Skocz do zawartości
marcinq123

Silentiumpc fortis + q6600 ? Rozmiar ma znaczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam w sumie 2 pytania.

 

Co sądzicie o połączeniu fortisa i kręconego quada na okolo 3.2 GHz ? Czy ktoś ma takie połączenie w swojej obudowie ?

 

To pytanie poboczne bo ważniejsze dla mnie jest jaka wysokość wynosi od podstawy coolera do żeberek.

 

Zaznaczony wymiar jest na załączonym zdjęciu.

 

Czy może ma ktoś ten cooler i byłby na tyle życzliwy aby zmierzył miarą ten "odcinek" ?

post-190853-0-47913800-1344681387_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis w połączeniu z procami Intela jak dla mnie to takie średnie połączenie. Ma 5 HP ale do procka dotykają tylko 3 więc 2 zewnętrzne się obijają zamiast pracować. Ja bym poszukał czegoś bez HDT.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cały radiator ma 153 mm a wentyl 120 mm i zajmuje "obszar żeberek" więc wysokość od podstawy od żeberek powinna wynieść 33mm, ciekawe ile socket mierzy, z 5 mm ?

 

@Qrchak miałbyś jakieś propozycje równie dobrego chłodzenia w tej cenie jakiej jest fortis ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis w połączeniu z procami Intela jak dla mnie to takie średnie połączenie. Ma 5 HP ale do procka dotykają tylko 3 więc 2 zewnętrzne się obijają zamiast pracować. Ja bym poszukał czegoś bez HDT.

Sorry ale Twoje gdybowanie jest bezzasadne. Popatrz sobie na wyniki Fortisa i przestań takie dziwne rzeczy psiać Dołączona grafika Edytowane przez t.luk
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest gdybanie, miałem Karakorum który jest podobny do Fortisa (HDT, gęstość finów) i zamieniłem go na Mugena. Poza tym napisałem że dla mnie to średnie połączenie. Wszystko zależy czego wymagasz od coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...