Skocz do zawartości
tanx

Rejestracja auta z Niemiec po wygaśnieciu tymczasowego OC, jestem wbity w nowy Brief

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Otóż moja sytacja wygląda tak. Aktualnie pracuję w Szwajcarii jednak w wolnym czasie zakupiłem auto w Niemczech i w tą środę udałem się do urzędu celem zarejestrowania auta na tablice tymczasowe, wykupiłem tablice na 15 dni oraz ubezpiecznie. Plan był taki, że w ten weekend mój ojciec autem wraca do PL a następnie auto stoi do połowy września w garażu do mojego powrotu i wtedy rejestruję i opłacam.

 

ALE w czasie rejestracji został mi zabrany mały Brief a na dużym zostały wbite wielkie pieczątki że Ungulting z datą 1 sierpnia. Wystawili mi nowy mały i duży brief na moje dane, a na małym briefie z tyłu widnieje data 15 sierpnia(koniec OC) i w związku z tym czy będę miał problemy z rejestracją w PL?

 

Chciałem, zrobić tak, że w razie czego powiedzieć, że auto przywiezione na lawecie a do wrzesnia stało w Niemczech, ale skoro ja jestem w dowodzie teraz i data wystawienia 1 sierpnia to nie bedą się czepiać, że powinienem tam w 7 dni zarejetsrować w Polsce, o braku OC później nie wspomnę?

 

pozdrawiam i dziękuję za porady

tanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja to mały pikuś ale latanie za urzędem celnym, skarbowym, opłaty jakieś zje***-ekologiczne itd nie chce starszym tego wszystkiego na głowę zwalać mają i tak dużo roboty chciałem wszystko załatwić we wrzesniu ale na spokojnie jak wrócę do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotreek masz racje, ale tu nie chodzi o skonczenie sie rejestracji czy ubezpieczenia bo to sa rzeczy w Niemczech i w PL nikogo to nie obchodzi, problem rozchodzi sie o akcyze i urzad skarbowy gdzie terminy sa krotkie (2tyg) na zlozenie wnioskow od zakupu, a ja umowe kupna-sprzedazy mam na 15 lipca... a nie moge nawet przerobic na wrzesien bo 1 sierpnia wystawili na mnie nowy brief ktory bede zdawac przy rejestracji.

 

I setno sprawy jest takie czy to 2 tyg to w przaypadku aut sprowadzonych jest od zakupu czy tez od przekroczenia przez auto granicy polskiej. Jesli to drugie wtedy nie ma problemu bo jak cos auto przyjechalo we wrzesniu na lawecie, ktoś się orientuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I setno sprawy jest takie czy to 2 tyg to w przaypadku aut sprowadzonych jest od zakupu czy tez od przekroczenia przez auto granicy polskiej. Jesli to drugie wtedy nie ma problemu bo jak cos auto przyjechalo we wrzesniu na lawecie, ktoś się orientuje?

 

czas liczy się od daty na umowie k/s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...