Skocz do zawartości
Player 01

8600GT - czy aby na pewno to ten model?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem na Alledrogo kartę graficzną MSI GeForce 8600GT. Przed zakupem nie zauważyłem, że wymaga ona dodatkowego zasilania, co w tych modelach jest niespotykane. Przeczesałem internet i nie znalazłem ani jednej 8600GT, która posiada takie wejście. Sprzedawca uparcie twierdzi, że jest to taki, a nie inny model.

 

Kartę oczywiście sprawdziłem i jest ona wykrywana właśnie jako 8600GT. Jej specyfikacja zgadza się również z tą podaną na stronie Nvidii.

 

Na jednym z for zasugerowano mi, że może jest to całkiem inny model ze zmodyfikowanym biosem. Tylko po co ktoś by to robił?

 

Ktoś pomoże mi rozwikłać tę zagadkę? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalny 8600, nie szukaj dziury w całym. Przepłaciłeś za tą kartę, za tyle powinieneś kupić co najmniej 9600gt.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stronie MSI i nie znalazłem ani jednej identycznej karty, ale jeśli twierdzisz, że takie 8600GT są, to mnie trochę uspokoiłeś. Dołączona grafika

 

Niestety musiał to być co najwyżej model 8600GT z prostego powodu: został kupiony do Della Optiplex 745 z 305-wattowym zasilaczem (muszę jeszcze tylko nabyć odpowiednią przejściówkę zasilającą z SATA na MOLEX). No i właśnie zmartwiło mnie te dodatkowe zasilanie. Producent podaje, że można do tego komputera wsadzić kartę o maksymalnym poborze prądu wynoszącym 75 Watt, czyli tyle ile daje PCI-E 1.0. Nie wiem ile taki GeForce z dodatkowym zasilaniem, wymaga tak naprawdę mocy. Nie chcę zajechać sprzętu.

 

Co do ceny tej karty... Wydaje mi się atrakcyjna biorąc pod uwagę fakt, że jest nowa i ma 12-miesięczną gwarancję.

Edytowane przez Player 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...