Skocz do zawartości
rudy178

Nowy Zestaw na Core i5. Jakie części dobrać?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zamiar złożyć nowego kompa od podstaw i mam zagwozdkę nad zestawem. Sprzęt ma być do OC, gier, filmów i neta.

 

Oto on:

 

1. Płyta: ASUS P8P67 PRO (370zł) albo ASRock Z68 Extreme4 Gen3(560zł)

2. Dysk SSD: Mushkin Chronos 60GB (260zł) albo OCZ Vertex 3 60GB (320zł)

3. Proc: i5-2500k bądź i5-2400

4. RAM 8GB 1600: Mushkin (RedLine Enhanced albo Radioactive) albo Corsair Dominator GT albo KINGSTON HyperX (T1 albo Genesis) (max 250zł)

5. Chłodzenie: Noctua NH-U9B SE2 (230zł)

6. Obudowa: Chieftec Libra LF-01B (325zł)

 

 

(te dwie rzeczy posiadam na starym kompie i przechodzą do nowego)

Grafa: EVGA e-GeFOrce 9800 GX2

Zasilacz: OCZ FATAL1TY 550W

 

i teraz kilka pytań (ułożone są cyferkami tak jak zestaw):

 

1. Którą polecacie? Czytam cały czas testy i raz lepsza jest asusa raz asrocka. Cena tez prawie 200zł różnicy.

2. Mushkin z testów dorównuje OCZ Vertex'owi 3, ale jest tańszy. Może polecicie jakiś inny?

3. Tutaj nie mam pytań.

4. Cieżka decyzja.... wszystkie praktycznie na jednym poziomie.

5. Z testów wynika, że jedno z lepszych chłodzeń i w miare cenowo też jest. Czy polecacie je czy może jakieś inne?

6. Na benchmarku ostatnio był test, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, wiem że dużo jest obudów, także może polecicie jakaś inną do max 300? Im mniej kosztuje to lepiej, chodzi mi o zachowanie ceny co do jakości.

 

Może ktoś z Was posiada jakieś części, które chciałbym zakupić. Bym był wdzięczny za podpowiedź i pomoc, gdyż siedze nad tym zestawem od tygodnia.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. P67 Pro3

2. Aleś wybrał... Vertex 4 lub Crucial M4 lub Samsung 830.

3. 2400 ma zablokowany mnożnik. Jeśli 3570K jest kilka zł drożej to dopłać

4. Ke? 8GB 1600 to koszt około 170 zł - bierz co tańsze z dobrą gwarancją i niskim napięciem

5. Najlepsze to będzie True Spirit 140 za około 180 zł w morele.net

6. Spójrz np. na Regnum L50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. P67 Pro3

2. Aleś wybrał... Vertex 4 lub Crucial M4 lub Samsung 830.

3. 2400 ma zablokowany mnożnik. Jeśli 3570K jest kilka zł drożej to dopłać

4. Ke? 8GB 1600 to koszt około 170 zł - bierz co tańsze z dobrą gwarancją i niskim napięciem

5. Najlepsze to będzie True Spirit 140 za około 180 zł w morele.net

6. Spójrz np. na Regnum L50

 

 

1. Wlasnie podjalem wybor na te plytke

2 . Ok, spojrze na testy

3. dzieki za info

4. Wlasnie przeczytalem artykul i pisali to samo

5. A co sądzisz o Scythe Grand Kama Cross albo Thermaltake Contac 29 albo Thermalright HR-02 Macho.

6. Fajna obudowa, czytałem dzisiaj testy, zastanawiam się nad nia albo nad Chieftec Libra LF-01B. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Nasz portal ma jedną z lepszych baz testów SSD, więc zapraszam do czytania ;) Wnioski i tak zapewne wyciągniesz takie, że warto kupić 830, M4 lub Vertexa 4.

5. GKC jest trochę mniej wydajne od Mugena 2, ale to fajne chłodzenie horyzontalne do wąskich obudów typu tower lub innych typu desktop, HTPC itp Contac to taki tani cooler pozwalający na utrzymanie rozsądnych temperatur i ciszy czyli pierwszy model o jakim wypada pomyśleć chcąc zmienić standardowe chłodzenie. Macho to jeden z najwydajniejszych nie tylko do 200 zł, ale nawet drożej ciężko o coś lepszego. Jest jednak polecony przeze mnie True Spirit 140, który moim zdaniem ma najwięcej sensu. Jedyna wada to jego wysokość, ale...

6. ..właśnie dlatego poleciłem obudowę, która bez problemu go zmieści. Cziefa widziałem raptem jedną recenzję i choć pozytywna to trochę mało bym mógł się swobodnie na temat tej obudowy wypowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Nasz portal ma jedną z lepszych baz testów SSD, więc zapraszam do czytania Dołączona grafika Wnioski i tak zapewne wyciągniesz takie, że warto kupić 830, M4 lub Vertexa 4.

