Skocz do zawartości
Martinii

Wybor systemu/czujnikow parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Od kilku dni jestem wlascicielem Forda Focusa, w ktorym nie ma fabrycznie zalozonych czujnikow cofania. Z poprzedniego auta (Rover 25) jestem tak przyzwyczajony do czujnikow, ze nie wyobrazam sobie teraz ich nie miec. Poczytalem i w zasadzie mam 3 opcje:

 

1. Valeo (koszt systemy to okolo 230 zl)

2. Amervox (koszt systemu to okolo 370 zl)

3. oryginalne, uzywane (koszt systemu to okolo 350 zl)

 

Najchetniej wzialbym opcje 3, ale np teraz na allegro jest jedna sztuka i w dodatku nie kompletna.

Dodam, ze absolutnie nie potrzebuje wyswietlacza. Wystarczymi pikadlo, ale wyrazne. Co mozecie mi polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://stig.pl/produkty.php?id_produktu=520&id=101#dol

 

Mam takie, wiem, że to chinole pospolite, ale działają bardzo dobrze. Wyświetlacz jest mały, a zarazem czytelny. Montaż banalny jeśli chodzi o same czujniki, gorzej ze zdjęciem zderzaka, ale to kwestia samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też je mam i jestem zadowolony. 0 m na wyświetlaczu to mniej niz 5 cm do przeszkody. Nie miałem problemów z działaniem przez to ze są czujki brudne. Mam je od jesieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wiercił w zderzaku, to podłóż sobie jakieś drewienko od drugiej strony, albo rób to bardzo delikatnie, bo jak już wywierci się dziura stracisz opór na wiertarce i wrzecionem można dotknąć do zderzaka i go lekko porysować. Dowiedziałem się o tym po pierwszym otworze:) Jakoś już to ogarnąłem i z daleka nie widać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam valeo:

http://allegro.pl/cz...2489247407.html

 

coś takiego

 

w Lagunie II PH II i całkiem jestem zadowolony, montowane przez poprzedniego właściciela (auto mam od 19 czerwca) i jestem zadowolony, pomiarów wskazań vs rzeczywistość nie robiłem ale jak byś był zainteresowany to mogę to zrobić bez problemu z ewentualnymi zdjęciami, czujniki wykrywają też krawężniki i duże kamienie ale ze względu na dosyć małą szerokość kąta działa to tylko na nieco większych odległościach, pasują do oryginalnych otworów na czujniki (zamiast zaślepki wskakują)

Edytowane przez Zeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to Ci troche pomoze:

 

Dołączona grafika

 

Od siebie dodam, ze u brata dobrze spisuja sie czujki Valeo. Jest sam buzzer. Zamontowany jest na slupku C w Avensisie kombi a i tak slychac go mocno i wyraznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...