Skocz do zawartości
Nurikutek

Składany komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym złożyć komputer praktycznie od zera, zaraz rozpiszę czego oczekuję i liczę na waszą pomoc przy wyborze poszczególnych podzespołów.

Obudowa- dobry obieg powietrza, cicha, przyzwoita cena, z tego co czytałem to lepiej jest gdy miejsce na zasilacz jest u góry niż na dole ponieważ może być problem z kablami, przydało by się usb 3 na przedzie obudowy

Zasilacz- Solidny markowy zasilacz myślę że 450- ok. 500 wat wszystko ładnie utrzyma (w miare możliwości cichy)

Płyta główna- obsługująca procesory socket LGA 1155, fajnie jakby obsługiwała 16 lub 32 Gb ram i usb 3

Ram- 8 Gb powinno wystarczyć, najpopularniejsze fsb 1333 chyba że np. 1600 da wyraźnie lepsze rezultaty( czytałem że dużo osób poleca korsarze, jednak inne firmy też wchodzą w grę)

Procesor- Chciałbym wydajną i opłacalną i3

Grafika- Coś wydajnego do najnowszych gier od radeona, myślę że 600-700 złoty to max na grafike

Dysk Twardy- coś dosyć cichego i szybkiego 500 Gb spokojnie mi wystarczy

Napęd- Jakieś tam dvd byle by bylo gdzie płyte wsadzić

Nie znam konkretnej kwoty jaką mam wydać na komputer, ale umówmy się może poniżej 2500 zł

 

Edit: Przejrzałem polecane na tym forum grafiki i myślę że Radeon HD6870 byłby dobry

http://www.ceneo.pl/12531148

Edytowane przez Nurikutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa- dobry obieg powietrza, cicha, przyzwoita cena

Dobre obudowy fabrycznie wyciszone mają swoje stosowne ceny (vide Fractal Design Define R3 - albo czekaj na Define R4 Dołączona grafika).

 

z tego co czytałem to lepiej jest gdy miejsce na zasilacz jest u góry niż na dole ponieważ może być problem z kablami, przydało by się usb 3 na przedzie obudowy

Problem z kablami dotyczy tylko zasilaczy, które mają za krótkie okablowanie (vide OCZ i inne tańsze marki). Zasilacze, które mają dłuższe okablowanie są naturalnie droższe (vide Antec, High Power czy też XFX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Dołączona grafika

COOLING - heh myślę że wystarczy mi normalna dosyć cicha obudowa nie droższa niż 200-250 zł

Mam pytanie czy do zestawu składanego od zera tak jak ten mój da rade włożyć i5 2500k(w cenie do 2500 zł) +dobra grafika?

Edytowane przez Nurikutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha i dobra obudowa za 260zł - Bitfenix Shinobi.

 

Co znaczy "czy da radę włożyć"? Jak nie masz jeszcze nic wybrane i nie podałeś nawet półki cenowej to można Ci powiedzieć, że da się włożyć wszystko. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógłby ktoś porównać te zestawy i powiedzieć czy w ogóle się opłacają oraz czy są dobrze poskładane?

 

1. http://allegro.pl/i-...2548319645.html

 

2. http://allegro.pl/re...2562427946.html

 

1 Na moje oko 1 zestaw ma lepszą grafike lepszy procesor i 2 razy większy dysk (chociaż 500Gb na pewno by mi wystarczyło) ma za to mniejszy monitor lecz 22 cale powinny spokojnie wystarczyć, ma też mniej ramu ale 8 gb obecnie do wszystkiego wystarcza, ale posiada też tańszą płyte główną jednak jeżeli nie chce się bawić w OC czy ona do 2500k wystarczy?

Proszę o porównanie zestawów, i napisanie który jest lepszy

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw ma jeden mankament - 2500k na płycie z H61 <- trzeba mieć coś nie po kolei, by zrobić taki duet. Można by wziąć ten pierwszy, ale jak chcesz się bawić w OC, to mobo do zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wypowiem się w temacie, gdyż składam podobny zestaw i zmagam się z podobnymi pytaniami ;)

Przed zakupem rozważ czy zamierzasz w ogóle bawić się w OC - za samą literkę K (odblokowane mnożniki) płacisz około 100zł, a i w płytę główną pewnie więcej włożysz. Powinieneś też wtedy pomyśleć nad jakimś chłodzeniem.