5. GKC jest trochę mniej wydajne od Mugena 2, ale to fajne chłodzenie horyzontalne do wąskich obudów typu tower lub innych typu desktop, HTPC itp Contac to taki tani cooler pozwalający na utrzymanie rozsądnych temperatur i ciszy czyli pierwszy model o jakim wypada pomyśleć chcąc zmienić standardowe chłodzenie. Macho to jeden z najwydajniejszych nie tylko do 200 zł, ale nawet drożej ciężko o coś lepszego. Jest jednak polecony przeze mnie True Spirit 140, który moim zdaniem ma najwięcej sensu. Jedyna wada to jego wysokość, ale...

6. ..właśnie dlatego poleciłem obudowę, która bez problemu go zmieści. Cziefa widziałem raptem jedną recenzję i choć pozytywna to trochę mało bym mógł się swobodnie na temat tej obudowy wypowiadać.

 

5. A dlaczego właśnie True Spirit 140 zamiast Macho? Co ma takiego w sobie, czym zachęca?

6. Chieftec ma wymiary:

(DxWxH):485mm x 200mm x 490mm (max CPU cooler height:165mm)

a Silentium ma:

(DxWxH):540mm x 209mm x 496mm (max CPU cooler height: 178mm)

 

Więc na czifa nie wejdzie True Spirit 140 bo ma 170mm, a Macho na styk wejdzie bo ma 162mm. Scythe GKC ma 137mm, wiec sie zmiesci na spokojnie.

 

Natomiast mam wątpliwości co do Regnum'a L50:

Tu ma same plusy:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/SilentiumPC_Regnum_L50_Pure_Black_-_test,_cena_i_opinie-4281.html

Tu też

http://pccentre.pl/article/show/silentiumpc-regnum-l50-pure-black/id=17855;page=6

 

i tu

http://www.frazpc.pl/artykuly/920312-3,Test_obudowy_SilentiumPC_Regnum_L50_Pure_Black.html

 

 

Natomiast tutaj sporo minusów ma

http://pcarena.pl/testy/show/test-obudowy-silentiumpc-regnum-l50-pure-black-wysoka-jakosc-w-dobrej-cenie,6.html

 

A Czif ma same plusy, nie ma tak dużej rozbieżności.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/chieftec-lf-01b-test.html

 

oraz tu

http://www.overclock.pl/articles/show/id/442,

 

są tylko te dwa.

 

 

Czy mógłbym prosić, jeśli nie będzie problemu o pomoc w rozwiązaniu problemu z obudowy? Bardziej przekonuje mnie czif, ale nie wejdzie te chłodzenie które Pan poleca. Macho na styk wejdzie. Jakieś inne sugestie co do chłodzenia? Albo jakąś inną obudowę do 300zł ciekawą? Polecają również obudowe. Cooler Master HAF 912 Plus.

 

A jeszcze jedno pytanko, co do obudów obu to czy brak otworu na wtyczkę EPS12V 8-pin jest jakimś dużym i ważnym minusem?

 

Dziękuję z góry za odpowiedź i poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Polecałem, bo jeszcze przedwczoraj był dostępny za 180 zł czyli taniej od Macho od którego jest wydajniejszy. W takiej sytuacji jednak Macho będzie najkorzystniejszym wyborem.

6. PCArena się trochę czepia.. Wypadałoby, żeby ten sam recenzent otrzymał teraz Chiefteca :P

 

Jest to wiązka zasilająca procesor i niestety zwykle nie jest odpowiedniej długości, a producenci płyt głównych wtyczkę umieszczają na górnej krawędzi płyty. Brak otworu to nie jest wielka wada, bo oznacza mniej więcej tyle, że albo przewód poprowadzisz bocznym otworem i potem nad płytą albo go braknie i jedyną opcją będzie na przełaj tj od zasilacza do wtyczki - na widoku, a nie za tacką.

 

HAF nie ma filtrów przeciw kurzowi, kontrolera obrotów i USB 3.0 na froncie, a i sam front przez te wszystkie dziury będzie się prosił o kurz - znacznie gorzej te wypustki i mesh wyczyścić, a w Regnum to co gładkie przecierasz szmatką, natomiast dalej czyścisz filtry.

 

Są jeszcze: Define Core 3000 i ARC, Corsair 300R i 400R, CM Storm Scout i Dominator II, Bitfenix Shinobi, Xigmatek Midgard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Polecałem, bo jeszcze przedwczoraj był dostępny za 180 zł czyli taniej od Macho od którego jest wydajniejszy. W takiej sytuacji jednak Macho będzie najkorzystniejszym wyborem.

