Skocz do zawartości
c45per

wymienić, czy zmienić platformę? (możliwie najtańszy koszt)

Rekomendowane odpowiedzi

Parafianie!

 

Krótko i na temat

 

W komputerze z sygnatury umarł procesor (moja wina i się tego wstydzę - ułamałem pina i nie trybi), więc rodzi się pytanie czy kupić phenoma x4, czy też zmienić na Intela i kupić na start celerona g530. Jeśli tak, to jakie mobo do tego?

 

 

Jestem ograniczony finansowo i muszę wziąć stuff na raty (w dodatku ograniczone - max. 500zł)

 

Komputer używany rekreacyjnie czyli do diabolo, neta, nowego nfs który wyjdzie. Żadne profesjonalne zastosowania)

 

P.S - wiem, że drogo, ale zakupy w komputroniku. Pod h61 płyty czymś szczególnym się różnią?

 

 

P.P.S - czy GA-B75M-D3 to dobra płyta? Bo w 500zł mogę wyrobić się w B75. Jestem niedzisiejszy w Intelu tak więc jeśli warto zakupić b75(prośba o wypisanie wszystkich za) to będę skłonny rozważyć

Edytowane przez c45per

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już płytę na AM3, to najrozsądniejszym wyjściem wydaje się zakup samego procesora, np. Phenoma II X4 965:

http://www.skapiec.p...t/1/comp/642182

Wydajnościowo porównywalny z i3-2100 od Intela za ok. 470 zł (delikatnie słabszy), znacznie szybszy od Celerona G530. Jeśli kupiłbyś Celerona G530 i płytę na B75, to prawdopodobnie prędko byś nie zmienił procesora na i5, skoro już teraz musisz kupować sprzęt na raty, a tak od razu masz szybki, czterordzeniowy procesor, który spokojnie starczy Ci przynajmniej na najbliższe 2 lata, bez konieczności wymiany płyty głównej.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...