Jeżeli nie będziesz kupował dysku i napędu to pewnie się zmieścisz w tych 2.5k zł.

procek i5 2500K ~870zł http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-2500k-lga1155-box,16711.html

płyta Asus P67 Pro3 (B3) ~330zł http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga1155-pciedzwglansataraidddr3,19075.html

Te dwa podzespoły (procek i płyta) pasują do siebie jeżeli będziesz podkręcać procek. Jeżeli nie zamierzasz się w to bawić, to możesz kupić zwykłe i5-2500 (100zł taniej), albo celować w jakiegoś Ivy Bridge, np. 3570 ( http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-3570-ivy-bridge-lga1155-box,33654.html ). Wtedy będziesz mógł kupić inną płytę główną, trochę tańszą.

zasilacz - osobiście wybrałem XFX Core 550W za 255zł, ale Aerocool Strike-X 500W za 210zł też Ci wystarczy

Ram 2x4gb/1333mhz/cl9 goodram, 77zł za sztukę

Zostaje Ci około 1000zł na grafikę. Radeon HD7850 może być dobrym wyborem (sam biorę HD7870, ale mam troszkę większy budżet; cena 7850 to ~1000zł.).

Cena wyjdzie 2500zł +/- 50zł

 

Jeżeli nie masz dysku i napędu z poprzedniego komputera, możesz kupić jakiś tańszy i5 (np. i5-2310), kupić tańszą płytę (wybacz, ale nie wiem co Ci zaproponować) i starczy Ci wtedy na cały zestaw. Podkręcanie raczej nie powinno być potrzebne, taki zestaw i tak starczy na parę ładnych lat. Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłem i za dużo nie namieszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kacperciaster napisałeś że 2 komputer jest badziewnie złożony, może podałbyś jakieś argumenty?

http://allegro.pl/rewelacyjny-komputer-w-atrakcyjnej-cenie-i2562427946.html

Bo ja skłaniam się właśnie ku niemu,

nvidia GeForce GTX 550 Ti średnia grafika (podobno za droga jak na to co oferuje), musze przyznać że ta w 1 zestawie jest znacznie lepsza, ale cóż przyrost wydajności względem mojej aktualnej grafiki będzie kosmiczny

16 Gb ram ktoś kiedyś napisał że ramu nigdy mało :) 16 GB nie jest mi obecnie potrzebne ale jak dają to czemu nie

Dysk jak dysk Sata 3 500 Gb

Obudowa na pewno lepsza od tej w pierwszym zestawie, ale zasilacz jest chyba kupiony razem z obudową (ciekawe czy też markowy)

monitor jest większy o 2 cale (dla mnie im większy tym fajniej) 22 cale również by mi wystarczyly ale jeżeli za tę samą cenę mogę mieć więcej to czemu nie

Procesor jest słabszy ale Core i5 2400 to i tak całkiem dobrze,

Płyta główna jest droższa i na pewno lepsza

Napęd, głośniki, system i ładna klawiatura

Za te cenę (2600) nie dostanę nigdzie nowego zarówno 1 jak i 2 zestawu, prosiłbym o jakieś argumenty jeżeli ktoś mówi że są beznadziejne lub dobre i ponowną ocenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa i zasilacz w tym zestawie są kiepskie (Tracer). i5 2400 może być, ale płyta główna... no nie wiem. Droższa nie zawsze znaczy lepsza (ale i tak jest lepsza od h61). Głośniki ok, monitor ok. Klawiatura to badziew (już lepiej kupić najtańszego logitecha niż tracera) ale powiedzmy może być. No i system. Vista? RLY? No ale ok, moze być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że napisałeś o viście bo ja to przeoczyłem, kijowo z takim systemem kupować

Powiem wam że cena tego 2 zestawu spadła już od początku aukcji o 200 zł ciekawe ... czy to może coś oznaczać czy po prostu sprzedawca chce jeszcze bardziej zachęcić klientów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...