6. PCArena się trochę czepia.. Wypadałoby, żeby ten sam recenzent otrzymał teraz Chiefteca Dołączona grafika

 

Jest to wiązka zasilająca procesor i niestety zwykle nie jest odpowiedniej długości, a producenci płyt głównych wtyczkę umieszczają na górnej krawędzi płyty. Brak otworu to nie jest wielka wada, bo oznacza mniej więcej tyle, że albo przewód poprowadzisz bocznym otworem i potem nad płytą albo go braknie i jedyną opcją będzie na przełaj tj od zasilacza do wtyczki - na widoku, a nie za tacką.

 

HAF nie ma filtrów przeciw kurzowi, kontrolera obrotów i USB 3.0 na froncie, a i sam front przez te wszystkie dziury będzie się prosił o kurz - znacznie gorzej te wypustki i mesh wyczyścić, a w Regnum to co gładkie przecierasz szmatką, natomiast dalej czyścisz filtry.

 

Są jeszcze: Define Core 3000 i ARC, Corsair 300R i 400R, CM Storm Scout i Dominator II, Bitfenix Shinobi, Xigmatek Midgard

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Co do obudów: Jedyna jaka mi sie spodobała wsród wymienionych i odpowiada moim potrzebom(min 2 usb 2.0 i panel koniecznie u góry) to CM Storm Scout. Reszta ma troche minusów.

 

Raczej (zdecydowanie) jednak wezmę te Regnum, ma przynajmniej miejsce na ułożenie kabli. a i na YT fajne recenzje są. I jest troche tańsza od reszty.

 

Więc wejdą mi oba wentylatory(oba TT), oba są również po 190zł, więc rozumiem, że brać True Spirit 140?

 

A i co do ramów to wybrałem w miare okej moim zdaniem Kingston'y HyperX'y Grey Series, są też T1, ale sądze, ze te pierwsze mi wystarczą.

 

I teraz pytanie, na Morele.net są dwie wersje: Intel XMP X2 oraz Plug and Play, czym one sie różnią?

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-8gx-433757/

 

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-plug-n-play-khx1600c9d3p1k2-8g-398293/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zestaw końcowy będzie taki:

 

1. Płyta: ASUS P8P67 PRO

3. Proc: i5-2500k

4. RAM 8GB 1600: KINGSTON HyperX Genesis Grey Series

5. Chłodzenie: TT True SPirit 140

6. Obudowa: SilentiumPC REgnum L50 Pure Black

 

Dysk SSD pominąłem celowo, póki co wstrzymam się z jego zakupem.

Taki zestawik rozumiem mi starczy ze spokojem? Z dobrym chłodzeniem, obudową i resztą podzespołów? :) Jeśli coś do zmiany w zestawie to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie planujesz dokonać zakupu? Czemu ta płyta?

 

VOBIS i MORELE. Na firme bede brał.

 

Cenowo jest 40zł różnicy, a Asus to jednak asus, recenzje ma bardzo dobre. aczkolwiek Asrock tez sie poprawił po przejęciu Abita i robi co raz to lepsze płyty, ale no jakos nie jestem przekonany do końca co do niego. Na forach polecaja w 70proc wiecej Asusa. Także stąd mój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy tak polecają. Seria ROG dla SB ląduje na gw nonstop, a samo P67 od Asusa miało przeboje z multibootami. Natomiast P67 Pro3 jest piekielnie sprawdzoną płytą ;) W każdym razie nie lepiej i5-3570k + Z77? Później byłoby łatwiej sprzedać. Co w Vobisie bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy tak polecają. Seria ROG dla SB ląduje na gw nonstop, a samo P67 od Asusa miało przeboje z multibootami. Natomiast P67 Pro3 jest piekielnie sprawdzoną płytą Dołączona grafika W każdym razie nie lepiej i5-3570k + Z77? Później byłoby łatwiej sprzedać. Co w Vobisie bierzesz?

 

Seria ROG dla SB? a po rozwinieciu skrótu co to jest?

 

Wiem, że ma przeboje z Multibootami. Z77 jest drogie. Preferowałem P67 albo Z68. Aha i Asrock ma mało usb na tyle a potrzebuje min 6 na tyle.

 

W Vobisie biore Płyte bo najtaniej mają. Chciałem chłodzenie scythe jescze, ale zmienilem na TT.

 

Reszta na morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ty fora czytałeś, że polecają w 70% Asusa, że ASRock przejął Abita, nie znalazłeś natomiast informacji, że dla SB wskazane są pamięci 1,5V i wybierasz:

 

Czyli zestaw końcowy będzie taki:

4. RAM 8GB 1600: KINGSTON HyperX Genesis Grey Series

 

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 8 USB mają obie płytki :P W Asusie są dodatkowo dwaUSB/eSATA chyba.

