Skocz do zawartości
Gejmer

Zestaw do 3000 + kasa za starego PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualny zestaw Intel Core i5-750@2.66GHz + Geforce GTX260 + 3x2GB 1600 MHz CL9 przestał mi wystarczać. Do wszystkiego i niczego. Gry, muzyka, internet nic nie chodzi tak jak na początku Dołączona grafika. Budżet to w sumie 4100zł z lekkim hakiem. Mam dyski twarde, obudowę, zasilacz (600W firmy OCZ) i napęd.

Potrzebuję procesora, płyty, karty graficznej, 2 kości ramu, HDD 1TB, myślałem o SSD 128GB.

Monitor FullHD + zamiar zakupienia jeszcze jednego takiego lub dwóch bo potrzebuję przestrzeni do pracy.

Płyta musi mieć 1 lub więcej slotów PCI. Potrzebuję dodatkowo dysk 1TB.

 

Myślałem o procesorze i5 jakiś nowszy (podkręcanie będzie myślę że 4.2 - 4.5 - 4.7GHz wyciągnę) + nową kartę + 2 x 4GB ramu (wywalić jedną kostkę 2GB i dołożyć dwie czterogigowe - tak będę używać 12GB) chłodzenie do procesora + SSD 128GB.

 

 

Kolega doradził mi coś takiego:

 

"CPU: i5 2500K lub 3570K

GPU: Gigabyte GTX680 2GB

RAM: 2x4GB GoodRam Play 1866 CL9

HDD: Seagate Barracuda ST1000DM003

SSD: Samsung 830D 128GB"

 

Czym różnią się te procesory (słyszałem, że ten droższy jest nowszy i ma hyper threading - co w sumie by mi się przydało w kilku programach [można to wyłączyć bo słyszałem również że wpływa ujemnie na podkręcanie])? Dodatkowo nie podał żadnej płyty głównej.

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Edytowane przez Gejmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomyliło... 3770k ma HT, a nie 3570k. Między 4,2 a 4,7 jest spora różnica w temperaturze. Do 4,2 wybrałbym 3570k, natomiast do 4,7 2500k. Niedawno miałem podobny problem i wybrałem 3570k, tutaj masz ciekawe porównanie: http-~~-//www.youtube.com/watch?v=v1bet2FGKRE Jeżeli brakuje Ci pieniędzy to zastanów się nad GTX670, róznica w cenie dość spora, natomiast mała w wydajności

Pamięci, które podałeś znalazłem tylko w kościach po 2GB, także podejrzewam, że to jakiś błąd. Od siebie polecam Corsair XMS3 1600MHz 1,5V 2x4GB, bezpieczne dla procesora napięcie, częstotliwość wystarczająca (szczególnie jeśli planujesz zostawić 2x2GB 1600 MHz CL9 ze starego kompa).

Chłodzenie polecam Thermalright Macho rev. 2, a płytę główną GA-Z77X-D3H (wystarczy na rozsądne OC). Ja korzystam z http://www.agito.pl/...492-431550.html, świetny monitor, jednak według mnie trochę gruba ramka jeżeli chce się korzystać z 2-3 monitorów.

Edytowane przez nats

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...