Skocz do zawartości
greg sd

Zestaw do gier [ok. 6200pln] Prośba o ocenę.

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, źle przeczytałem, też mi to nie pasowało ale tak bywa, czasami człowiek musi palnąć jakąś głupotę Dołączona grafika

Nie zmienia to faktu, że sami propagujecie watomanię (jak to ładnie ująłeś) w zestawach komputerowych, poza tym to od zawsze było forum o o/c i jakoś tak z przyzwyczajenia zawsze doradza się ludziom mocniejsze PSU żeby mieli zapas - nie twierdziłem, że 480W nie wystarczy, po prostu wg mnie jak tylko zacznie się bawić w o/c to może się to PSU spocić...

 

Dlatego zawsze trzeba się upewnić co przedstawia dany wykres. Jest kilka portali, które podają w przybliżeniu pobór mocy samej karty graficznej, ale jest z tym trochę zabawy. Jeden sposób to pomiar poboru mocy platformy z kartą, a potem tej samej platformy, ale działającej na zintegrowanym w procesorze IGP - potem należy wyliczyć różnicę i mamy nie tyle pobór mocy GTX'a co różnicę pomiędzy GTX'em, a integrą Intela - ta pobiera maluśko W, więc opcja prawie dokładna. Drugi to mierniki mierzące nie tylko to ileż energii płynie przewodami do grafiki, ale także ile karta dostaje ze slotu PCI-Express. Pracochłonne i wymagające, więc większość podaje pobór mocy całej platformy. My testujemy na LGA1366 i nie ma wątpliwości, że Bloomfield w platformie testowej "żre" wiele więcej od Ivy Bridge.

 

Właśnie dlatego w przyszłym miesiącu w zestawach będzie także mój wkład, bo mianowana mnie na komisarza ds. zestawów. Obecnie jest w nich wiele niedociągnięć i wad o zmianę których prosić autora można wielokrotnie, ale niestety bez skutku. Dodam tylko, że i tak są w wielu względach skorygowane! :P

 

Tak jak pisałem, platforma ta będzie obciążać zasilacz w optymalnym stopniu, bo w okolicy 65% mocy w stresie.

 

Co do reszty to zakończmy rozmowę bo mamy zupełnie inny pogląd na szybki komputer do grania za 6200...

 

A to dlatego, że Ty chcesz złożyć optymalny zestaw za 6200 zł i poza zasilaczem dobrze Ci to idzie. Tyle tylko, że autor chce zestaw tylko i wyłącznie do gier o czym pisał, więc nie płaćmy za nic co nie daje więcej FPS ;) Ja uczyniłbym te konfigurację jeszcze bardziej "ascetyczną".

 

Autorze!

Określ ostatecznie czy planujesz podkręcić procesor. Gorąco do tego namawiam, ale jeśli nie chcesz to warto zmienić kilka komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak z mojego użytkowania, po co 16gb a no po to żeby wyłączyć całkowicie plik stronicowania

 

I co ci daje wyłączenie swapu , poza problemami z niektórymi aplikacjami? System praktycznie nie używa swapu w normalnym użytkowaniu , w rejestrze masz wpis po przekroczeniu 80% wykorzystania pamięci fizycznej system zaczyna korzystać ze swapu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje nic podkręcać, ponieważ nie chce mi się w to już bawić. Czas gdy bawiłem się w suchy lód, chłodzenia wodne itp się skończył.

 

Potrzebuje maszynkę do gier w stylu PS3- włączam, gram, wyłączam nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem to możesz miec i z płytą za 1500zł tego ci nikt nie zagwarantuje, ale jak nie chces kręcić to bedzie ok

"I co ci daje wyłączenie swapu , poza problemami z niektórymi aplikacjami? System praktycznie nie używa swapu w normalnym użytkowaniu , w rejestrze masz wpis po przekroczeniu 80% wykorzystania pamięci fizycznej system zaczyna korzystać ze swapu. " a no to że niektore gry np bf2 bf3 przy właczonym swapie lubia sobie pochrupać dyskiem, co powoduje microprzycięcięcia, jedyna aplikacja z ktora miałem problemy z powodu braku swapu to warhamer40000, tak cały czas bezkolizyjnie juz od kilku lat, choć nie wykluczam że są też inne które swapa wymagają, po z tym przy obecnych cenach 16gb można miec za 420zł wiec czemu nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma bodajże trzy modele GTX 680 i Gainward także - różnią się chłodzeniem, taktowaniami i ilością VRAM. Także podaj linki do konkretnych kart ;)

 

Jeśli mowa o Z77 to ciężko o płytę niezawodną, bo to młody chipset. Brać coś od Asusa, MSI lub Gigabyte dla 3-letniej gwarancji. Swoją drogą ostatnio widziałem i5-3450 podkręconego do blisko 4GHz pomimo braku odblokowanego mnożnika! A właśnie takie taktowanie znacznie podnosi minimalny FPS w trudnych sytuacjach, więc jeśli B75 kosztuje 300 zł, a Z77 340 to lepiej dopłacić i za np. za rok można zawsze trochę podkręcić BCLK i mnożnik +4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma bodajże trzy modele GTX 680 i Gainward także - różnią się chłodzeniem, taktowaniami i ilością VRAM. Także podaj linki do konkretnych kart Dołączona grafika

 

Jeśli mowa o Z77 to ciężko o płytę niezawodną, bo to młody chipset. Brać coś od Asusa, MSI lub Gigabyte dla 3-letniej gwarancji. Swoją drogą ostatnio widziałem i5-3450 podkręconego do blisko 4GHz pomimo braku odblokowanego mnożnika! A właśnie takie taktowanie znacznie podnosi minimalny FPS w trudnych sytuacjach, więc jeśli B75 kosztuje 300 zł, a Z77 340 to lepiej dopłacić i za np. za rok można zawsze trochę podkręcić BCLK i mnożnik +4.

 

Co do karty to chciałbym najlepszą z tych:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-gtx680-2gb-426018336-2500-483504

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx680-dc2o-2gd5-476357

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-680-2gb-ddr5-256-bit-gtx680-dc2t-2gd5-478712

 

chyba że jest coś lepszego w podobnej cenie?

 

Co do MB to która z tych jest najbardziej opłacalna w dwóch wariantach:

1. Bez podkręcania

2. W przypadku gdyby jednak....

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/0.00,0.00,,,,25.82.151,,,,8173O501199,8172O614137/1/#product_list

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...