 

Z77 drogie nie jest tylko w tej cenie MSI G43 ma dość biedną sekcję.

 

O jakich wentylatorach TT piszesz? Po co Ci wentylatory - chcesz zmieniać te w obudowie?

 

Z pamięciami to ogólnie zbędne szaleństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TT mi sie pomylilo. Chodzilo mi o Macho i True Spirit 140. Generalnie szukam plyty do 550 max. Jest jakas godna polecenia z77 ktora dorownuje badz jest troche lepsza niz p8p67 to chetnie o niej poczytam i wezme pod uwage.

 

A dlaczego poleca Pan Z77? Wiem, ze jest nowszy, a cym sie jescze rozni od p67?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ty fora czytałeś, że polecają w 70% Asusa, że ASRock przejął Abita, nie znalazłeś natomiast informacji, że dla SB wskazane są pamięci 1,5V i wybierasz:

 

 

Dołączona grafika

 

Zagraniczne fora, wiara pisze różne rzeczy.

 

Faktycznie dla SB są 1.5v Nie sprawdziłem i bym kupił 1.65v. Dziękuję Ci za tę informację, Dlatego dołoże 30zł i bede miał te hyperx na 1.5v.

 

Artykuł i np. Z77 Extreme4 choć pewnie uznasz, że mało USB na tyle. Swoją drogą używasz aż sześciu? To tylko propozycje, ale warto pomyśleć o IB także. Płyty na Z77 są już od 350 zł także.

 

Co z pamiątkami?

 

 

Co do ramów to na morele i na ceneo w zakresie do 170 do 200zł to te kingstona są ok, mają CL9 i 1.5 napięcie no i są za 185zł, wiec praktycznie najtaniej.

 

Z77 podaruje sobie, droższe są płyty niż starsze czipsety, a i zintegrowana grafika nie jest mi potrzebna. Mojego 9800 gx2 bede zmieniał na jakiegoś geforce 560 albo coś podobnego. Wole zrezygnować z dysku SSD i droższej płyty i dołożyć do grafiki.

 

Czyli zostajemy przy tym zestawie co zamiescilem wyzej?

 

1. Płyta: ASUS P8P67 PRO

3. Proc: i5-2500k

4. RAM 8GB 1600: KINGSTON HyperX Genesis Grey Series 1.5v CL9

5. Chłodzenie: Thermalright True Spirit 140

6. Obudowa: SilentiumPC REgnum L50 Pure Black

 

Edytowane przez rudy178

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uparcie brniesz w te Grey Series mimo, że mają napięcie 1,65V dla 1600MHz zamiast wziac te Plug n Play to ja nie wiem.

Tym bardziej, że PnP są tańsze. Twoja sprawa.

 

"4. RAM 8GB 1600: KINGSTON HyperX Genesis Grey Series 1.5v CL9"

 

napisalem tutaj wyraznie 1.5v i napisalem rowniez "Dlatego dołoże 30zł i bede miał te hyperx na 1.5v." bo te na 1.65 kosztuja 160zł a te PnP na 1.5 190zł.

 

Na ceneo te 1.65 sa za 160 a na morele 1.5 za 190zł.

Edytowane przez rudy178

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać linka do morele?

Opierałem się głównie na tym co linkowałeś w poscie #7

 

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-plug-n-play-khx1600c9d3p1k2-8g-398293/

 

http://www.ceneo.pl/12205587;02316.htm tu nawet taniej troszke.

Edytowane przez rudy178

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do coolerka, to którego wziąć? TS 140 czy HR-02 Macho?

 

TS 140 : Morele - brak, Ceneo - 200zł

Macho: Morele - 190, Ceneo - 180zł

 

Patrzeć na cene? Czy nie ma co sie tym kierować?

Edytowane przez rudy178

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze odnośnie zasilacza, bo juz nabyłem wszystkie części:

 

1. Płyta: ASUS P8P67 PRO

2. Proc: i5-2500k

3. RAM: KINGSTON HyperX Genesis Grey Series

4. Chłodzenie: TT True SPirit 140

5. Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black

6. Dysk: Samsung SpinPoint F3

7. Grafa: EVGA GeForce 9800 gx2

8. Zasilacz: OCZ Fatal1ty 550W

 

 

Chodzi mi o kręcenie, czy wystarczy ten co mam, czy kupić ciutke wiekszy ?? (Corsair 620HX lub Seasonic S12-650 Energy+)

 

Grafe bedę zmieniał w przyszłym roku na GF 560Ti, a pozera ona mniej Watt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...