Skocz do zawartości
MaZZeo

System plików uszkodzony na W7

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku

 

Zaczęło się od tego, że zauważyłem w Avirze wyłączoną ochronę (Avira Guard), której nie dało rady włączyć. Po prostu klikając na "activate" nie działo się nic. Zrobiłem skan systemu, gdzie wykryło mi 3 viry (z czego jeden plik to było jakieś mp3 z innej partycji, które słuchałem od dawna), poddałem kwarantannie/usunąłem ale nadal te wyłączone Avira Guard nie dawało mi spokoju więc postanowiłem przeinstalować program.

 

Po resecie tuż po odpaleniu systemu pojawiło się okno edytora rejestru co już mnie zaniepokoiło. Zainstalowałem z powrotem Avirę (jakaś nowsza wersja ściągnięta z dobreprogramy), ale problem nadal został - nie dało się włączyć PC realtime protection (pasek dochodził do połowy po czym wyłączało się). Dałem kolejnego resa.

 

I tu włączyło się sprawdzanie spójności plików na dysku systemowym C. Z tymże zanim ledwie się zaczęło to on już kończył ta operację z komunikatem

 

Nie można ustawić flagi "chkdsk ran once"

Po czym resetował się. I tak w kółko póki nie kliknąłem klawisza by pominął to sprawdzenie.

 

Wraz z wejściem do systemu znowu odpala się okno edytora rejestru.

 

I tutaj najciekawsze bo połowa programów przestała działać np. nie mogę odpalić firefoxa czy gg, za to google chrome działa bez zarzutu.

 

Dopiero po 5-10 minutach od odpalenia systemu wszystko wraca do normy - nagle zaczynają działać programy które są odpalane wraz z systemem np. Steam

 

Skierowanie się do opcji przywracania systemu na nic, bo przy jego próbie pojawia się komunikat

 

system windows wykryl uszkodzenie systemu plikow na dysku Dysk lokalny ©. Musisz sprawdzić błędy na tym dysku, aby można było go przywrócić

Tak poza tym wszystkim to nie widzę żadnych innych objaw - wszystko działa normalnie po tych 5-10 minutach od włączenia się windozy.

 

Czyżby przez reinstalacje antyvira coś się z rejestrem powaliło? Da radę to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...