizszy widok

Dołączona grafika

i jak to wyglada naprawde

Dołączona grafika

 

Potrafi ktos pomoc co i gdzie podpiac ? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ciężko będzie znaleźć wentylator 12V który startuje od 1,5V. Spora część ma problemy poniżej 5V.

135 czy 140 niewielka różnica, można dopasować jeżeli rozstaw otworów jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. W ostateczności wyrzuciłem stock fan. A nowy został podłączony nowym zasilaniem z molexa 12V.Stockowe podłączenie wentylatora jest zbyt skomplikowane Dołączona grafika

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...