Skocz do zawartości
Sargon Ankro

LG IPS234(5/6)V-PN lub zamienniki (do 700 zl)

Rekomendowane odpowiedzi

Houk.

 

Chciałem kupić monitor LG IPS235V-PN, po wielu tygodniach szukania informacji i decydowania sie, w koncu sie na niego zdecydowałem. Niestety, jak na j...na złość, teraz 5-tki nie idzie dostać a wszędzie wprowadzają 4-kę. Że niby lepsza, ale testów żadnych nie ma, a na stronie LG też są tylko szczątkowe informacje. Ktoś już kupił i podzielił się wrażeniami na pcmonitors.org:

Bought the IPS234 today for $170.00. Good price but disappointed:

1. Stops after about 15 minutes when connected to PC with HDMI cable (not provided). Manual suggests that PC/HDMI connection may be incompatible.

2. This model is not listed on the LG website; consequently could not register it or get technical support.

3. Could not install dual package (version 2.9) software because it conflicted with Widows 7 professional. This software presumable lets you control display settings from the PC.

4. Manual display settings on the base of the monitor are awkward to use – basically useless.

 

 

I am using this monitor with three others on two video cards.

Oprócz tego monitor niby żre mniej prądu w STAND-BY. Ale nic poza tym.

 

A 5-ki ze sklepu, z którego się zaopatruje i do którego mam najbliżej, to niestety nie kupie, bo nie ma u ichnich dostawców.

 

Dlatego pytanie:

Jaki monitor 23" mogłby być dobrym (lub lepszym) odpowiednikiem w/w LG z serii IPS5, w tej samej cenie (lub do 700 zl)?

 

Zastosowania monitora:

- 90% praca biurowa (pisanie kodu i szukanie informacji na internecie)

- 10% rozrywki podczas przerwy w pracy Dołączona grafika (czyli siedzenie na internecie, jutuby i inne rzeczy)

 

Fajnie gdyby miał port HDMI i DVI jednocześnie.

 

Proszę o porady i pozdrawiam Dołączona grafika

Edytowane przez Sargon Ankro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o alternatywę to brałem ostatnio LG IPS235P-BN z ciach pewnego sklepu.

Test na prad.de (po niemiecku)

http://www.prad.de/n...lg-ips235p.html

 

Jeśli szukasz czegoś stricte do pracy biurowej to polecam raczej 24" 16:10 ze słabym AG (przyjemniejsza dla oka biel).

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24" - az tak nie potrzebuje. mialem przez pewien czas 23" samsunga (nie pamietam modelu) i było ok, takze powinno mi wystarczyc (pomimo ze ma w pionie te 120 px mniej), ale sądze ze da rade na tym przebolec.

 

Koniec końców chyba zdecyduje się na tego IPS234V-PN. Ludzie (ci co kupili) raczej sobie chwalą i nie mają zastrzeżeń, niektórzy nawet twierdzą że w porównaniu do poprzedników z serii daje rade. Na prad.de ma ocene "gut", tak samo jak 5-tka. czyli raczej nie ma kroku wstecz, w takim wypadku moze być tylko lepiej ;] Jak przyjdzie, to subiektywnie opisze co i jak.

Edytowane przez Sargon Ankro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc podsumowując wypowiedź.

 

Powyższego LG'ka zakupiłem. Ogólnie jest ok. W skrócie:

- daje całkeim fajny obraz (oczywiście to kwestia gustu, jednak przy skalibrowaniu kolorów "pod siebie" sądze że da radę uzyskać zadowalający efekt, a-ha, nie używałem żadnych profili monitora w systemie operacyjnym, narazie nie mam czasu się tym zająć - może w przyszłości)

- nie jestem estetą, dla mnie wygląda ok (choć ramka i statyw lubią zbierać odciski palców). Niestety, nie daje ona zbytniej stabilności i np. monitor troche sie trzesie np. podczas pisania na klawiaturze.

- możliwość odchylenia monitora w pionie (tak chyba do 30 st)

- powłoka anty-odbłyskowa (zatem widać więcej niż na "lusterku")

- kąty widzenia jak na IPS chyba ok (u mnie monitor jest ustawiony cały czas tak, ze nie patrze na niego pod żadnym kątem zatem nie sprawdzałem jak intensywne jest srebrzenie i zachowanie kolorów itp itd.)

- monitora używam głownie do pracy i internetu, czasem odpali się jakiś film z YTB, nie widzę żadnego przycinania obrazu czy braku ostrości takowego - ogląda się dobrze. Litery są dla mnie wystarczająco ostre.

- nie wiem jak input lag, bo nie testowałem na grach i raczej nie zamierzam.

UPDATE: na grach jest całkiem OK. Był podłączony do PS3, kolorki były całkiem zacne, wyjście audio sprawuje sie bez problemu. Jedynie może trochę czerwień była przyblaknięta, ale to jest do wyregulowania i zależy od odbiorcy. Dodatkowo, jak się patrzy podczas gdy pod kątem na monitor to ew. srebrzenie nie przeszkadza, a zniekształceń kolorów się nie zauważa. Generalnie jest ok.

- menu i obsługa niezbyt intuicyjna, zatem kalibracja i ustawianie monitora pod siebie jest niewygodne

- autokalibracja obrazu przesyłanego przez D-SUB może się nie udać (ja tak mam przy rozdzielczości natywnej), zatem trzeba poźniej poprawiać ręcznie.

 

Koniec końców, monitor w porządku, pomimo paru minusów, ale to głównie menu i konstrukcja. W tej cenie to sądzę, że to dobry nabytek.

 

Tu recenzja po niemiecku: http://www.prad.de/n...ips234v-pn.html

 

A-ha, sprawdźcie czy macie wszystkie elementy do montażu w środku. W moim nie było śrubki, którą można przykręcić monitor do podstawki ;P

Edytowane przez Sargon Ankro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...